Правиха ли ви епизиотомия?

  • 8 095
  • 142
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 731
И аз като ТраЛаЛа мисля че не успях да напъна достатъчно добре, та затова ме срязаха. Не мисля че имаше закучване, предполагам док е преценил, че няма да се справя сама и затова ме клъцна.

# 76
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 852
Нда... миниатюрното вътрешно разкъсване (1-2 шева) не съм го и усетила, ама шиенето после, майкоууу! Уж с местна упойка, ама болеше зверски. Точно на месо живо си ме шиха, болеше Confused Предполагам, че ако го бяха оставили да заздравее само, нямаше и да разбера, че го е имало.

Не. Тук по-принцип повечето лекари правят епизиотоми само в краен случай (ако се очертава много голямо разкъсване). Счита се, че разкъсването зараства по-лесно. Peace
Йес.

# 77
  • Мнения: 6 461
Малиииии пък в Бургас кви работи правят Mr. Green Sick .
След като ти направят епизиотомията и раждането приключи омотават те в собствения ти чаршаф  #Crazy(завързват ти двата крака и през врата) и те шият Twisted Evil
Дали е така на всякъде.... newsm78,ако не трябва да се пуска нова тема Laughing

# 78
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
При първото раждане се наложи, защото не излизаше, а му отслабваха тоновете на бебето.
При второто, лекарят си спомни(беше същият) какво стана с първото и ме сряза предварително за по-сигурно, а и за да не разкъсам старите шевове.

# 79
  • Мнения: 2 271
Предварително ме резнаха(като се видя,че главичката е голяма и ще ме разкъса).

# 80
  • Мнения: 999
При първото раждане не напъвах ефективно и се наложи да ми направят епизотомия. При второто раждане не се наложи.
и аз не напъвах много като хората, защото бях с епидурална и не усещах напаните ooooh!

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Не са ме кръцвали, но имах мъничко разкъсване, защото не спрях да напъвам, когато ми казаха. Не ме болеше особено при шиенето ( с местна упойка). И не са ме връзвали никъде  Mr. Green

# 82
  • Мнения: 946
И аз имам 4шева,но ипри мен всички бяха клъцнати

# 83
  • Мнения: 85
Не се справих с напъването и се наложи да ми направят епизотомия. Имам три външни и няколко вътрешни шева.

# 84
  • Мнения: 702
Да, но и аз нямах нищо против. Имама само два шева.

# 85
  • Мнения: 517
правиха ми.. клъц веднъж..ножицата не режеше хубаво..кръц пак..пак не се получи разрез..на третия път стана..после пак от другата страна..големи мъки бяха с тази тъпа ножица  Mr. Green

# 86
  • Мнения: 811
Да и изобЩо не съм усетила  Mr. Green.После оба4еееее...докато зарастне  Cry

# 87
  • Мнения: 30
Да, когато бебка тръгна да излиза с лицето напред, нямаше начин ...

# 88
  • София
  • Мнения: 2 968
Да и изобЩо не съм усетила  Mr. Green.После оба4еееее...докато зарастне  Cry



И на мен ми се разказа играта Simple Smile

# 89
  • Мнения: 393
 да-имах 3 външни шева,дърпаше ме няколко дни но се търпи.

Общи условия

Активация на акаунт