Украсяване на празничната трапеза

  • 21 106
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 286
http://www.kovax.ru/salfet/art1.shtml

40 начина на сгъване на салфетки

# 16
  • София
  • Мнения: 35 951
Слагам малки венчета със свеши /2 броя/ в средата фруктиера с плодове-аранжирана и като си сложа чинии, чаши , салфетки , поставка за вино - става супер.

# 17
  • Мнения: 1 599
Честита Коледа на всички ви!
Ето я и нашата Коледна трапеза. Не е кой знае какво, но е от сърце Simple Smile
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=40077&photo=40

# 18
  • Мнения: 416
            natalyna страхотен ти е венеца. Благородно завиждам, въображението ти е много на ниво  Simple Smile. Мен за съжаление много ме няма по тази част, но пък ще трябва да опитам..

# 19
# 20
# 21
  • Мнения: 4 380

Tandoori, много си готина. И много симпатично семейство имаш. И очите ми останаха в питките ти, а рецептата за онова интересно пънче посипано с зеленичко я искам. Grinning Страшна си!

# 22
  • Мнения: 7 091
Tandoori, много си готина. И много симпатично семейство имаш. И очите ми останаха в питките ти, а рецептата за онова интересно пънче посипано с зеленичко я искам. Grinning Страшна си!

Мерси Simple Smile
Пънчето е от пържени тиквички ( аз правя такива консервирани в буркани с копър и чесън). Направила съм бял сос  около тях с кисело мляко, подправки и чесън на прах. Отгоре е посипано със сушен копър ( за да се разпръсква по-добре и да прилепва отстрани, с пресен не става така добре) и цветето е от чесън. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 380
Мерси Simple Smile
Пънчето е от пържени тиквички ( аз правя такива консервирани в буркани с копър и чесън). Направила съм бял сос  около тях с кисело мляко, подправки и чесън на прах. Отгоре е посипано със сушен копър ( за да се разпръсква по-добре и да прилепва отстрани, с пресен не става така добре) и цветето е от чесън. Simple Smile

Ауу, колко ефектно! Разкажи моля те как ги консервираш тези тиквички и как правиш пънчето! Те така са си се слегнали в буркана ли или ги натъпкваш в някаква форма?

# 24
  • Мнения: 7 091
Ауу, колко ефектно! Разкажи моля те как ги консервираш тези тиквички и как правиш пънчето! Те така са си се слегнали в буркана ли или ги натъпкваш в някаква форма?

Консервират се много лесно, стига да не ги пържиш в тиган  Laughing Защото много бързо се хапват после ( аз ги правя на пастет понякога като ги извадя от буркана, имат различен вкус от обикновените пържени тиквички.
Рецептата е лесна- изпържваш тиквички БЕЗ БРАШНО! Нарязваш си пресен копър и скилидки чесън на филийки. В буркан докато са още топли слагаш ред тиквички, малко сол, малко копър, 1-2 филийки чесън и повтаряш докато се напълни буркана. ПОсле затваряш. Слагаш бурканите да се стирилизират, 5 мин трябва да са във вряща вода ( не да ги пуснеш във вряща, а ги слагаш в студена и заваряваш докато заври, после 5 мин гледаш и вадиш в/у суха кърпа с капака надолу). А бурканите ми са в такава форма и за това така изглеждат, реално като ги извадиш от буркана приличат на палма, аз и палма съм правила от тях с листа от спанак или лапад( може и с малки салатки).
На пастет - като ги извадя от буркана, влагам в пасатора заедно с малко сол, чесън, оцет и копър или магданоз, което предпочитате.

# 25
  • Мнения: 977
Реших да побутна отново темата напред, тъй като виждам доста интересни идеи.

И аз ще се включа по-късно с полезни линкове.

Общи условия

Активация на акаунт