Падащо легло за малък апартамент

  • 2 740
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 320
https://m.bg-mamma.com/?topic=1119269

Първо искам да се съобразя с правилата (тъй като са минали повече от 120 дни) ще оставя линк към старата тема. В старата тема няма достатъчно коментари, за да ми дадът яснота по въпроса, който ме вълнува пускам нова тема и се надявам да получа необходимият ми отговор.

Та по същество Simple Smile

Търся фирми или майстор, от които сте доволни за направата на падащо легло. Живеем в малък апартамент и стигам до извода, че вариянта за падащо легло, ще е най-подходящ и удобен както откъм пространство, така и чисто физически за спане. Разгледах няколко сайта, но не мога да се ориентирам, кое ще е най-добрият вариянт. Има легла, които са с или без механизъм, кои ще са най-издръжливи. Ще помоля за съвети и мнения от хора, които вече са ползват падащо легло за спане.

# 1
  • Мнения: 13 490
Ще дам линк към фирмата, която направи падащото легло вкъщи. С механизъм е, буквално се сваля и прибира с пръстите на една ръка. Нашето е без диван. Преди него имахме падащо, но без механизъм, нямаше начин аз да го пусна или прибера, само ММ го обслужваше, но и на него му беше тежко. Сегашното е направо прекрасно. Ако имаш други въпроси питай.
https://hm-masters.com/padashti-legla/

# 2
  • Мнения: 8 601
за разтегателен диван няма ли място?

# 3
  • Мнения: 13 490
за разтегателен диван няма ли място?
Към кой е въпроса?

# 4
  • Мнения: 8 601
към E. De Morgana

# 5
  • София
  • Мнения: 3 960

С падащо легло е мннго по-практично и удобно!

# 6
  • Мнения: 320
за разтегателен диван няма ли място?

Имахме, но не е удобен за ежедневна употреба. Даже два дивана сменихме и то висококачествени. Просто имам проблем с кръста и търся вече нещо, от което сутрин няма да имам нужда от раздвижване и наместване 😁

# 7
  • София
  • Мнения: 5 653
Ще дам линк към фирмата, която направи падащото легло вкъщи. С механизъм е, буквално се сваля и прибира с пръстите на една ръка. Нашето е без диван. Преди него имахме падащо, но без механизъм, нямаше начин аз да го пусна или прибера, само ММ го обслужваше, но и на него му беше тежко. Сегашното е направо прекрасно. Ако имаш други въпроси питай.
https://hm-masters.com/padashti-legla/
Аз ги отписах ,след като на мое запитване дали ще изработят легло диван с  механизъм, при който възглавници ,седалки се разместват, така че остават под леглото,първо не благоволиха да ми отговорят на мейла,после след мое позвъняване ме прехвърлиха към "майстора",който отговори "Мога да направя,но не искам". За мен целия разговор беше пренебрежително отношение към клиент,имат си стандартни изпълнения и не им се занимава с желания на клиенти.
Това легло-диван смятам да ми служи с години,не искам изпълнение с цел отбиване на номера и да му служа всеки ден със слагане,махане на възглавници.
Намерих тези механизми, https://rosi.bg/mehanizmi-za-legla--i-ramki-matraci-241/mehanizmi-za-legla-242/ . Запитах фирмата с кои мебелни фирми работи с точно тези механизми,за София. (Мебели Рабелс).
Говорих с тях,разбрахме се когато дойде момента ,да се видим лично за изпълнение на проекта.

Последна редакция: сб, 28 яну 2023, 14:18 от trikitil

# 8
  • Мнения: 13 490
При нас няма диван, доволна съм вече втора година го ползваме. Затова и препоръчвам, но винаги има първи път за съжаление.

# 9
  • Мнения: 218
Ще дам линк към фирмата, която направи падащото легло вкъщи. С механизъм е, буквално се сваля и прибира с пръстите на една ръка. Нашето е без диван. Преди него имахме падащо, но без механизъм, нямаше начин аз да го пусна или прибера, само ММ го обслужваше, но и на него му беше тежко. Сегашното е направо прекрасно. Ако имаш други въпроси питай.
https://hm-masters.com/padashti-legla/
Аз ги отписах ,след като на мое запитване дали ще изработят легло диван с  механизъм, при който възглавници ,седалки се разместват, така че остават под леглото,първо не благоволиха да ми отговорят на мейла,после след мое позвъняване ме прехвърлиха към "майстора",който отговори "Мога да направя,но не искам". За мен целия разговор беше пренебрежително отношение към клиент,имат си стандартни изпълнения и не им се занимава с желания на клиенти.
Това легло-диван смятам да ми служи с години,не искам изпълнение с цел отбиване на номера и да му служа всеки ден със слагане,махане на възглавници.
Намерих тези механизми, https://rosi.bg/mehanizmi-za-legla--i-ramki-matraci-241/mehanizmi-za-legla-242/ . Запитах фирмата с кои мебелни фирми работи с точно тези механизми,за София. (Мебели Рабелс).
Говорих с тях,разбрахме се когато дойде момента ,да се видим лично за изпълнение на проекта.

