Постояно се напъва и пъшка!

  • 5 733
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 764
Това е нормален период, през който минава всяко бебе. Напъване, зачервяване, пъшкане. Бебетата не акат в утробата, затова когато се родят се "учат" на това. От там пъшкането, напъването, почервеняването. След като храните с шише, внимавайте да не гълта много въздух и оригвайте добре. Нещата, които давате като капки и чайове в момента са излишни. След третия месец бебето ще мине тази фаза. Просто имайте търпение.

# 16
  • Мнения: 21
Без да съм лекар, не съм чувал на здраво бебе някой да помага чрез сгъване на крака или каквато и да е помощ да ака.
Аз правех така на моята дъщеричка, и понякога наистина се изакваше. Това ми го каза една приятелка която пък го е видяла в нета това.

# 17
  • Мнения: 21
Не се притеснявай, това наистина е нормално повярвай ми. Моята дъщеря правеше така, това е от газовете и се опитват да ги изкарат. Не е до акането защото все още акат течно.
Просто дискомфорт който можеш да и помогнеш като и мачкаш коремчето по часовниковата стрелка с дланта. И също това с сгъването на крачета към коремчето но не силно. Упражненията по коремче са много ефикасни така спира да ги боли понякога.
Да и акото има топченца. Това също е нормално. Дори и при кърмени бебета. Защото и аз кърмех и нашето ако беше такова. Има едни капки които не знам дали ги има в Бг казват се Инфакол. Наистина помагат но не спират болката напълно.
Все пак бебето идва и с чифт чисто нова храносмилателна система и болката е неизбежна част…

Последна редакция: нд, 05 фев 2023, 00:52 от Ukmami

# 18
  • Мнения: 3
[quote author=Mila_moq99 и моето момиче е на 1 месец и половина и тя е абсолютно така самоче тя е запечена може ли да е от хоманата и като се ядосва започва все едно да хърка все едно има сополки в носът а няма нищо в него моля ви кажете ми нищо много се притесняваам тази вечер даже за секунди дишаше много по трудно дори и като спи го направи немога да опиша самия звук как звучи  link=topic=1518523.msg45908984#msg45908984 date=1674463891]
Здравейте! Имам бебче на 1м. и две седмици,момиче.  Постояно се напъва , гърчи се , става червена и започва да плаче.  Когато се храни също прави така , на АМ сме Aptamil pro nutra .Знам,че са колики но пак се притеснявам, ака на два дни един път, и то като и вдигам крачетата и ги притискам към корема. Давам и капки Абоколикен, газ капки , чай Бечезан .Но най ме притеснява това че ака на два дни , но акото и е рядко , като гледам има малки бели топчета!
[/quote]

# 19
  • Мнения: 21
[quote author=Mila_moq99 и моето момиче е на 1 месец и половина и тя е абсолютно така самоче тя е запечена може ли да е от хоманата и като се ядосва започва все едно да хърка все едно има сополки в носът а няма нищо в него моля ви кажете ми нищо много се притесняваам тази вечер даже за секунди дишаше много по трудно дори и като спи го направи немога да опиша самия звук как звучи  link=topic=1518523.msg45908984#msg45908984 date=1674463891]
Здравейте! Имам бебче на 1м. и две седмици,момиче.  Постояно се напъва , гърчи се , става червена и започва да плаче.  Когато се храни също прави така , на АМ сме Aptamil pro nutra .Знам,че са колики но пак се притеснявам, ака на два дни един път, и то като и вдигам крачетата и ги притискам към корема. Давам и капки Абоколикен, газ капки , чай Бечезан .Но най ме притеснява това че ака на два дни , но акото и е рядко , като гледам има малки бели топчета!
[/quote]. 
Няма нужда от притеснения. Всички са така пъшкат гърчат се като червеи и плачат и т.н.
Моята не  беше акала 4 дена. Ама това не е проблем за тях. И не, не слушайте бабите да им пъхате термометърче в гъза или сапуни…
При мен дори са продължили  до 4г. И си спомням каква е болката и изобщо не е за майтап. Дори наскоро преди 2 години имах последно и дори и аз плаках като малко бебе…

# 20
  • Мнения: 21
Здравейте! Имам бебче на 1м. и две седмици,момиче.  Постояно се напъва , гърчи се , става червена и започва да плаче.  Когато се храни също прави така , на АМ сме Aptamil pro nutra .Знам,че са колики но пак се притеснявам, ака на два дни един път, и то като и вдигам крачетата и ги притискам към корема. Давам и капки Абоколикен, газ капки , чай Бечезан .Но най ме притеснява това че ака на два дни , но акото и е рядко , като гледам има малки бели топчета!
Здравейте и на на нас изписаха газ капки на рецептата пише 10,но това на ден ли е,на прием ли е не разбрах.
Моля за помощ.Бебето ми е на 1 месец.

# 21
  • Мнения: 5 062
На ден ще да е, защото максималният прием на ден е 20 капки.

Общи условия

Активация на акаунт