Боледуване на децата ни-тема 70

  • 40 395
  • 838
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 970
Здравейте мами.
Малкия е на 2 г и 4 м.
Преди малко забелязах ме, че зениците са му разширени.
Според вас на какво може да се дължи.
Попринцип е здрав.

# 706
  • Мнения: 4 884
Със светло око ли е ? И на моя му се разширява мисля че е нормално ....

# 707
  • Мнения: 1 970
Със светло око ли е ? И на моя му се разширява мисля че е нормално ....
Очите му са сини

# 708
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
А правите ли за вас и децата домашни някакви, бабини “илачи”?! Които обаче да НЕ включват мед? Всякакви съвети за изпитани лекове за хрема, червено гърло и кашлица ще са ми от полза. Че ми писна от химия и вече ми се гади от капки, сиропи, пръскала и смучещи хапчета. Пръскали ли сте също и Коларгол в гърлото, освен да се капе в носа? Прословутия Гранофурин помага ли и за какво точно? Не че и те не са химия, но не съм ги пробвала... Не знам и аз вече къде да се дяна с една торба симптоми и за всяко да трябва да купувам отделно нещо...
От познатите ми неща си правя гаргара със силен лайков чай и сода. Тук във форума съм чела за отрязана глава лук, че влияела добре на дишането. Сещам се и за черната ряпа със захар като сироп за гърло... Други идеи?

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 1 295
А правите ли за вас и децата домашни някакви, бабини “илачи”?! Които обаче да НЕ включват мед? Всякакви съвети за изпитани лекове за хрема, червено гърло и кашлица ще са ми от полза. Че ми писна от химия и вече ми се гади от капки, сиропи, пръскала и смучещи хапчета. Пръскали ли сте също и Коларгол в гърлото, освен да се капе в носа? Прословутия Гранофурин помага ли и за какво точно? Не че и те не са химия, но не съм ги пробвала... Не знам и аз вече къде да се дяна с една торба симптоми и за всяко да трябва да купувам отделно нещо...
От познатите ми неща си правя гаргара със силен лайков чай и сода. Тук във форума съм чела за отрязана глава лук, че влияела добре на дишането. Сещам се и за черната ряпа със захар като сироп за гърло... Други идеи?
Аз имам един сироп за кашлица от който останах доволна правих го 2 пъти миналата година,рецептата ми е пратена от Applegarden,за което съм и много благодарна.Пускам ви е както тя ми е написала:

# 710
  • Мнения: 7 891
Писах на предната страница - снощи й киснах краката в топла вода с морска сол и после я мазах с мас. Спа спокойно цяла нощ, диша през носа и днес е сравнително по - добре. Довечера пак същата процедура и се надявам до понеделник да е ок.
Аз не съм фен на тези методи, но ММ само така се лекува. По Коледа беше с ужасна кашлица (ужасна - разбирайте 100 кг, 2 метра мъж не можеше да стане от леглото и дрънчаха вратите като кашляше) пи сиропи, хапчета, нищо не помогна, накрая си прави компреси с мас и ракия. 2 компреса и се вдигна.
Пробвах лятото да правя сироп за малката от дюли - не пожела да го пие, а беше мн вкусен..

# 711
  • Мнения: 3 153
Писах на предната страница - снощи й киснах краката в топла вода с морска сол и после я мазах с мас. Спа спокойно цяла нощ, диша през носа и днес е сравнително по - добре. Довечера пак същата процедура и се надявам до понеделник да е ок.
Аз не съм фен на тези методи, но ММ само така се лекува. По Коледа беше с ужасна кашлица (ужасна - разбирайте 100 кг, 2 метра мъж не можеше да стане от леглото и дрънчаха вратите като кашляше) пи сиропи, хапчета, нищо не помогна, накрая си прави компреси с мас и ракия. 2 компреса и се вдигна.
Пробвах лятото да правя сироп за малката от дюли - не пожела да го пие, а беше мн вкусен..

Къде мажете с мас? Хич
Не съм запозната 😅

# 712
  • Мнения: 7 891
Навсякъде, кожата й е много суха (с АД е), та и без това в момента никакви емолиенти не помагат. Но най - важното е стъпалцата. И после обух чорапи. Така спа.

# 713
  • Враца
  • Мнения: 357
Зениците могат да се разширят и от преумора или дълго гледане на телевизия, таблет. Спи ли достатъчно детето?

# 714
  • Мнения: 1 970
Зениците могат да се разширят и от преумора или дълго гледане на телевизия, таблет. Спи ли достатъчно детето?
Снощи заспа към 22.17 часа събуди се във 07.18 часа.
На обяд във 12.30 часа заспа малко преди 15.30 часа се събуди.
Общо взето гледа детски песнички но не прикаляваме със тв

# 715
  • shumen
  • Мнения: 22 192
От бабините илачи съм правила мед с черна ряпа и мед с джинджифил.Също и небет шекер съм давала за кашлица.Червено гърло мажа с Гранофурин.
Танче,от преумора или телефон,таблет,ТВ може да се разширят зениците.
Моя тая вечер ходи с баща ми да гледа баскетбол и много викал.Ще видим тая нощ дали няма да остане без глас и да направи поредния ларингит от туй викане.

# 716
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Ооо ето, за джинджифил ме подсети. Предполагам, че се почиства, нарязва и вместо мед мога да сложа захар? Или как?
Утре ако мога да се вдигна ще ходя до близкия пазар, добре че има голям избор и ще огледам какво мога да си набавя и започвам. Гаргарата с лайков чай и сода засега действа добре, сложила съм си до леглото една глава лук и не знам колко ще ми помогне, но смърди ужасно. Само това усещам като аромат, иначе обоняние нула.
А нещо някой за нос, за хрема да знае?

# 717
  • shumen
  • Мнения: 22 192
Супермама,аз изчиствам и настъргвам джинджифила и го обърквам с мед.Не знам дали със захар може.Моя си го яде всяка сутрин по една кафяна лъжичка.
За хрема са ми казвали за капка от лимон в носа,но не съм го пробвала.Моя определено няма да даде.

# 718
  • Мнения: 8 206
Така ли е при кашлицата🤯 в началото кашляше малко,сякаш затихна викам си мина и това,но от вчера сякаш се чисти на храчки и кашля влажно🤯

# 719
  • Мнения: 4 884
Моя има една постоянна храчка,сутрин като стане прави нещо като прочистване на гърлото и я чувам  и сироп пи и еириус и хомеопатия и там си е ..
За разширените зеници може и от умора да е ..моя телефон все още не му давам детски също гледа мн ограничено но не спи качествено буди се по 2/3 пъти по нощите да ме търси ..от едно събитие в градината скоро пак му се завърнаха тиковете и се чудя какво да го правя ...

Общи условия

Активация на акаунт