Механизъма за легло + този за сгъваем диван идват на обща цена около 2800лв (без изработка, без матрак и без възглавници за дивана) т.е. всичко общо ще ви струва около 5-6 хил. лв (в най-добрия случай).

Други хубави механизми са този - и този
Скрит текст:
и в никакъв случай този -
Повечето мебелни фирми би следвало да могат да ви изпълнят леглото с който и да е от тези механимзи. Обикновено ограничението идва от бюджета на клиента.
Направете си проучването и си преценете дали си заслужава 2-3 пъти по-скъпа спалня, само заради местенето на няколко възглавници, а пък накрая да се окаже, че леглото се "прибира" 3-4 пъти в годината. Също така не можете да "приберете" леглото с всичко по него, пак ще трябва да събирате възглавниците и одеялата. Т.е. пак ще му служите Grinning неизбежно е. За съжаление всички мебели, които изискват сгъване, разтягане и пр. си искат своето "служене". Те пестят пространство, но не и време.

# 10
  • Мнения: 13 490
Sweet_Dreams19
нямам представа защо продължаваш да цитираш поста ми? Попитаха, споделих. При нас както написах няма диван, имам само двукрилен гардероб, такова беше и предишното ни лeгло. За информация към матрака има ластичен много здрав колан с който завивките се връзват към него и това спестява нуждата те да се прибират в шкаф. Вярно е, механизмите оскъпват, но няма нищо без пари. По спомен леглото ни струваше около 2100лв, но преди близо две години. Мебелите не са евтини, за качество се заплаща, икономията излиза скъпа за всичко.

Последна редакция: пн, 30 яну 2023, 14:39 от Пролетно цвете

# 11
  • София
  • Мнения: 5 653
Sweet_Dreams19 Наясно съм,че цената ще е висока спрямо масовите модели,но както казах предпочитам да дам по-висока цена да имам по-добре изглеждаш диван спалня,който ще се ползва ежедневно в двете си преназначения. Не мои допада варианта децата да сядат на дивана и постояно да се разместват възглавници,нито сутрин и вечер аз да се занимавам с тях.
За съжаление както всички могат,така всички явно не искат,даже не са стигали до оферта. Масово не отговаряха на запитването ми (от производителите на падащи легла). Заинатих се с въпросната фирма,защото навсякъде из пространството са хвалене. След техния отказа,се принудих да попитам продаващите механизма за съдействие за мебелна фирма.
Благодаря за линковете,може да са полезни на някой,но както казах на мен ми трябва конкретен вариант за изпълнение на диван -спалня.
Трябва ми подобно изпълнение като на снимката. Ако познаваш фирми можещи да го изпълнят,може и на лични да ми изпратиш кооординати. Имам още около 6 месеца да издирвам,после трябва вече да се премине към изпълнение.
https://pessottoreti.com/wp-content/uploads/2022/11/aladino-matr … 1920x1300_wp.webp

Последна редакция: пн, 30 яну 2023, 09:14 от trikitil

# 12
  • Мнения: 131
Sweet_Dreams19 Наясно съм,че цената ще е висока спрямо масовите модели,но както казах предпочитам да дам по-висока цена да имам по-добре изглеждаш диван спалня,който ще се ползва ежедневно в двете си преназначения. Не мои допада варианта децата да сядат на дивана и постояно да се разместват възглавници,нито сутрин и вечер аз да се занимавам с тях.
За съжаление както всички могат,така всички явно не искат,даже не са стигали до оферта. Масово не отговаряха на запитването ми (от производителите на падащи легла). Заинатих се с въпросната фирма,защото навсякъде из пространството са хвалене. След техния отказа,се принудих да попитам продаващите механизма за съдействие за мебелна фирма.
Благодаря за линковете,може да са полезни на някой,но както казах на мен ми трябва конкретен вариант за изпълнение на диван -спалня.
Трябва ми подобно изпълнение като на снимката. Ако познаваш фирми можещи да го изпълнят,може и на лични да ми изпратиш кооординати. Имам още около 6 месеца да издирвам,после трябва вече да се премине към изпълнение.
https://pessottoreti.com/wp-content/uploads/2022/11/aladino-matr … 1920x1300_wp.webp
Попитайте в акадо, аз имам от там такова по поръчка, но без дивана

# 13
  • Раковски
  • Мнения: 2 165
Ето скоро направено, мога да орентирам който има желание  да научи за цената.


Последна редакция: сб, 04 фев 2023, 20:26 от shadowman

# 14
  • Мнения: 28
Здравейте! В крайна сметка успяхте ли да намерите фирма която да изпълни проекта ви за падащо легло с диван? И доволна ли сте? Аз смятам да поръчам хоризонтално падащо легло от https://wallbedsbg.com/ след 10 дни.

Общи условия

Активация на акаунт