Не се справям, моля за помощ.

  • 5 411
  • 152
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 666
Това, което описвате, е малко преди прегарянето с гръм и трясък. Но за него няма да са отговорни съпругът и децата, от вас зависи да преразгледате кое колко ви е важно, колко време и усилия заслужава и да намалите темпото.

# 16
  • Мнения: 1 520
Перфекционизмът ни кара да живеем с илюзията, че намаляваме риска в живота, но рискът си е горе долу същия - винаги има една компонента независима от нас - нарича се шанс и късмет.

# 17
  • Мнения: 2 503
Хайде-хайде! Ти се изкара неконтролируема. Нещата от 5 часа ги приготвяй вечерта. Ти от пет часа си вдигаш адреналина, а вечер си изцедена. Имай малко доверие на мъжа си, хвали го като свърши нещо, а не му стой като надзирател с камшика над главата . Някой дейности просто ги неглижирай, няма да падне небето на главата ти. Като цяло, отпусни малко каишката, за да спадне напрежението. Опитай да говориш с децата спокойно, да ги забаламосваш, да им отвличаш вниманието от спорове и инати. Управлявай ги така, че всяко да се чувства значимо като направи нещо както трябва.

# 18
  • София
  • Мнения: 35 276
Точно така. Аз сама си дръпнах юздите, ама много силно и нивото на неоснователна тревожност и трескава холеричност падна стремглаво. В собствен ад си живеех честно казано, при наличието на един спокоен, розов и прекрасен живот.
После си преосмислих много добре щенията и за какво си струва да влагам чак такива емоции - ами, за нищо Laughing
Сега съм малко като котките - ленива, мързелива и ми пука на....., но не винаги е било така.
Обаче, от мързел съм измислила и опотимизирала толкова неща, че дом 400 кв не може да ми се опре. Има начини и начини.

# 19
  • Мнения: 15 003
Това е недоспиване, преумора и усещане за неуважение. Плюс, че и двамата с мъжа ти искате да стане на вашата. Не видях мъжът ти какво работи, но от това, което прочетох, му трябва малко повече юркане с домашните задачи, защото едни чинии, едно хранене и едно приспиване, като последните две ти дори определяш като ненужни, не са точно участие в домакинство и отглеждане, нито са някаква особена грижа.

# 20
  • Мнения: 7 515
Като те прочетох, все едно припознах себе си, допреди 10- тина години. Работиш,търчиш,  водиш, взимаш, вкъщи всичко на теб чака.
Исках всичко да е перфектно, затова си вършех сама всичко. И така, докато децата са малки.
После, започваш да виждаш, че има и друг живот, забавяш малко темпото, не се връзваш на дреболии, и виждаш, че може и по- лежерно.
Но, това, когато децата станат по- самостоятелни.
Сега ако искам ще сготвя, ако ми е кеф мога и да изчистя, ама чак да се юркам и пренатоварвам, айде нема нужда чак толкова.

# 21
  • Мнения: 46 572
Както вече са ти казали, първо, намаляваш очакванията за перфекционизъм, поделяте си задълженията и приготвяш/те вечер нужното за сутринта.

След това сядате с мъжа ти и спокойно обсъждате методите на възпитание. Очевидно имате различия в подхода, които водят до напрежение м/у вас и объркване за децата. Намерете някакво средно решение за храненето на малкото дете, например и се придържайте към него.

Оптимизирате извънкласните занимания. По-малкото спокойно може да ходи на организирани от градината и да не се налага да го водите отделно.

Намалявате фитнеса на 1-2 пъти седмично. Веднага ще усетиш разликата. Другото време отделяш за релакс или семейни разходки. Тъкмо и децата ще изразходват допълнително енергия и ще са по-кротки, пък и ще сте навън, а няма да разхвърлят вкъщи.

# 22
  • Мнения: X
4 пъти на фитнес на седмица, а две деца и съпруг, редовно секс. Както се казва в Перник, тук във форума "не сме правЕни в дупе".  В нормално семейство няма как при две малки деца да се ходи на фитнес след работа, и то да се редуват, един ден единия на другия ден втория родител. Това или е измислица, или това е ненормално семейство. на 36 години, да станеш в 5 часа и след работа да ходиш на фитнес, направо се записвай за олимпийските игри.

# 23
  • София
  • Мнения: 12 906
Претоварена си. А липсата на единодушие относно въпитанието на децата е най-лошият възможен вариант за всички, води до повсеместен хаос и неудовлетвореност. След като държите на различни неща, какво би станало, ако твърдо си разпределите задълженията и всеки си действа по неговите както реши? Постижимо ли ти се струва?

