Отговори
# 60
  • Мнения: 2 186
Тази сцена 🔥



И още по хубави снимки от Кейн...





# 61
# 62
  • Мнения: 9 710
Шахсу Демир










# 63
  • Мнения: 2 186
Сероша и банката




Много е цветно при Маранови 🌼



От вчера на снимачната площадка

https://mobile.twitter.com/SrnySrkyssFan/status/1621584713537261 … WgsC8-ZKtg4EtAAAA

# 64
  • Мнения: 881
Момичета, присъединявам се и аз в компанията ви 🤗
Признавам, че доскоро не бях запозната със Серенай, тъй като не я бях гледала на екран, но преди 2 седмици изгледах Шахмаран, а тези дни минах един маратон на Фи Чи и...просто съм във възторг!
Невероятно красиво, харизматично момиче, играе с такава чувственост и финес, че веднага ми стана любимка.
Не знам защо има противоречиви мнения за нея - не съм запозната с подробности покрай личния ѝ живот, но това, което досега съм видяла - е много висока класа.

Яд ме е, че нямаше с кого да обсъждам премеждията на Дуру, всички отдавна вече са гледали и вероятно забравили, но пък за Шахмаран съм тъкмо на време Relaxed

Всичко хубаво за приказния сериал вече е казано, няма да повтарям и аз, но пък ще наблегна на един аспект, който на мен много ми въздейства - това особено, специално свойство на сериала, с ефект почти като на ASMR клиповете  в YouTube (ако някой не е запознат, ще поясня какво имам предвид) - сцените с вятъра, звънчетата, сутрешното кафе, вечерната цигара и размисъл...блаженото облекчение на студената езерна вода след лепкавата дневна жега по кожата...шумоленето на листата... Всички тези дребни наглед детайли, които направиха цялото изживяване магическо за всички сетива, караха ме да настръхна и напълно да се потопя в реалността на екрана.

# 65
  • Мнения: 2 186
Беа, добре дошла в темата 🌼

Не знаех за тази техника, за която пишеш. Но всичко, което си описала и на мен ми направи впечатление. Най много ми хареса един момент в началото на сериала, когато Шахсу е във влака, който преминава покрай пустошта и в един момент разцъфва едно красиво цвете насред нищото. Местата на които е снимано са пълни с история, излъчват мистика и една своеобразна красота.

# 66
  • Мнения: 4 527
Легендата на родата на Аслан.


▪ Хюлия Сойкан ( Нур Сюрер ) - майката на Аслан. Тя е готова на всичко, за да запази реда в семейството.Не подозира и не приема,че любовта и е толкова обсебваща,че задушава любимия й син.


▪ Джихан Сойкан (Неджат Ислер) е по-големият брат на Аслан. Черната овца във фъмилията. Преди 5 години той е отлъчен от семейството си и се превръща в мрачен и нелюбезен човек. Сега се нуждае от помощна на психиатъра,за да възстанови душевното си равновесие.


▪Лейля Сойкан (Джанан Ергюдер) е по-голямата сестра на Аслан. През целия си живот тя е принудена да търпи натиска на майка си, която и налага нежелан брак.Тя е майка на две деца.


▪Толга Сайджи (Мерт Денизман) е зет на семейство Сойкан. Той е главен счетоводител на фирмата. Под натиска на Хюлия Сойкан се жени за Лейля.


▪ Шехер Сойкан (Емел Гексу) – скъпоценната баба на Аслан, която страда от деменция. Упорита жена с остър език.

И отрицателния герой.Trollface

▪ Ибрахим Сойкан (Левент Улген) е чичото на Аслан. Още не може да преживее факта, че брат му Юсуф е бил глава на семейството. С всяка своя стъпка той се сблъсква с Аслан.
Сред изредените най ми харесва присъствието на Неджат Ишлер и Джанан Ергюдер.Тя беше и първата от  екипа ,с  която  Серенай се последва в инстаграма.Blush
Я,какви са ми ядосани един на друг! Joy


]♛𝐵𝑒𝒶 𝒮𝓃𝑜𝓌♛, радвам се,че ти е харасала Серенай.Сериалът си го бива наистина.
Докато гледах Шахмаран аз бях доволна,че ми бяха спестени някои задължителни похвати за тр сериали, като  дългите тъжни  погледи на фона на депресиращи песни и мелодии... Каквито обикновено пише Тойгар.

