Парфюмни размисли и страсти - 281 февруари 2023 г.

  • 55 011
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 592
Минавам да кажа, че намерих Loewe Paula's Ibiza в Нотино Парадайс и ме заинтригува за по-топло време (в parfium.bg има тестер). Пръснах веднъж на ръката и определено оставя екзотично и изненадващо усещане. Не знам дали е от комбинацията на кокос и галбанум, но го усещам много свеж и зелен (напомня ми на зелени чушки), но освен това надушвам флорални, солени, морски и дървесни нотки.

Последна редакция: чт, 02 фев 2023, 20:38 от chilko

# 61
  • Мнения: 268


Дойде... Blush предстои ни първа среща Heart

# 62
  • by the sea
  • Мнения: 631
Bright-че ето два примера, че всеки парфюм заслужава да му се даде шанс Simple Smile

# 63
  • Добрич
  • Мнения: 74
"Геополитика и парфюми", Да!, следващата тема може да е тази. Цените на Том Форд и Шанел удариха Луната, при това за 50 мл, останалите "евроатлантически" марки още стискат зъби и увеличават цените само с разходите до Индия и обратно. Поради тази причина парфюмите в моята колекция на ТФ и Шанел вече ги душа със страхопочитание, особено тези купени при старите цени: "Отивам до шкафа, вдъхвам, Боже, как ще те пръскам днес, та ти си станал 450 лева, дори аристократа Фредерик Мал е бедняк пред теб", и го хвърлям дълбоко в дъното. Нишане, ей го тук на 300 км от Бургас, със своето съотношение на цена и качество е балкански змей горянин, койййто ще изяде Том Форд, Защо?, защото европейските марки губят руския пазар и компенсират с надувки в цените. "Парфюмите, които ни обичат, не са тези, които ни убиват", това сега го измислих. За който не е разбрал, предстои битка за българското розово масло, основна съставка в парфюмите и най-вече за нашето първорождено дихание по тези древни земи.

Последна редакция: чт, 02 фев 2023, 23:19 от magi_pet8899

# 64
  • BG-DE
  • Мнения: 5 138
Благодаря на Денси за труда и прекрасната нова тема 💐 След като се разочаровах от дълго очаквания My way parfum в момента съм парфюмна апатия, пръскам си основно L'nterdit edp и LVEB Intesement обаче новината за новия Ангел ме развълнува, задължително ще го преслушам 😊

# 65
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Интересна дискусия сте заформили около Angel Elixir. Явно България е едно от първите места, където е зареден, браво. В Германия се очаква с голямо вълнение най-рано през март. Четейки ви, си давам сметка, че парфюмната къща Мюглер умря. Ейнджъл беше институция, дързост, революция, шлейф, трайност, разпознаваемост, всичко топ. Години наред. Мюглер налагаха модата, задаваха парфюмните насоки, правеха най-разпознаваемите парфюми. Те бяха ниша на миналия век. Парфюмите им не оставяха никого равнодушен. При тях имаше или осанна, или разпни го, нямаше "бива". А сега какво? Идва нов Angel Elixir, и вместо да е концентрирана и топ версия на Ангела, с концентрирано и умопомрачително пачули и карамел, те ми набутали бели цветя и туберози, моля ви се Rolling Eyes! В Ейнджъл! И направили приятен политкоректен парфюм, който ще забравите още утре, и никой няма да разпознае на улицата. Ето затова ниша ще оцелява, няма как с приятни парфюмчета да се прави име. Ще го пробвам разбира се, като се появи при мен, но като истински фен на Мюглер и на Ангела съм крайно разочарована от това, което чета. Между другото, явно и при Мюглер, както и при Валентино изтеглят всички стари парфюми, и остават само новите издания на марката - Ейнджъл Нова, Ейлиан годес и сега новият еликсир. Всичко друго от старите издания е до изчерпване на количествата, няма вече класически Ейнджъл, няма Ейлиан, няма Уоманити, няма Аура, няма нищо от мъжките. Щандовете на марката са опразнени почти навсякъде в Германия. Така че който намери нещо от старите издания е добре да се запаси.
Не ме разбирайте погрешно, не познавам още еликсир версията, не критикувам него, но толкова ли беше трудно новите собственици на Мюглер да му дадат друго име, да го сложат в нов флакон, с друг цвят. Не може да вземеш символа на Мюглер, синята звезда, и да сложиш бели цветя в нея.Scream Все едно да сложите пачули, карамел и маракуя в Carnal Flowers. Пълен абсурд е за мен.