# 24
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 425
Пренатягаш се. Нещата винаги стават по-лесно ако караш полека.

# 25
  • Мнения: 150
4 пъти на фитнес на седмица, а две деца и съпруг, редовно секс. Както се казва в Перник, тук във форума "не сме правЕни в дупе".  В нормално семейство няма как при две малки деца да се ходи на фитнес след работа, и то да се редуват, един ден единия на другия ден втория родител. Това или е измислица, или това е ненормално семейство. на 36 години, да станеш в 5 часа и след работа да ходиш на фитнес, направо се записвай за олимпийските игри.
Измислица определено не е!  Ходя вторник, четвъртък и събота и неделя на фитнес. Работя до 15.30. Никъде не съм казала редовен секс, а че проблеми в секса нямаме. Децата ми не са бебета, а малки, малки... на 3 и 9 г. За теб може и да няма как,  може и да не сме нормално семейство, но това е самата истина.
Защо решихте, че е измислям?! Хора различни, начини на животи различни. Не се изказвайте така крайно. Нямам причина да си измислям, търсейки съвет.

Последна редакция: пт, 03 фев 2023, 13:28 от Чернокоса_боса

# 26
  • Мнения: 1 520
Пробвай да спреш всичко за един месец - пълен релакс. Да си прочистиш главата.

ПС 1 : знам че няма как да спреш да гледаш децата, но спри всички фитнеси, всичко екстра, и малко занемари нещата. Идеята е да има време за релакс, проясняване на глава, нещо малко различно като стил.

ПС 2 : ясно че фитнесът и здравето са важни, но за един месец нищо няма да стане.

Хубаво е да правиш почивки и смяна на рутината.

# 27
  • Мнения: 7 515
Не, то всичко може, може и да не спиш, но от цялата тая работа ти се изтощаваш и пренавиваш, а това рефлектира и върху отношенията в семейството.

# 28
  • Мнения: 1 608
Не, не - нека си ходи на фитнес. Като се поуспокои и контролира ненужният перфекционизъм, тренировката ще подейства по-добре и от секса даже.
 Аз ако не тренирам дори 5 дни в седмицата, ставам страшно изнервена и натоварваща.

Децата няма цял живот да трябва някой да ги приспива. Щом мъжът ви иска - ми оставете го. Така ще имате и повече свободно време за вас, като заспят.
С храненето е по същият начин - като толкова иска той да храни - щом не ви кара вас, да не ви дреме. Вие си вършете нещо друго през останалото време.

Че е трудно да намалиш ежедневните дейности, като ставането в 5, е ясно. Въпросът опира до това, наистина, ама наистина да спрете да искате всичко да е като по учебник. Така ще ви се улесни животеца. Разделете си приготвянето на закуските и другите ангажименти покрай децата и БЕЗ ДА СЕ МЕСИТЕ един на друг. Ако не можете да стигнете до консенсус, то просто не се напъвайте да стане на вашата. Ако ще и мъжът ви да им даде кренвирш с маргарин за закуска, а не чиа с цедено мляко - няма да умрат гладни или да им стане нещо кой знае какво сериозно.

Последна редакция: пт, 03 фев 2023, 13:37 от Luellis

# 29
  • София
  • Мнения: 12 906
4 пъти на фитнес на седмица, а две деца и съпруг, редовно секс. Както се казва в Перник, тук във форума "не сме правЕни в дупе".  В нормално семейство няма как при две малки деца да се ходи на фитнес след работа, и то да се редуват, един ден единия на другия ден втория родител. Това или е измислица, или това е ненормално семейство. на 36 години, да станеш в 5 часа и след работа да ходиш на фитнес, направо се записвай за олимпийските игри.
Измислица не е. Ходя вторник, четвъртък и събота и неделя на фитнес. Работя до 15.30. Никъде не съм каала редовно секс, а че проблеми в секса нямаме. Децата ми не са бебета, а малки, малки... на 3 и 9 г. За теб може и да няма как,  може и да не сме нормално семейство, но това е самата истина.

Човекът е казал "в нормално семейство"... тоест, представи си колко далече от нормалното му се струвате, та чак в лъжа те заподозря Wink Искаш да си перфектна, но си докарала всички, включително себе си, до предела на нервите. Това ми се струва далеч от перфектно.

Общи условия

Активация на акаунт