Мъжа ми не иска да изкарам книжка..

  • 6 800
  • 182
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 12 756
А дали няма да започне да й прави напук, да няма кой да гледа детето, докато тя е на курмуване, изпити? Wink Не е като да няма начини да й подлива вода, ако наистина е такъв аграр.

# 136
  • Мнения: 1 522
Ами авторката да пробва да му се опълчи. Разбира се хубаво е да прецени колко е ненормален мъжа й - да не я пребие или убие. Щото има и такива случаи.

# 137
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Ами авторката да пробва да му се опълчи. Разбира се хубаво е да прецени колко е ненормален мъжа й - да не я пребие или убие. Щото има и такива случаи.
Предвид, че я поошамарва дори когато майка му краде пари от тях, а тя негодува... Дали ще я остави да си вее ****?

# 138
  • Мнения: 1 522
Ами да събира пари, вещи, взима детето, вързопа, звъни на Анимус и бяга са 200 в тъмна доба. Няма друго.

# 139
  • Мнения: X
Абе хора, тя не иска да разкарва мъжа, не иска да работи, не иска да е независима. Иска книжка.

Ми освен тука да съберем по 1 лв от форума и да я пратим на курс.
Честно казано и повече бих дала. Ей така, от желание да помогна на една жена да прогледне. Нещо в рамките на 40-50лв, и ако има 20 като мен ще и съберем пари за курса.

Онзи я шамари. Курсът е най-малкият ѝ проблем.

# 140
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 207
То има ли тема напоследък дето не е завършила с развод 🤣

# 141
  • Мнения: X
Е, ако наистина яде бой, има смисъл.

Понеже имаше и една друга тема, където снахата не ядеше бой, но искаше да си извади медицинско, че са я били.

# 142
  • София
  • Мнения: 480
Хммм.. за мен дори проблемът започва още със заглавието - той не иска аз да направя нещо за себе си.

Чакай малко. Това какво ти ще правиш, какво общо има с него? : )
Искаш да запишеш курс за език - записваш.
Искаш да си купиш рокля - купуваш.
Искаш да вземеш книжка - взимаш.
Искаш да отидеш на фризьор и женска вечер - отиваш, той гледа детето.

Ако финансите идват от него - проблем, тогава се съобразяваш. Но ако не е така, wtf, настойник ли ти е? Simple Smile

# 143
  • Мнения: 147
Опитай да му внушиш, че твоята книжка ще му е полезна на него. Не директно. Веднъж точно в ден, за който знаеш, че свършва работа в подходящо време, се оказваш с разстройство. Мило, не мога да мръдна, иди да вземеш детето. Другата седмица взимаш детето по дъжд. Докато кротко сервираш салатата, му споделяш - може би няма да е лошо да минеш да вземеш утре едни капки за нос, че малкия стана вир-вода и ако се разкашля, пак няма да спим /или каквото знаеш, че мъжът ти най-силно не понася, когато детето е болно/, и без повече подробности и обяснения сменяш темата, изобщо нищо не натрапваш, само да му влезе ангажимент. Вкарвай му тежест известно време, че да поиска сам да се отърве. Ако очакваш да гледа детето, докато си на курс, отсега забравИ. Може дори само това да му е проблем. Ти да се шматкаш по курсове, а той вързана домакиня, да му се смеят приятелите, срам. Приеми, че вашите ще платят и му дай да разбере, че семейните пари няма да пипаш. Без специални демонстрации. Те наште ще платят, ама сега е студено и в това лошо време не ми се занимава, някъде лятото, просто да се пробвам, мама тъкмо ще гледа детето. Първо ще претръпне, че това няма да стане сега и ще приеме, че си помечтаваш, после като кажеш, че тръгваш на курс другия месец, вече ще го е преживял наполовина. Нещо такова.

Всичко е за да ти кажа следното - аз моментално си намерих работа когато се разведох и можех да си гледам детето единствено благодарение на това, че можех да шофирам! С детет не можеш да работиш нищо, с кола можеш шест пъти повече. Вземи каквото можеш сега на спокойствие, докато има шанс мъжът ти да миряса. Ако не влезе в пътя, ще имаш преимущество за в случай, че се окажеш сама.

Един темерут и да го плеснеш с тигана, все тая. Вземи първо каквото ти трябва и после ще мислиш с кого си се събрала. Пък като имаш мама и тате, на следващото ядосване нищо не ти пречи да кажеш, че не си бяла робиня и се изнасяш.

# 144
  • Мнения: 7 343
Ей такива съвети за женски тарикатлъци са ми супер неприятни.

# 145
  • Мнения: 18 327
Те са най-вече сложни. Flushed Цяла наУка...

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 23 729
Абе хора, тя не иска да разкарва мъжа, не иска да работи, не иска да е независима. Иска книжка.

Ми освен тука да съберем по 1 лв от форума и да я пратим на курс.
Честно казано и повече бих дала. Ей така, от желание да помогна на една жена да прогледне. Нещо в рамките на 40-50лв, и ако има 20 като мен ще и съберем пари за курса.

Онзи я шамари. Курсът е най-малкият ѝ проблем.
Обаче е важна крачка към свободата. Много работни места изискват книжка.

# 147
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Янтра, ако шамарите не са я накарали да си иска свободата, то и книжката няма... Други потребителки писаха, че авторката е учила в чужбина, знае езици, очевидно не е кака Мара от махалата - липсата на книжка е предтекст за неможенето на нещо си, не причина.

# 148
  • София
  • Мнения: 941
А дали няма да започне да й прави напук, да няма кой да гледа детето, докато тя е на курмуване, изпити? Wink Не е като да няма начини да й подлива вода, ако наистина е такъв аграр.

Зависи какъв тип е. Дотук разбрахме, че смята за нормално да определя дали жена му трябва да има книжка или не. Не говори никак добре за него, но още не знаем колко големи са пропуските на господина.

Скрит текст:
За да не ти се карам пред целия форум и да не се гоним из правописната тема: доколкото знам "кОрмуване" произлиза от думата "кормило" или поне е сродно с нея, а не с онова, за което си мислят повечето от нас, когато видят буквата "у" между "к" и "р".

# 149
  • София
  • Мнения: 12 756
Скрит текст:
Freudian slip му се вика Joy

Общи условия

Активация на акаунт