Да споделя кратки впечатления от новите издания из парфюмериите:
My Way Parfum Giorgio Armani За малко да ме заблуди, и да го купя на момента. Започва с умопомрачителен ирис! Тежък, кадифен, много лилав и наситен, със землисти и кожени оттенъци. Допълнен от цитрусово масло от бергамот и портокал. Както и червени плодове. Разкошен! Да оставаше така, с мед да го намажеш. В този момент е пикантен, дървесен, тъмно лилав и нощен. Неусетно обаче под ириса започна да надига глава тубероза. Леко, неусетно, но толкова нахално, че накрая измести ириса, и се разположи на централното място. Тубероза не, ами туберозище! Бяла, плътска, леко мръсна и индолова. Много напомняща Carnal Flowers на FM. И тук вече почти умрях. Обаче. Мисля, че това е най-хубавата версия на тази линия на Армани. И че този парфюм ще стане голям хит за всички, които обичат тубероза. Парфюмът е много нощен, сексуален, предизвикателен, много кремест и богат. Парфюм за Жена с главно "Ж". Мисля, че BoMarina и Al.Georgieva не трябва да го пропускат. Много му отива флаконът, просто е самото съвършенство за любители на ирис и тубероза!

Irrésistible Givenchy Rose Velvet Givenchy - страхотен! В вачалото започва с млада, свежа розова роза, с плодове, личи и касис. След това розата се затопля, запудря се, появява се типичното за тази линия пачули, голям разкош. Много красива аура прави, женствена, деликатна, цветно-плодово-мускусна. Много модерен, съвременен и много женствен парфюм, в невероятно красив флакон. Ако сте от почитателите на Мис Диор Шери, Делина и Нарцисо Родригез, пробвайте го непренно, точно в този женствен, непреходен стил е. Аз ще го си го взема със сигурност.

Nomade Naturelle Eau de Parfum Chloé - нищо общо с предишните версии. Този парфюм е много природен, много атмосферен, но трябва да обичате жасмин. Мирише основно и само на това. Като храст дребен, нацъфтял жасмин, наоколо зелена трева, поля, въздух и вятър. Точно такъв тип натуралистичен жасмин на мен ми докарва ужасна мигрена, и не посмях да пръсна дори на кожа. Нежен, но монотонен. Много жасмин, много нещо.

Olympéa Flora Paco Rabanne - чудесен, съвременен, точно в тренда. Подобен на червената обувка на Каролина Ерера и на Делина, но не така нахален, по мек и нежен. За мен е твърде цветен, но съм сигурна, че ще е купуван много. Много красив флакон, и за мен доста по обран откъм сладост, и различен от останалите Олимпеи.

Boss The Scent For Her Magnetic Hugo Boss - и той е много различен от останалите, но много нежен и красив. Нежен, окъпан от дъжд османтус, с малко морска пяна, зелени, хрупкави круши, свежи, напъпили клонки, и чиста мускусна база. Много женствен, нежен, красив, идеален офисен и момичешки аромат. Нищо общо с предишните гурме версии.

Последна редакция: чт, 02 фев 2023, 23:41 от kovatcheva

# 66
  • Мнения: X
Ох, Ковачева, чета те и пускам сълза. Наистина не разбирам защо се съсипват прекрасни аромати…

# 67
  • Мнения: 7 818
Благодаря зa прекрасната темa, densi!🥰
Много хубав месец желая с нови придобивки.💕
Angel ми беше първата парфюмна любов , за мен след оригинала няма какво друго да измислят , така че нямам никакъв интерес към новата версия .
Много ми хареса новата череша на Том Форд , но на моята кожа е нетраен, както всички нови на марката.😕

# 68
  • Мнения: 5 375
Ако действително изтеглят от пазара всичко по-старо, това е много жалко. Занапред остава парфюмите да носят името Мюглер, но да нямат нищо общо със стила на Мюглер. Просто искат да печелят от марката явно. Разбирам, че е търговия (както с безбройните фланкъри на LVEB), но се губи стойността.

