Коледни чудеса ... и клюкини

  • 10 104
  • 278
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 070
Охооо.... На мен ми бяха казали, че имам вероятно рак на шийката на матката и прословутия папилома вирус, който го причинява. Седмица и нещо ходих като гръмната, но после отидох при много добър онкогинеколог който отрече всичко, имам само раничка, от разксъсване и зашиване при раждането. Луда работа.

Гери, Есберитокса го има и на капки, за по-малките деца е по-добре така, капеш му го в чая или сокчето. На Яна ако и дам хапче за смучене и тя го дъвче със зъби и го гълта.

Влади, добре дошла в клуба... Не че се радвам...

Наси! Честит имен ден! Весел и слънчев да е!

# 241
  • Мнения: 4 068
Честит празник Насе!

Аз лееееекичко на патерица ви черпя за имения ден на мъжо вчера. От приготовления за гости и ходене по поликлиники вчера не ми остана време да ви пиша.

Гери, каква е тая комбинирана ваксина? Само 25 лв. се доплаща така ли? Трябва и аз да питам нашата педка, че и на нас ни предстои реимунизация.

Иначе на моята щерка вчера и правиха снимка. Няма пневмония, но има бронхит. Увеличиха дозата на антибиотика и педито препоръча после да правя профилактика с  Есберитокс. Днес мисля да и варя и от чая на Ванга за бронхити и да видим дали ще има ефект.

Гери, още един въпрос-доволна ли си от Имунобор кидс? Как точно го даваш?

Ами това е при нас. На всички болни-бързо оздравяване, че много кофти да си болен значи.

# 242
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Наси, честит имен ден, с гордост да си носиш името още мнооооооогоооо години!  bouquet

renci, честит имен ден на патерици и на мъжо ти!

# 243
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Честит имен ден, Наси! Здраве, щастие, късмет да бъдат винаги с теб!

Аз тези дни обикалях по болници, заради майка ми, която чака освидетелстване от НЕЛК, че е инвалид, а и в момента е със счупена ръка, та ми се наложи и нейното домакинство да поема.
Иначе бебо е добре и е повече от 10см. Но с това обикаляне май и аз хванах вирус и сега кашлям здраво. Главоболието ми продължава и много рядко се задържам пред компютъра.

Поздрави на всички!
Много се зарадвах за обучението.   bouquet Доли, Деси, Ради, страхотни сте!

# 244
  • Мнения: 1 671


...

Гери, каква е тая комбинирана ваксина? Само 25 лв. се доплаща така ли? Трябва и аз да питам нашата педка, че и на нас ни предстои реимунизация.

Иначе на моята щерка вчера и правиха снимка. Няма пневмония, но има бронхит. Увеличиха дозата на антибиотика и педито препоръча после да правя профилактика с  Есберитокс. Днес мисля да и варя и от чая на Ванга за бронхити и да видим дали ще има ефект.

Гери, още един въпрос-доволна ли си от Имунобор кидс? Как точно го даваш?

Ами това е при нас. На всички болни-бързо оздравяване, че много кофти да си болен значи.

Честит имен ден на Донци, на патерица. Ренци, бързо оздравяване на Блажето.
Наси и на теб честит имен ден и тук.

Ренци, ваксината се казва TETRAct-HIB, френска е, освен ДТК с максимално изчистена коклюшна съставка, съдържа и съставка срещу Хемофилия инфлуенцае тип В, бактерия, причиняваща менингит и разни други болести. Моята педка горещо ми я препоръча. Платих си я 25 лв. , педката си имаше наличност в нейния кабинет, защото много майки вече я предпочитали пред българската ДТК, която се поняса много по-тежко от децата и не е с толкова изчистена коклюшна съставка. Иначе се продава свободно и в аптеките, на цена около 30 лв.

За Имунобор Кидс - почнах го октомври, направих три месеца курс, сега почиваме, засега съм доволна, детето не е боледувало, но той освен от шарка и една гнойна ангина лятото, друго не е боледувал, да чукам на дърво.

За Есберитокса - Деси, знам и за капките, но аз ще го давам на баткото на хапчета като профилактика.

# 245
  • Мнения: 3 336
Ренци, честит имен ден на мъжа ти, да ти е жив и здрав и да изпълнява всичките ти желания Mr. Green Е, и ти неговите също /от време на време/  bouquet

Както вече писах и в другата тема, Ели е с постоянна температура от 39 градуса, много е кисела и не иска да се отлепи от мен и за секунда. Няма апетит, но пък е поспалива.

Доктора мина и каза, че според него е битова бактериална инфекция, лапнала била нещо мръсно ooooh! Къде го е намерила това мръсно нещо не знам newsm78 Било нормално 3 дни да има температура и накрая да се обрине. Ако не се обрине на третото денонощие ще го потърся пак ooooh! Дано е ми се налага Praynig Има и малко възпаление на ухото, което също подлежи на лечение. Но температурата ме притеснява най-много Thinking Ники засега се държи мъжки. Днес двамата спаха 3 часа следобед, което си е жив рекорд, предполагам защото спаха в различни стаи и при Ели залади болестта, разбира се.

На мен от стреса ми мина всичко Laughing Хрема и Т нямам, само откашлям още, но било нормално до 7 дни, така че чакам.

# 246
  • София
  • Мнения: 6 215
Наси, честит имен ден!   bouquet
Ренци, честит имен ден и на мъжа ти!
И на двамата много здраве и късмет!

На всички болни бързо оздравяване.

Дойде и нашия ред. Не за разболяване да чукам на дърво.
От понеделник Виктор тръгва на ясла. От няколко дни съм в чуденка. Ще свикне ли, ще се грижат ли добре за него, ще има ли проблеми и т.н.  newsm78
Притеснявам се и от непрекъснатите съобщения за грипни епидемии.
Тези дни само мисля, мисля. Thinking

Освен това искам да попитам и тези, на които децата им посещават ясли трябва ли да нося някаква "почерпка"? Каква, на кого? За учителките, за лелите, за децата?
И въобще всякакви съвети за всичко ще са ми от полза.  Rolling Eyes

# 247
  • Мнения: 2 534
Евче , не се шашкай така
Няма нужда от почерпка , освен ако няма малчо ЧРД  Grinning
Ще се адаптира юнака и даже ще му е по-весело , отколкото като е с теб  Mr. Green
Изследванията направихте ли ги вече , купи дрешки на ластик , а не с ципове и копчета , блузките да са много тънък памук , защото в яслите е много топло , а по-добре е да не се поти , ясно е защо ....
Айде , в понеделник като го оставиш ела да пием по кафе и да ми плачеш на рамото  Twisted Evil шегичка

# 248
  • Мнения: 472
Благодаря ви момичета! Едно наздраве и от мен с чаша червено вино! Wine Glass

# 249
  • Мнения: 4 181
Момичета и ние се разписваме Confused
С конюктивит сме с малчо Rolling Eyes
Съжалявам, че не влязох в скайпа, но бяхме в поликлиниката, а Алекс е толкова кисел, че направо нямам думи.
Пожелавам на всички бързо оздравяване Hug

# 250
  • Мнения: 2 534
Хриси , хрема ли имаше Алекс
На Поли така от хремата - конюктивит
Какви капки ви изписаха ?

# 251
  • Мнения: 4 068
И аз се извинявам, че ме нямаше в скайпа, но от снощи вече дружно цялото семейство сме болни. Аз онзи ден спрях антибиотика и от снощи пак съм болна. Боли ме гърло, хремава съм и кашлям. Мъжо и той е с хрема и червено гърло, а малката си е все така течаща отвсякъде и кашляща. Изобщо е кофти положението. Вече втора седмица не съм спала като хората и усещам, че към тотален блокаж отивам. Но ще се оправя де. Най-важното е да ми оздравее малката-другото са бели кахъри.

Хриси на нас за очите ни бяха изписали Тобрин и за два дни спряха секретите от там. Обаче голям зор видяхме със слагането. Малката се дереше истерично докато накапем капките и направо ми се късаше сърцето.

Айде бързо оздравяване на всички болни!

# 252
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Здравейте, първо да пожелая бързо оздравяване на всички болни!
Сега да се оплача. Ей сега преди малко ходих да си плащам членския внос и оставям Георги на майка ми и брат ми, и очаквам те да го наглеждат докато съм до банката и после на пазар. Да, ама не. Връщам се аз след половин час натоварена като магаре и от вратата влизам в кухнята да се рзтоварвам, а там заварвам милото си отроче да пуска храната на котката във водата и. Но това не е нищо защото останало насаме с беладжийския си мозък в кухнята и не знаейки какво да измисли лИУбимото ми пъпчиво съкровище взело, че пуснало всички котлони, а по закона на мърфи на единия беше оставена тенджерата с обяда който естествено добре е загорял! Нооо явно тези копчета са му били малко и затова, за още по-забавно повъртял малко и копчето на перящата неговите дрехи пералня! Оооооооооо и не само повъртял, но и понатискал къде каквото копче има по нея. Май само до миалнята не е стигнал , но не е сигурно. #Cussing out

# 253
  • Мнения: 3 336
Ради, твой Жорко си е само по белите, да е жив и здрав, ама сигурно ти е голям екшън ooooh!

Хайде сега всички болести вън от темата #2gunfire Да бягат надалеч и завинаги Whistling

# 254
  • Мнения: 934
Дами и аз внесох паричките. Директно в ПИБ и не ми взеха нищо друго. Сега отивам малко на село и в неделя пак съм на линия.
Раде обожавам го твоя разбойник. Не ти е лесно:)
Хайде който още е болен да се оправя.
Аз се разминах само една вечер с температура, но се лекувах с бира и греяно вино!!!!
Приятна почивка

Общи условия

Активация на акаунт