Sign Underage



През погледа на Мортеза А.

# 67
  • Мнения: 9 710
Добро утро!

Благодаря , за всичко споделено.




Малкo нещица от мен....












# 68
  • Мнения: 2 497
Много ми хареса Шахмаран и то при положение, че не ми допадат такъв жанр филми. Изгледах го за 2 дни буквално. Влюбих се в Серенай.
Срещнах се с турските сериали това лято. Общо взето всички турски актьори са ми съвършено непознати. Бурак го гледах в Любовта не разабира от думи. Много лека комедия, точно такава от каквато имах нужда.
В Шахмаран и двамата играха блестящо (поне според мен, но аз не съм особено критичен зрител) Явно в реала не са особено долюбвани, но като не знам нищо ми е добре Simple Smile Чакам с нетърпение втория сезон и с още по-голямо нетърпение новия сериал, в който се е снимала. Къванч поне съм го чувала и ми харесаха трейлърите, които изгледах.

# 69
  • Мнения: 2 186
Благуна, добре дошла в темата 🌼 🌸

Дидка, чакаме Девин и Аслан. Да видим какво ще ни предложат...
Вики, мерси за визитките на семейство Сойкан, с което нашата героиня ще има сблъсък...

Семейство Айдън също ще бъде интересно

Майката на Девин ще се казва Неше. Това е актрисата Ипек Тенолджай


А сестрата ще е Ямур. Актрисата е Юсра Геик
/ Зелиха от Опасни улици/


8 дни до началото 🍀

# 70
  • Мнения: 6 094
Серенай е номер 1 в класацията на IMDB и в дневния ред



# 71
  • Дубай
  • Мнения: 3 793
Привет, момичета! Благодаря за всичко споделено в темата...
Шахмаран за мен е шедьовър,който те изкарва от рутината и обичайните похвати в дизитата...
Беа,много ми беше приятно да те прочета , не знаех  за тази техника...това ,което разбрах от интернет е,че се обръща внимание на дребните звукови детайли,каквито ти си описала...
Аз доколкото разбрах, семейството на Девин също има проблеми, ще е интересен сблъсък между двете фамилии...

Редактирам:
Нова от Къванч Татлъту

Последна редакция: пн, 06 фев 2023, 19:22 от I.V

# 72
  • Мнения: 881
@I.V. мерси! 🤗
ASMR всъщност в буквален превод означава автономен сензорно-меридианен отговор, т.е. физическите реакции, които тялото ни получава, при определени аудио-визуални стимули. В Youtube е пълно с подобни видеа, за всеки според вкуса - шепот, сресване на коса, звуци от вятър и подрънкване на камбанки и т.н.
В много филми и сериали подобен ефект присъства - дали търсен умишлено или не - няма значение.
Но в Шахмаран определено го има в изобилие, което го прави екстра специален и магически за всички гледали.

Нямам търпение да излезе новия сериал, дано се превежда на БГ!

И за да не съм голословна, ето и нещичко от тик-ток: (опитах да го вмъкна като видео, но не става...затова слагам линк)
https://www.tiktok.com/@miilenaly/video/7191555666123771137

# 73
  • Мнения: 9 710
Серенай на помощ на земетресението много я одумваха че си мълча два дни и тогава тя беше принудена да каже че е помогнала
Киво е линейка помага с други колеги и работят с Халил а пък всеки помага ккато може.Бившия ни, Бурак Д които видях да помагат и да носят но и много други колеги.


# 74
  • Мнения: 2 186
Естествено, пак се намериха дребни душици дори и в такава трагедия да броят кой колко сторита е цъкнал в Инстаграм. Не подлежим на промяна и това е... 😏



Общи условия

Активация на акаунт