# 69
  • Мнения: X
Mugler, D&G, Tom Ford от доста време не са това което са, защото прехвърлиха парфюмните си линии на гигантите L'Oreal, Procter&Gamble и Estee Lauder. От тях вече ни чакат само масмаркет парфюми, за съжаление. И много други брандове тръгнаха по този път, Byredo също е продаден на испанците Puig, а аз все си напомням да си взема някои любими техни аромати докато все още са си същите, а не тотално преобразени.

"Геополитика и парфюми", Да!, следващата тема може да е тази. Цените на Том Форд и Шанел удариха Луната, при това за 50 мл, останалите "евроатлантически" марки още стискат зъби и увеличават цените само с разходите до Индия и обратно. Поради тази причина парфюмите в моята колекция на ТФ и Шанел вече ги душа със страхопочитание, особено тези купени при старите цени: "Отивам до шкафа, вдъхвам, Боже, как ще те пръскам днес, та ти си станал 450 лева, дори аристократа Фредерик Мал е бедняк пред теб", и го хвърлям дълбоко в дъното. Нишане, ей го тук на 300 км от Бургас, със своето съотношение на цена и качество е балкански змей горянин, койййто ще изяде Том Форд, Защо?, защото европейските марки губят руския пазар и компенсират с надувки в цените. "Парфюмите, които ни обичат, не са тези, които ни убиват", това сега го измислих. За който не е разбрал, предстои битка за българското розово масло, основна съставка в парфюмите и най-вече за нашето първорождено дихание по тези древни земи.
Прекрасен пост, искрено ме разсмя, благодаря! Heart
Май има нещо такова с цените, 100 мл. EDP на Chanel вече са около 400 лв., уникално. По същия път вървят и Диор, Guerlain.

# 70
  • Мнения: 3 872
Nishane не съм ги тествала, а са ми много интересни. Лятото помирисах от капачка няколко аромата и определено си ги бива.
Сега покрай 14 февруари мисля да си поръчам нещо, четейки съставките, размишлявям за:
Hundred Silent Ways
Wulong Cha
Zenne
Tempfluo

# 71
  • Мнения: X
Сега разбрах смисъла на горния пост за розовото масло, предстоят европейски промени в регулацията на етеричните масла и те вероятно ще се разглеждат като химически субстанции, което може да доведе до проблеми при производството и дори до забраната им.
https://www.investor.bg/a/527-svyat/368648-shte-uspee-li-balgari … peyskata-komisiya

# 72
  • Мнения: 1 142
Сега разбрах смисъла на горния пост за розовото масло, предстоят европейски промени в регулацията на етеричните масла и те вероятно ще се разглеждат като химически субстанции, което може да доведе до проблеми при производството и дори до забраната им.
https://www.investor.bg/a/527-svyat/368648-shte-uspee-li-balgari … peyskata-komisiya

Посоката е да се забрани всичко натурално, природно, да се обяви за вредно, и не само в парфюмерията. Направо си е страшно.

# 73
  • Мнения: 5 375
Приемам, че добиването и/или преработването на някои суровини може да е вредно за природата, но едва ли пък е нужно да се изпада чак в крайности. И без това много съставки са вече забранени в парфюмерията и се ползват някакви заместители. Те пък не са ли вредни за хората, например да предизвикат някоя алергия? Просто си разсъждавам.

# 74
  • Добрич
  • Мнения: 74
Broken HeartFlowers RoseFlowers LemonFlowers ChiliFlowers CherriesBroken HeartЩе дойде ден, когато всички наши стари парфюми ще бъдат част от скъпоценостите, които ще всяват раздор между наследниците ни

Общи условия

Активация на акаунт