Движение на българските майки -ВИДИН тема 5

  • 7 253
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 484
" Освен недостиг на пари, социалното заведение отчита и намаление на даренията през после­дните 12 месеца.Такива постъпват главно от видински ученици, които носят дрехи втора употреба и лакомства. Почти няма дарения от фирми и предприятия. "

Виж ти,виж ти , Thinking Thinkingтова е ново инфо за нас newsm78

# 17
  • sofia
  • Мнения: 7 477
" Освен недостиг на пари, социалното заведение отчита и намаление на даренията през после­дните 12 месеца.Такива постъпват главно от видински ученици, които носят дрехи втора употреба и лакомства. Почти няма дарения от фирми и предприятия. "

Виж ти,виж ти , Thinking Thinkingтова е ново инфо за нас newsm78

аха Twisted Evil
за това ви го пускам WinkХодили ли сте там?

# 18
  • Мнения: 484
Обиколихме почти целия дом-базата е много добра-много по хубаво от доста
детски градини в града,направи ми впечатление,че всички врати бяха отворени
(на лелки,санитарки,възпитатели)и навсякъде където и да надникнем беше
чистичко и подредено.................................

при разговора със сестрата разбрахме,че в дома има около 80 деца от региона и малко от Лом
децата се обличат във дрехи II-ра употреба който им даряват а това което остава те го пращат на децата
в Рабиша,имат памперси ама имат и нужда..... newsm78
това е моя пост преди около четри месеца, незнам защо тогава останахме с убеждение,че дет.заведение има доста спонсори и дарители и работи с не правителствени организации.
В една от групите тогава разговарях с една от леличките(която ми се оказа комшиика) и тя сподели,че е в дома за да гледа точно определено дете по програма на някакво НЕПО.  newsm78

# 19
  • Мнения: 2 502
във въпросния дом,сме ходили аз лично 2 пъти ,дори разгледахме и новия център за социалната услуга -Дневен център за работа с деца , направо съм учудена от репортажа ,защото останах с други впечатления ,в дома всичко изглеждаше добре , и стаите и обзавеждането и децата , което ме наведе на месълта ,че са задоволени , а и може би съм разбрала погрешно нещо от  разговора ни с една от възпитателките ,съжалявам ,че не снимахме дома ,това беше и причината да обърнем повече внимание на другите домове и деца от областта , тук е и мястото да кажа и задам въпроса си ,ама към кого  newsm78
Дома в Белоградчик студува от както е започнало понижение на температурите ,защото там парно няма , 36 деца стоят на студено ,директорката е подсигурила печки на ток и акомулиращи ,но какво са те ,като знаете капацитета на дома и високите стени в стаите ,директорката се лута от една инстанция на друга ,търси помощ
Кажети ми не е ли грехота ,на фона на накацалите по държавните институции климатици на всеки прозорец ? #Cussing out;
АЗД има политика да бъдат закрити домовете до някоя си година , а до тогава ..... newsm78
Тези деца ,какво ?
Ами това са децата на България ,бе хора ?
Същите тези деца ,не се виновни за положението в което са в момента ,че се намират в Институцията ,наречена ДОВДРЛГ
Същите тези деца  са утрешната работна ръка на Държавата ,
момичета ,може и да ме упрекнете за моя пост ,но се ядосвам ,като съм безсилна да помогна за намирането на нов котел за парната инсталация в Белоградчик ,а ми се иска !
Та по повод на репортажа във вестник  Конкурент ,дали пък да не им звъннем да видят как живеят децата в Белоградчик ? newsm78


РС : Забравих да кажа ,че Зори отсъства от града ,и говоря от нейно ,но доколкото си спомням ,тя се е свързала още в началото на нашата работа ,  с въпросния Дом майка и дете , и е попитала ,от какво имат нужда ,било й е обяснено ,че събират
САМО НОВИ НЕЩА !

