Гримиране - идеи и техники. Тема №87

  • 55 938
  • 756
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 5 106
Лъвице, от къде я купи тази основа за сенки, в нета само на няколко места я има, а в сайта им вече е спряна от продажба.

# 616
  • Мнения: 1 304
Лъвице, от къде я купи тази основа за сенки, в нета само на няколко места я има, а в сайта им вече е спряна от продажба.
Заповядай, аз направо си правя скрийн шот и си го пазя, че да знам после къде да я търся🤗

# 617
  • Бостън
  • Мнения: 13 529
Пудра не ползвам, само за повод. Какво ще ми препоръчате за максимално естествен вид? Ползвала съм ЕЛ ДУ и Laura Mercier прахообразната пудра. И двете са ок, но ЕЛ е доста матова, а аз вече търся по-естествени неща.  ЛМ беше ок, но сигурно ще препоръчате нещо друго?
Веднага показвам най-естествената, най-фината, най-добрата (всъщност има 1-2 още по-по, но те са спрени от производство или са безумно скъпи):




https://www.byterry.com/hyaluronic-hydra-powder/11307251.html
(важно! не пресованата, а тази!)

И другото важно, което важи за всяка, ама за всяка пудра - как и с какво нанасяш има значение. За тази и за супер нежен и естествен вид ще ти трябва МЕКА И РЕХАВА четка за пудра или руж, няма голямо значение дали естествена или изкуствена. Сега ще погледна кой беше номера на четката на РТ, която купувах за такива воални нанасяния... ето я - 227 - първата вляво!



Друга, също много хубава четка за пудра на RT, с която може да се постигне леко нанасяне, но която е по-голяма ( и за малки лица може да дойде леко в повече) е RT 201


PS И аз поръчах Ауъргласа...

Последна редакция: ср, 31 май 2023, 23:20 от Agent Provocateur

# 618
  • Мнения: 2 612
Агент, нямам думи. Благодаря ти за изпипания отговор. То четки, снимки, know how. Grinning постовете ти са винаги от най-полезните за мен в категория ,,Красота". Flowers Tulip

За ауърглас-аз поръчах по-светъл цвят от кожата ми през лятото, защото не бях сигурна, пък на Армани 5ца. Много сляпа поръчка, но какво да се прави. Joy Принципно съм с доста светла кожа и имам лунички по носа и скулите лятото. Ще видим как ще се справят.

Сега отивам да търся пудрата. 😀

# 619
  • Мнения: 2 256
Влизам да вметна, че си купих призмата на Живанши и определено ми харесва повече от Бай Тери. Даже може би една идея повече от Hourglass, която използвам последните 2 години Simple Smile

# 620
  • Мнения: 2 612
Призмата, бай тери-за фдт ли става дума? Какви са пълните наименования? Може ли да поясните за начинаещи? Grinning

# 621
  • Мнения: 3 841
Влизам да вметна, че си купих призмата на Живанши и определено ми харесва повече от Бай Тери. Даже може би една идея повече от Hourglass, която използвам последните 2 години Simple Smile
Може ли снимка?

# 622
  • Бостън
  • Мнения: 13 529
Lolla, за мен призмата е доста по-матова от Бай Терито и за това, което Снежанка търсеше (максимална естественост) - неоптимална. Имах 2 кутии от нея, никога не се превърна в основна за мен. Насипната пудра на Hourglass на мен ми беше никаква, все още се мотае из нас продукт в минито, което си купих от нея преди години.


Givenchy Prisme Libre Loose Setting and Finishing Powder
https://www.givenchybeauty.com/us/makeup/face/powder/


Бай Тери е показаната от мен.
Агент, нямам думи. Благодаря ти за изпипания отговор. То четки, снимки, know how. Grinning постовете ти са винаги от най-полезните за мен в категория ,,Красота". Flowers Tulip
Трябва да има някаква полза за някой от цялото време дето съм го загубила да проучвам въпросите, дискутирани в тази категория все пак Wink
Но да, аз съм досадно изчерпателна, дотам, че децата ми мрънкат "ние те попитахме "да или не", ти ни изнесе 5 минути лекция по въпроса!" На което аз отговарям със "няма черно/бяло, има 50 оттенъка сиво за ваше сведение!" Grinning

Последна редакция: ср, 31 май 2023, 21:28 от Agent Provocateur

# 623
  • Мнения: 408
Агент, чакам експертно мнение за Hourglass-а. Напоследък ми се прокрадва идеята да инвестирам в палитрите им с пудри.

