раждане в Майчин дом

  • 2 317
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27
Здравейте. За 2-ри път се допитвам до вас и се надявам и сега да ми помогнете. Вече съм в 9-ти месец и чакаме бебчо с нетърпение. Много ще се радвам ако някои мами споделет раждането си там.
Тъй като не съм от София и незнам много за тази болница, а вече имам уговорка с един лекар от там.  Интересува ме  как протича едно раждане и  бебчовците при мамите ли стоят, и ако някои знае   или може да ми даде някаква инфо. ще съм много благодарна. Party

# 16
  • Мнения: 7 723
tanq ankova , извинявай, но незнам какво друго очакваш да чуеш , освен, че докторите са на супер- високо професионално ниво, а за условията си правя изводи, че може би са ги подобрили, след ремонт  Peace
 
Раждането протича нормално, както и във всяка друга болница, а дали секцио, или- не, само доктора ти може да прецени Peace

Щом имаш уговорка с доктор, тогава няма да имаш никакви проблеми (дано) Praynig

Не се притеснявай толкова  thumbsup

ЖЕЛАЯ ТИ ЛЕКО РАЖДАНЕ   Flowers Bouquet Flowers Bouquet Flowers Bouquet

# 17
  • Мнения: 796
ВИП-стаята на 7-я етаж миналата година беше 35лв на ден, но това е т.нар. "малък" ВИП - съдедния ВИП е много по-хубав - с реанимационно, широко, високо твърдо легло, а аз бях на обикновено с изтърбушена пружина - преживяването да станеш и легнеш с прясна операция е просто #Crazy, но съм съгласна, че там специалистите са много добри, това беше единствената причина да реша да раждам там.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 062
ВИП-стаята на 7-я етаж миналата година беше 35лв на ден, но това е т.нар. "малък" ВИП - съдедния ВИП е много по-хубав - с реанимационно, широко, високо твърдо легло, а аз бях на обикновено с изтърбушена пружина - преживяването да станеш и легнеш с прясна операция е просто #Crazy, но съм съгласна, че там специалистите са много добри, това беше единствената причина да реша да раждам там.

 Peace

Само ще добавя, че цената и на двете ВИП стаи е по 35 лева, въпреки че както казва Дона едната е много по-луксозна! Мисля че ако имаш уговорка с лекар, ще можеш да си я запазиш, но все пак попитай!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 877
Благодаря - много сте мили и отзивчиви!!!
Само последно нещо - при раждане със секцио до последния ден ли дават бебето на 3 часа или след като укрепне майката и го дават постоянно. Много ме тормози това, че бебчето ми няма да е при мен. Аз и първия път раждах със секцио, но след втория ден Йоанна беше дено-нощно при мен.

И на всички:

Честито Рождество Христово!

Много здраве, щастие и успехи!!! Hug

# 20
  • Мнения: 919
Благодаря - много сте мили и отзивчиви!!!
Само последно нещо - при раждане със секцио до последния ден ли дават бебето на 3 часа или след като укрепне майката и го дават постоянно. Много ме тормози това, че бебчето ми няма да е при мен. Аз и първия път раждах със секцио, но след втория ден Йоанна беше дено-нощно при мен.

И на всички:

Честито Рождество Христово!

Много здраве, щастие и успехи!!! Hug


До последния ден бебето се дава на три часа!

# 21
  • София
  • Мнения: 3 407
Раждах в Майчин дом март.
Много съм доволна от целия екип при раждането и от пернонала.
Аз бях на етажа на секциото, раждах нормално, но дъщеря ми се роди с вакуум и се наложи да ме наблюдават.
Бебетата са в отделен бокс и се дават на всеки 3 часа, но за мен това беше удобно, защото бях с тежко главоболие като страничен ефект от епидуралната упойка и на практика не можех да мръдна почти от леглото, заради системите.
Не бих си и помислила да раждам другаде, леко раждане и сладко бебче!