МОМИЧЕТА ,ЗАЩО НЕ ЧЕТЕТЕ МОИТЕ ПОСТОВЕ ! САМО СИ ПИША ! #Cussing out
попитах ви на кого да изпращам картички от региона ,вие  Sunglasses правите си пас !
Ето до къде води тази демокрация , никакво внимание за менее! newsm45

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 09:16 от lorys

# 20
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Четем , четем! Нали затова сме ходили на училище! А ти готова ли си да те вземем след малко?нали има празник на Дневния център?а кой е гсм-а на Рени? Оказа се , че го нямам. Я ми звънни!!!!!!!!!Сега!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 21
  • Мнения: 2 657

РС : Забравих да кажа ,че Зори отсъства от града ,и говоря от нейно ,но доколкото си спомням ,тя се е свързала още в началото на нашата работа ,  с въпросния Дом майка и дете , и е попитала ,от какво имат нужда ,било й е обяснено ,че събират
САМО НОВИ НЕЩА !

Da,преди година и нещо със Зори решихме да съберем игра4ки от нас и дрехи и да ги занесем в Дом Майка и Дете..
Зори се свърза с някой от персонала,но незнам то4но и отам ни бе отговорено-ЧЕ ПРИЕМАТ ИЛИ НОВИ ДРЕХИ ИЛИ ПАРИ....По тази причина не отидохме и не занесохме нищо...

# 22
  • Мнения: 2 502


 Весела Коледа и честита Нова година !
Най-искрени благопожелания за
здраве и сили;
за ползотворни дела;
за топлота и доброта – дарявани
и получавани;
за дни на радост  с усмивки и веселие;
за мигове на сбъднати мечти

                  Ф."Движение на българските майки "


-  Момичета ,това харесва ли ви за коледните картички ,ако не- давайте идея ,не съм добър балетрист  Embarassed

# 23
  • Мнения: 2 653


 Весела Коледа и честита Нова година !
Най-искрени благопожелания за
здраве и сили;
за ползотворни дела;
за топлота и доброта – дарявани
и получавани;
за дни на радост  с усмивки и веселие;
за мигове на сбъднати мечти

                  Ф."Движение на българските майки "


-

Страхотно е .Мога ли да изплагиатствеам за моите картички  Mr. Green?

# 24
  • Мнения: 2 910
Светле, супер е, на всички фирми прати това пожелание Peace На лични ще ти пратя координатите на една фирма.
С Мими останахме за почерпката в Дневния център, но тъй като наближаваше обедно време, не стояхме дълго. Директора толкова настояваше да пийнем ракийка с него, че не прие никакви откази Mr. Green При наздравицата се направих, че пия и малко след това тръгнахме Grinning

# 25
  • Мнения: 2 657
Светле,харесва ми и не мен това за карти4ките Peace
Страхотна си с твойте пожелания Hug

Някоя от вас да има позната или връзки във редакциите на Ние и Видин???ю
В броевете от понеделник е писало за нас,сега търсих по реповете дето ми бяха из път но не открих newsm78

# 26
  • Видин
  • Мнения: 309
Момичета има наша снимка от Коледния базар в подлистника на вестник 24часа/в "Златия/не знам подробности ,съпружето ми каза!
Светле и той каза сещите думи като твойто съпруже-че напоследък сме снимани повече и от бат Бойко !Може би трябва малко да поспрем-да не омръзнем на хората?????
Стихчето за картичките ми хареса,както и това,което си написала в началото на темата! Peace

# 27
  • Мнения: 2 657
Мегани,това в днешния брой ли е???

# 28
  • Видин
  • Мнения: 309
Видях,че Рени е писала за дневния център.Аз ще допълня малко:
Директора наистина настояваше много да останем повече и все питаше:къде са другите бг мами?Той каза,че очаква занапред да работим и се виждаме доста често.Директора,както и целия персонал се отнесе много мило с нас-като с официални гости.Бяха подготвили страшно МНОГО неща за почерпка!!!!!Аз лично се почувсвах МНОГО странно-та нали досега ние подсигурявахме почерпката и подаръците?!
Това което най-силно ме впечатли е отношението към децата в центъра.Възпитателите се бяха подготвили много добре,а и личеше,че са работили доста с тези деца!
Когато дойде време за почерпката,беше сервирано първо на ДЕЦАТА,и то в най-топлото помищение/с камината/!А според мен точно така трябва да бъде!!!
Личеше,че ЦЕЛИЯ персонал обича им се радва!
Всички бяха усмихнати и любезни!
Определено останах с отлични впечатления Peace

# 29
  • Видин
  • Мнения: 309
Да,Йо,в днешния брой е.

Общи условия

Активация на акаунт