# 624
  • Мнения: 320
Илзи, кои палитри си загледала?
Агент, съгласна за пудрите, а сме с много различна кожа. Понякога качеството си е качество и допада на всички. Само насипната на hourglass за мен не е никаква-жестока е за над сочен ФДТ, който желаем да се сетне и да не променяме финиша. Както и над шейп тейп, за сетване с влажен ББ.
Нанасям червилото на клепачи и с пръсти, и с четка-комбинация. С ББ не ме изкефи-нанасям го заради цвета и ефекта, а ББ замазва и двете.

# 625
  • Бостън
  • Мнения: 13 529
^^^ Абе пролича си много бързо кой не ползва сочни, сочни ФДТ-и и рядко консилъри под очите Simple Smile))) Факт, под очи е много добра, бях забравила, мерси, че припомни, ще си я довърша така!

Илзи, първите ми впечатления от ФДТ на Hourglass са положителни, макар, че го сложих съвсем за малко (4 часа) и намазах твърде тлъст слой в бързината. Като го извадих от опаковката ми прилоша, толкова жълт ми се видя този 6,5 цвят, който на снимка изглежда като перфектния за мен. Напомня ми малко моя Cle de Peau Matte Radiant Foundation, но определено по-тънка консистенция. Но ще трябва сериозно да го разнося, за да дам адекватно мнение... но определено блърва пори! И е Made in Korea, което за мен е плюс голям!

За пудрите им питай Ния, тя им е фен и експерт, аз си ползвам 3-ката много рядко като финишни пудри през студените сезони. Mного я исках тази палитричка, но не ми стана любима:

Последна редакция: чт, 01 юни 2023, 20:43 от Agent Provocateur

# 626
  • София
  • Мнения: 1 357
Дами, дойде ми кораловото червило ,с което ме харесахте. Аз вече над 15г. нося само дълготрайни- сутрин слагам и до лягане вечер имам. Това при всяко пиене на вода остава половината на бутилката, инаече много се харесвам и ме харесват с него. Какво слагате под червилата за дълготрайност, защото днес си го слагах над 8 пъти, което ме изнервя. Вероятно трябва и с молив да очертавам устните, защото някакси се разлива контура

# 627
  • Мнения: 22 995
Щях да ти пиша за молив, Ствфина.Ако се научиш да очертаваш контура, ще изглежда мн. добре.Има и телесни моливи, които спират разливането на червилото.
Лично аз слагам ФДТ на устните, после молив, после матово червило с четка, отгоре ако реша гланц.Така ми издържа най-много.

# 628
  • Мнения: 1 304
Стефи, моливът поне за мен е задължителен. Хидратиращите, т.е.меките и комфортни червила, повечето от тях са така. Бързо падат, оставят следи и трябва да се подновяват. Аз обичам да подновявам и не ме притеснява това. Единия вариант е да запълниш устните преди червилото с молив с близък цвят. Другият вариант е да сложиш отдолу матово, отгоре хидратиращото червило. Или пък в краищата матово, по средата другото. Но пак ще се изтрива като хапваш или пиеш.

# 629
  • Мнения: 2 242
Лъвице,като стана въпрос за ядене,винаги ми е било неприятно да консумирам с някакво хидратиращо или каквото и да е червило,затова само напитки:)).
Не мога  да си представя нагримирана жена :очи-скули-устни да сърба чорба или да яде баничка,мусака.Някак си оприличавам този вид грим само с коктейли или сложно,претенциозно гурме,на събитие или на бар,клуб.

Общи условия

Активация на акаунт