Ядове и караници покрай организацията на всяко семейно излизане

  • 6 440
  • 127
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 13 074
Направи ми впечатление, че авторката и друг път пуска теми с търсене на съвети и после не се включва в тях.

# 61
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
Тя знае ли изобщо какво иска?

# 62
  • София
  • Мнения: 12 632
Не всички обичат да ходят по екскурзии, и не на всички им е приятно да ги организират... за какво е зорът да се прави? Ама авторката си изпльока нещата и изчезна...

# 63
  • Мнения: 8 891
Момичета, нали не очаквате, че нападайки авторката, реално ѝ помагате да намери себе си в това как иска да почива?

# 64
  • София
  • Мнения: 13 074
Блу, никой не напада авторката. Опитваме се да намерим причината за нейната изнервеност.
Понякога наистина е по-добре човек да не пътува, когато това го товари.
Имаме близки, които не обичат да пътуват. Обичайно за тях най-далечното разстояние, което не ги натоварва, е да отидат на спа почивка в Банкя. От София са. И дори по време на въпросната почивка си ходят до вкъщи. Може това да е добре като начало за нея.
Явно в момента търси себе си - пътувания, стил, начин на живот. Лошото е, че в това търсене се кара със съпруга си и се товарят с негативи, което не е добро решение, когато човек търси себе си, но не иска да проваля връзката си.
Въпросът е, че малко повече подробности за семейството - колко е голямо детето, колко дълги са тези проблемни почивки, какво разбира авторката под приятна почивка и т.н. - биха били далеч по-ползотворни от нашите предположения.

# 65
  • Мнения: 2 052
Блу, аз не виждам чак нападки - съветваме я повечето да си щади и нервите, и силите. Няма смисъл и нужда да се обикаля като за норматив.
Аз донякъде и мъжа и го разбирам, ако висят разни по-времеемки неща вкъщи за правене и всяка свободна минута е "хайде тук, хайде там" на мен ми действа много напрягащо, защото задачите си стоят, денят си минал, и ми остава в съзнанието като ангажимент вместо да го отхвърля и да забравя. А ако има и хронично недоспиване, идеята вместо да си почине наистина човек да скочи да оправя багажи и да бие път - ами нормално е да пуфти.
Ние много щъкаме напред-назад, но няма място за сравнение с времената, когато бяхме само двамата. С дете си е друго и не е задължително по-лошо, различно е просто.

# 66
  • Мнения: 12 748
Имам близки с три малки деца.
Преди децата пътуваха доста. Сега им се вижда натоварващо - пет души - само куфарите са пет, отделно тоя плаче, другият се смее, третият повръща.
Ами пътуват само на толкова близо, че да им е приятно. Или си остават с целия цирк вкъщи.
Затова й казват почивка - да си почиваш, не да се натоварваш повече.

# 67
  • Мнения: 8 891
Fever Ray, Обич Синеока, вие може да искате да помогнете, но това
Цитат
Ама авторката си изпльока нещата и изчезна...
е излишно грубо. Имаше също някакви усмиващи проблема на момичето постове преди това. По-чувствителен и объркан човек би се затворил още повече в проблема си, отколкото да се опитва да го разнищва пред толкова хора в търсене на решение.

# 68
  • Мнения: 1 103
Голямо БЛАГОДАРЯ за съветите и помощта! Повечето мнения наистина ми бяха полезни.

Факт е, че средата явно ми е оказала влияние. Семействата около нас не са се спирали - болни, здрави, с по две и три деца, не знам как го правят. При мен се е засилило усещането, че не осигурявам достатъчно разнообразие за нас и се чувствах и виновна. Но явно немалко от вас също са срещали трудности със семейните пътувания и са намерили други начини да разнообразяват.

В тази връзка, вземам си идеите ви за ОИ, почивка само аз и съпруга, почивка с приятелка, почивка само на вече познати места (сетих се веднага за такива), организацията да поеме съпруга ми и също да си дадем повече уикенди с нищоправене и без да се задължавам да правя грандиозни планове.

Благодаря още веднъж за разбирането, предложенията и за времето ви! Heart

Бъдете здрави!

# 69
  • София
  • Мнения: 12 632
Fever Ray, Обич Синеока, вие може да искате да помогнете, но това
Цитат
Ама авторката си изпльока нещата и изчезна...
е излишно грубо. Имаше също някакви усмиващи проблема на момичето постове преди това. По-чувствителен и объркан човек би се затворил още повече в проблема си, отколкото да се опитва да го разнищва пред толкова хора в търсене на решение.

Прекалено много хора пишат един пост и изчезват, което е всъщност грубото. Все пак авторката се появи и изглежда се е вслушала в съветите. Дано са й от полза. А понякога по-"грубите" коментари могат да действат доста осъзнаващо. Дондуркането не винаги е най-правилният подход, а понякога направо противопоказно.

# 70
  • Мнения: 1 802
Обожавам да пътувам и да ходя на екскурзии... когато съм си отпочинала и имам сили за това. За мен почивките винаги са били изморителни и след това имам нужда 2 дни да се наспя, затова отивам с идеята, че разнообразявам, не почивам. Ако съм с бърнаут екскурзиите с мъж и дете за мен са направо противопоказни. Не знам къде ги виждаш тези щастливи, отпочинали семейства с деца, които пътуват постоянно и се връщат отморени - сигурно само на снимка. Хубави съвети са ти дали и останалите - очакваш твърде много, щом си изморена почини си, но не както смяташ, че трябва да е, защото другите така правили. "Почивките" само така се наричат.

# 71
  • INFJ
  • Мнения: 9 344
Нека да се прави разлика между почивка и екскурзия. Две различни неща са.

# 72
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Почивките не са нещо задължително, защо е целият този негативизъм, като те изнервя това нещо, не го прави.
Напоследък и ние разредихме пътуванията, защоти не се издържа. Малкото реве нон- стоп в колата, голямото само мрънка, цялата хамалогия с багажите...накрая никой не си изкарва добре и решихме, че на този етап няма смисъл.
Докато беше само едно детето беше по- лесно и го мъкнехме като куфар навсякъде.

# 73
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Докато детето навърши 4 години пътувахме тримата и само на близки разстояния-около 100км и в някоя къща за гости ..
Иначе аз и съпруга ми или аз и приятелки сме ходили и на други места.
После започнахме да ходим и по-далече.
Но детето обича да пътува,не създава проблеми.
В чужбина-първо заведохме детето в най-близката съседна държава.

Обикновено аз организирам почивката-през букинг.Много ми е приятно.
Избирам място подходящо за детето и да има къде да се обикаля наоколо.
Багаж-имаме правило-всеки сам си приготвя чантата.

Мъжът ми шофира.




# 74
  • Мнения: 25 589
Не знам къде ги виждаш тези щастливи, отпочинали семейства с деца, които пътуват постоянно и се връщат отморени - сигурно само на снимка.

Във Фейсбук. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт