Сливен 4 - Следпразнично настроение

  • 14 800
  • 296
  •   1
Отговори
# 45
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
И този сайт го знам - всичките ми gif-ове и клипчета са там.
Но ми се щеше и вие да предложите нещо, че все аз казвам какво, къде, кога - чак ми става неудобно. Чакам още предложения и предпочитания.
Може и в Yahoo. Казвайте - да не пускам анкета smile3503

# 46
  • Мнения: 271
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! НА ВСИЧКИ ЖЕЛАЯ ЩАСТИЕ И ЗДРАВИ И УСМИХНАТИ ДЕЧИЦА!!!

Днес имам повод да почерпя - Гоги става на 8 месеца. Почерпете се за негово здраве:


На всички ви желая весел и усмихнат ден!

# 47
  • Мнения: 15 619
Жив и здрав да ти е Гоги!  bouquet
Мммм, вкусни бонбони и още по-вкусна торта!
Чак ми се прияде.

# 48
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Сега видях, че имаме рожденичка - Александра на BuBu, която скоро не е влизала във форума, а дочух, че вече се е прибрала в България. Ако ни чете - да и е честита рожденичката!

И вчера, понеже пътувахме и не съм припарвала до компютъра - на MamaChrisi  Александър станал на 1 годинка - да и е жив и здрав и да порастне голям юнак!



Албумчето в бгфото е оправено - линка е на 1 страница.

Последна редакция: ср, 03 яну 2007, 22:31 от М_е_г_и

# 49
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Меги, плииз, да дадеш рецептата за рулото "Стефани Praynig"

Използвах тази рецепта:
http://www.rezepti.explo.de/anzeigen.php?rname=%D0%F3%EB%EE%20%D … F2%E5%F4%E0%ED%E8

целия сайт

Както знаеш всеки си приспособява рецептите към собствения вкус, но мисля, че се придържах максимално точно към тази. Но използвах продълговата форма за кекс - облепих стените и дъното с кайма, сложих яйцата, краставичките и морковите, и покрих с кайма да стане руло. Другото е по рецептата.

Ето и друга рецепта от Готварския форум на BG-Mamma (не съм записала от кого е обаче):
РУЛО СТЕФАНИ
За каймата:
1/2 телешко + 1/2 кг свинско. Мелят ми го в месарницата до нас. Да няма мазно. Да е чисто месото. Към месото прибавям 1 глава лук ( рендосвам го), 2 щипки чубрица, черен пипер, щипка червен пипер, сол, 2 яйца, 2-3 с.л. галета. Омесва се добре.
Приготовление:
Навлажнявам чиста кухненска кърпа или фолио и разтилам каймата с дебелина 1см. във форма правоъгълник. Слагам плънката - сварено яйце( разрязано на плумесец), кисела краставичка, грах и тн. Плънката се слага в края ( откъм мен). Полсе леко навивам и краищата заглаждам с ръка.
Намазвам тава с олио и слагам рулото, но гледам снадката на е отдолу на тавата.
Разбивам едно яйце и с четка намазвам рулото отгоре и поръсвам с галета огилно.
Пече се 30-40 мин. на 180С.
В тавата се сипва малко вода и ако изпари при печенето се долива.
реже се на диагонали при сервиране.


ГЪБЕН СОС
Пържат се гъбите в масло /или олио/, като се изпържат се слага лъжица /или повече/ брашно, налива се студена вода, разбърква се докато се получи гладка маса, слага се чер пипер, от готовите пилешки бульончета /може и без тях/. Може чесън и копър, понякога соев сос - вкусно е, но сосът потъмнява. Като поври 5-6 минути го се сваля от огъня.
Друг сос:
запържваш пресни гъби с масло, добавяш чаша бяло вино, 1-2 зрънца бахар, 1 скилидка счукан чесън, добавяш сметана на око. Оставяш да поври малко, ако ти е рядко сгъстяваш с нишесте.
Още един:
Лесния начин суха крем супа от гъби разбиваш я с  малко вода, оставяш я да заври и да изври малко от водичката до нужната гъстота и ти е готов соса


Я, да използвам случая аз да се похваля и с още нещо


Момичета, имам един въпрос - искам да купим на Вики легло, можете ли да ми помогнете къде мога да отида и да разгледам Wink


Дидка, купихте ли вече легло? Сещам се за мебелен магазин в Централна баня бившата (до плувния басейн), зад Тернопол също има (май беше Бинго зала по едно време).
"Добри Желязков" ремонтираха ли го вече? Бяха преместили мебелите в една от новите къщи точно преди него, като вървиш от зъболечението, малко в приземен етаж (над него има май секс-артикули, но може и да греша). И в мебелната къща, но там май вече нямат много интересни неща, но пък знае ли човек.

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 08:29 от М_е_г_и

# 50
  • Мнения: 1 063
За много години момичета, желая Ви щастие до небето, любов до пръсване на сърцето, пари до скъсване на портомонето и дълъг живот, за да се радвате на всичко това!  bouquet

Много съжалявам, че не се запознах с вас, но срещичката беше много рано и не можах да се организирам BlushНадявам се лятото да има голяма среща Peace

# 51
  • Мнения: 5
Благодаря ти много  bouquet
А къде се намира магазина им newsm78 и колко ви излезе цялото обзавеждане Wink

Цялото обзавеждане ни излезе 2050,00лв, като всичко беше по поръчка, защото стените ни не са прави.  Работят в промишлена зона, бившия "Кварц". Телефоните им са: 638338 и 639339. При тях имат много снимки и предложения в компютрите, работят бързо, иначе не знам къде им е магазина newsm78

И ЧНГ на всички и от мен, че вчера пропуснах... newsm03

# 52
  • Мнения: 7 430
Джули, мерси много Hug

Лони, честита ви месечинка Wink
Да е жив и здрав големия юнак Laughing

Меги, страхотна тортичка  Peace и да не забравиш да ни купиш боички ако ходиш на Женския пазар Wink

# 53
  • Мнения: 271
Абе, срамота. От два дни никой не е писал. Къде се изгубихте. Днес времето обещава да е хубаво - поне за сега. Така, че ние се разписваме на бързо и ще тичаме по центъра.
На всички желая слънчев и приятен ден!

# 54
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Меги, страхотна тортичка  Peace и да не забравиш да ни купиш боички ако ходиш на Женския пазар Wink

За боичките - кажете кой какви цветове иска. Не че съм тръгнала, но ако тръгна, го решавам набързо и няма да имам време да питам, пък и някои не влизат всеки ден във форума. Тъй че да си знам отрано.


По въпроса за лекарите и списъка с имената им. При първата си бременност бях при д-р Донка Иванова - кабинета и беше В ДКЦ 1, срещу кабинета на д-р Дичева. Когато я потърсих пак през 2003 (за бъдещата Велина) я нямаше там. Някой ми каза, че е в "Царица Йоана". Сега не откривам името и по списъците. Някой може ли да помогне с информация. Не че ми трябва, сега съм в София, да не се чудя само....
И още един въпрос - става въпрос за д-р Кузманова - дали тя има деца-близначета - възможно е да са доста големи. От раждането на Тошко в главата ми се върти името Кузманова (беше облечена в жълта престилка) - говореха си докато аз се превивах от болки, така разбрах, нямаше други родилки, само с мен се занимаваха. А може и да е друга Кузманова, която е само акушер. Не им идва на ум да се представят тези доктори. Д-р Симитчиева я запомних, добре че застана близо до мен, когато вече можех да разсъждавам след като родих, и прочетох името и на картончето дето се беше закичила.

С Велина бях при д-р Дичева, но пак раждах в Окръжна (тя малко се дръпна де, като разбра това). Там попаднах на д-р Радков. Него го знам от преди (имам спонтанен аборт през 2003 и той ме прие по спешност след кръвоизлив). За него мога да кажа че следи новостите, затрупа ме с информация, даже ми предложи противозачатъчни с някакъв ефект върху кожата на лицето (който ме е виждал разбира за какво говоря). Не ги вземах, изчаках си 6-те месеца и хоп при д-р Дичева с малко проблемна бременност, но всичко свърши добре.

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 13:04 от М_е_г_и

# 55
  • Мнения: 408
Меги, сестра ти рядко я срещам сега, когато е студено. Иначе по въпроса за докторите - общо взето всички са един дол дренки. Аз имам вяра само на една, но не знам дали мога да я препоръчам на всеослушание  Thinking, но ако някой е много изстрадал като нас може да ми пише на лични.

# 56
  • Мнения: 2 000
Абе, срамота. От два дни никой не е писал. Къде се изгубихте.
Работа, работа. Няма време за форума  Cry

За боичките - кажете кой какви цветове иска. Не че съм тръгнала, но ако тръгна, го решавам набързо и няма да имам време да питам, пък и някои не влизат всеки ден във форума. Тъй че да си знам отрано.
Каквито има ми вземай. Все ще ги изразходя  Simple Smile

По въпроса за лекарите и списъка с имената им. При първата си бременност бях при д-р Донка Иванова - кабинета и беше В ДКЦ 1, срещу кабинета на д-р Дичева. Когато я потърсих пак през 2003 (за бъдещата Велина) я нямаше там. Някой ми каза, че е в "Царица Йоана". Сега не откривам името и по списъците. Някой може ли да помогне с информация. Не че ми трябва, сега съм в София, да не се чудя само....
При д-р Иванова започнах да ходя при първата си бременност. Тя тогава работеше в болница "Ева", като тогава болницата още се казваше "Св.Константин и Елена". Значи това беше 2003 година. Като бях в 7-ия месец се смениха собствениците на болницата и тя напусна и аз тогава отидох при д-р Дичева. А д-р Иванова така и не съм я виждала повече и нямам идея дали работи някъде.

# 57
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Честито на всички именници днес!!! Да са живи  и здрави!


Честит рожден ден на arlette!!! Много щастие и много любов! newsm59

Последна редакция: сб, 06 яну 2007, 17:52 от М_е_г_и

# 58
  • Мнения: 408
Честит имен ден на всички именници!
Днес бях на Мустан с приятелки. Оказва се, че в почти всяко семейство има поне по двама с името Иван - а у нас именниците са трима  Mr. Green

# 59
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Честито на всички именници и днес!!! И те да са живи  и здрави!



Честито на Ива на Malinski!

Честито на vanyia!

Честито на IvaM.!


Общи условия

Активация на акаунт