Speciale Natale или Мами в Италия - Част 34

  • 15 714
  • 264
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 467
Здравей Даниела!

Работа има, определено, но за сега може да се работи само в определени сектори. Цитирам:

agricoltura, settore turistico alberghiero, lavoro domestico e di assistenza alla persona, edilizia, metalmeccanico, lavoro dirigenziale ed altamente qualificato, lavoro stagionale.

Това, което ти търсиш не ми се струва включено в началната програма за влизането ни в ЕС. По-добре да се интересуваш първо по-подробно преди да тръгнеш, че да не вземе да не стане нищо..

# 91
  • Мнения: 1 467
Кала, честно казано не го бях разбрала по този начин.  Simple Smile
От наблюениата ми от този форум, знаеш ли какво бих направила: пускам тема, питам и правя точно обратното на това което ще ми кажат  Joy

що бе Юли, ти почти ме убеди:)

# 92
  • Мнения: 9
Благодаря Ви, за споделеното мнение!

Morqause,как мога да разбера кои области се включват под  висококвалифицирана  работа?

# 93
  • Мнения: 1 467
Благодаря Ви, за споделеното мнение!

Morqause,как мога да разбера кои области се включват под  висококвалифицирана  работа?

Да, много общо са го написали, dirigenziale са управленческите постове, предполагам, че става въпрос за това. Ами би могла да попиташ в италианското посолство, няма ли да ти дадат такава информация? Опитай се да им напишеш и-мейл или да звъннеш, няма ли да стане?

http://www.ambsofia.esteri.it/Ambasciata_Sofia/header/contatti

# 94
  • Мнения: 9
Благодаря Ви, за споделеното мнение!

Morqause,как мога да разбера кои области се включват под  висококвалифицирана  работа?

Да, много общо са го написали, dirigenziale са управленческите постове, предполагам, че става въпрос за това. Ами би могла да попиташ в италианското посолство, няма ли да ти дадат такава информация? Опитай се да им напишеш и-мейл или да звъннеш, няма ли да стане?

http://www.ambsofia.esteri.it/Ambasciata_Sofia/header/contatti

Благодаря ти Моrqause,ще проверя,
и все пак очаквам мнения от извора (от Италия)!

# 95
  • Мнения: 1 467
Ами в момента тук хората не са по-осведомени. А и на личен опит няма как да се разчита, след като едва сега ставата нещата...

# 96
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
оооо, любима тема - за количките Mr. Green
аз съм изрбрала количка, но май не много подходяща. куини зап
даже питах мамите какво мислят, повечето мислят, че не съм наред.
та, ето това е едната част ( има си покривалце и тн):

следва бебето да се премести в ето това:


според мен на таз количка й липсва едно нещо и това е коша.
дано докато родя куини се сетят и го изработят и него Rolling Eyes
Хахахахааааа, много сме - луди сме  Joy Joy Joy
И аз тая количка съм си харесала Sunglasses
Че и тук се заглеждам:

Ама нещо по-тежичка ми се чини, че ще е Play-а Rolling Eyes
Сега виж - ние с тебе може и да дочакаме коша на Zapp-a, обаче племенникът мой ще се яви след 2 месеца и как сега да убедя снаха ми  newsm78
Май най-лесно ще е ако й я подаря Mr. Green, въпреки че засега имам напредък и с убеждаването, 'щото тя иска изключително лека количка... та, не губя надежди Wink

# 97
  • Мнения: 3 425
Водолеите,ето нещо,по което ще пощуреете  Joy
По-извънземно от Куини-тата  Joy

 

Има я и  в червено  Joy

Лека ви нощ  Crazy

# 98
Кала, честно казано не го бях разбрала по този начин.  Simple Smile
От наблюениата ми от този форум, знаеш ли какво бих направила: пускам тема, питам и правя точно обратното на това което ще ми кажат  Joy

що бе Юли, ти почти ме убеди:)

Базикам се, бе. Twisted Evil Ти мен не ме слушай, че после не поемам отговорност са нищо.  Money

Djdj – Малко да се обадя аз като черна станциа: Правото са работа е право са работа и толкова, т.е. нищо. Имаш ли къде да живееш като за начало (началото може да бъде и много месеци)? Имаш ли от какво да се издържаш докато си търсиш работа? Нали се сещаш че Италия е на светлинни години напред като вътрешен дизайн. Работа предполагам, че ще намериш, но може да не е точно по специалността ти, но определено трябва да си подсигуриш жилище и издръжка докато търсиш. Не знам как стоят нещата с документите. Тук бюрокрациата е много тежка, тромава и бавна, особено когато има нови закони (просто не ги знаят). Изчакай малко (и междувременно научи много, много добре италиански). Успех.

# 99
  • Мнения: 6 167
Tremell, ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ ! Hug
Радвам се, като се появяваш. Play страшна линия вади.
Малко като за Париж-Дакар, но за София е супер таз количка! Има ли за близнаци Wink
Калка, Стокитата са супер, мнйого модерна количка е това.
Ако ми я подарят с кеф ще си водя бебето в нея - ама ако може в червено  Wink

# 100
Здравейте,
Казвам се Михаела и жижеъа в Лорето близо до Анкона, имам син Александер и ще ми е приятно да се свържа с някоя мама от Италия. Laughing

# 101
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
 Михаела, добре дошла при нас, бг мамите в Италия!

# 102
  • Мнения: 3 425
Буонди и от менWink

Добре дошла на новата мамаSimple SmileОт кога си в Италия?Алекс колко е голям?Приготви се за разпитSimple Smile

На Дждж,исках и аз да кажа,че правото е само право и нищо повече!Не е толкоз розово положението,както изглежда!Трябва някой да те свърже с конкретен работодател,който да те наеме,а това не е лесно дори и да си тук!Връзки също ако имаш ще са ти от позла и много много късмет!

Лени, действайте,а не се офлянквайте,че да не ме предадеш  Mr. Green

Клеми и Влади,какво ли правят???

Банда,аз приключих с кърменето  ooooh! и съм доволна от себе си  Peace

Днес бях на фризьор и съм лиша (о гассата)  Joy

Още нещо на някой щях да казвам  newsm78

Лек ден  Heart Eyes





Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 15:53 от Kaлa(Bella13)

# 103
  • Мнения: 1 467
Здравейте,
Казвам се Михаела и жижеъа в Лорето близо до Анкона, имам син Александер и ще ми е приятно да се свържа с някоя мама от Италия. Laughing

Добре дошла и от мен:) Разкажи за себе си!

За по-горната количка, да, дизайнът е як, ама нещо много космически бе:) Освен това е доста скъпа, абе само на мен ли ми правят впечатление тези неща?Simple Smile Видях, че е към 820 евро.. Rolling Eyes

# 104
  • Мнения: 3 425
Моргъс, за гледане пари не вземат ахахахах,а и нЕкой Водолей може да си я купи ахахахахахаха

Общи условия

Активация на акаунт