# 22
  • Мнения: 27
Здравейте. За 2-ри път се допитвам до вас и се надявам и сега да ми помогнете. Вече съм в 9-ти месец и чакаме бебчо с нетърпение. Много ще се радвам ако някои мами споделет раждането си там.
Тъй като не съм от София и незнам много за тази болница, а вече имам уговорка с един лекар от там.  Интересува ме  как протича едно раждане и  бебчовците при мамите ли стоят, и ако някои знае   или може да ми даде някаква инфо. ще съм много благодарна. Party

# 23
  • Мнения: 2 197
Аз раждах април месец и бях на 7-мия етаж. Съветвам те да си носиш кана за топла вода, защото когато аз бях там (около 3 седмици прекарах в болницата) имаше топла вода по 1 час на ден. Може да е било временно явление, защото в началото на годината бях за 4 дена на 5-тия етаж и тогава имаше постоянно топла вода. Иначе - мизерия, но за няколко дена става. А лекарите наистина  са най-добрите. Аз също не съм плащала.

# 24
  • Мнения: 366
 Мисля, че tanq ankova има някакъв проблем с цитатите, не е ясно защо ги пуска постоянно без да уточнява ? Все пак и аз исках да се включа с мнение по въпроса, наистина там е мястото за раждане, и аз там родих много съм доволна от всичко, от предродилна, родилна и след това . Отношението на лекарите и акушерките е наистина профисионално и много мило. Мен ме изражда професор Димитров и една акушерка Валя , но не знам фамилията й. Бяха много мили и другите доктори, които се въртяхя там. За мен това беше много важно защото бях чувала мнооооого. Раждането ми мина много лесно и бързо. Влезнах сутринта в 8 без болки на термина си, пуснаха ми система, по- късно при малко повече разкритие ми спукаха мехура и истекоха водите и в 16:10 на белия свят беше моето съкровище. Прекарах 2 часа в една стая сама на същия етаж - 3ти. Дойдоха майка ми , сестра ми и мъжа ми да ме видят за малко , успяха и бебчо  да видят. След това ме качиха на 12 етаж и там изкарахме 4 дни. Бебчо беше при мен и това беше най-важното. В стаята бях с още едно момиче, много беше мила и тя беше родила първия си син един ден преди мен. Ние хванахме след ремонта и имаше алуминиеви прозорци и нов латекс, също и баните бяха ремонтирани. Това ще рече нови плочки мивка, подвижен душ и кошче ... няма огледало - суета Crazy Както казах най- голям приоритет е , че персонала е супер и се държат наистина добре, е нали и на тях им е приятна като видят усмихнати лица.
Наистина съм доволна от всичко което преживах там и бих го повторила, потретила, точетв.... е да не прокалявам
Успех tanq ankova леко и безпроблемно раждане и най- здравото бебче!



# 25
  • Мнения: 382
Там са най-добрите специалисти.Товаче е мизерно в един моент не ти прави впечатление.

# 26
  • Мнения: 463
Родих бебчо на 14.12.2006г. в МД. Аз също имах уговорка с лекар. Много съм доволна и от условията и от акушерката, която на практика проведе цялото раждане. След раждането бях на 12 етаж, там е чисто и условията са много добри. Не ти препоръчвам ВИП стая, защото е много кофти да си самотна в тези 4-5 дни. Мен ме изписаха на 4-я ден. Баните са много добри и е много топло.

# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И аз раждах там - условията са кофти, лекарите са добри!

# 28
  • Мнения: 3 886
И аз раждах там - условията са кофти, лекарите са добри!

напълно е така и затова и 2 те ги родих там

# 29
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Аз съм раждала там и двете си деца. Ако ти кажа, че условията и обстановката са супер, ще те излъжа, но е факт, че там са събрани , може би най- големете специалисти. Peace
Щом имаш уговорка с доктор- няма да имаш проблеми .(поне не би трябвало) Shocked
На 12 и 13 етаж, бебетата са при майките си. На 7, където са секциите
(как е мн. число на секцио) newsm78, бебетата са в боксове и ги дават само за храненията Peace

така е! аз  разждах там, но секцио, след раждането бях на 7-ми етаж, бебка е в детеското отделение към етажа на който съм и ми я даваха за хранене през три часа за по един час, обстановакта е гадна, но не бих сменила болницата, едва ли има специалист, който там да липсва!

Общи условия

Активация на акаунт