Клуб на храбрата шивачка - 24 тема

  • 18 540
  • 428
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 863
Затова са ти я продали тази машина. Единственото което можеш да направиш, е да отпуснеш конците на иглите, докато се развали шева. След това постепенно ще ги стягаш, докато се оправи. Явно има нещо което не е наред с диференциалният транспорт. Добре е в този случай намеса от баш техник. А пробва ли като пускаш палеца на 3 за набор и свиване на плата, дали го прави? Пробва ли да въртиш другата врътка по много в двете посоки?

# 406
  • Мнения: 170
Затова са ти я продали тази машина. Единственото което можеш да направиш, е да отпуснеш конците на иглите, докато се развали шева. След това постепенно ще ги стягаш, докато се оправи. Явно има нещо което не е наред с диференциалният транспорт. Добре е в този случай намеса от баш техник. А пробва ли като пускаш палеца на 3 за набор и свиване на плата, дали го прави? Пробва ли да въртиш другата врътка по много в двете посоки?

Да, пробвах всички положения на двете настройки - без промяна. Сега ще си поиграя с бремзите и ако нищо не стане, ще викам майстор. Много съм ти благодарна, електричарю, много! Ще пиша пак.

# 407
  • Мнения: 1 142
Здравейте, бих искала да се присъединя към темата. Аз съм тотално начинаеща, но с желание. Simple Smile Миналата година ми подариха шевна машина за рождения ден и още не съм се научила да шия. Каква радост беше само като си навих калерчето! Laughing
Та търся курсове или преподавател по шев и кройка за гр. Пловдив, някой идеи?

# 408
  • София
  • Мнения: 2 923

По мое скромно мнение, клиповете в Ютюб са достатъчно добро образователно средство, включително за начинаещи. Клипчето може да се пусне 20 пъти, до наизустяване при желание Hug

# 409
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 273
А препоръка за клипчета имате ли? Simple Smile И аз съм начинаеща и следя за такива неща Simple Smile

# 410
  • София
  • Мнения: 2 881
И аз съм супер начинаеща, но намерих един канал Аз шия, който ми се струва добър.

# 411
# 412
  • FRANCE
  • Мнения: 2 233
Това ми е любимият сайт. Не са клипчета, но има много прости кройки за сваляне с обяснения, техники и т.н.  На руски е https://korfiati.ru/

# 413
  • FRANCE
  • Мнения: 2 233
Здравейте,  някой да има идея как се прави кройка на този тип яка? Намерих по руските сайтове, но не е едно цяло парче , а хиляди шевове Cold Sweat Имам си любима кройка на суитчер която съм си я напаснала по мен, и сега за разкош искам с ципче. Ама не мога да разбера как е скроено това чудо.

Имам такъв купен, ми цяло парче си е, шевове само на вратната извивка. Tired Face Седи срязан платът и страдам кротичко. Благодаря

# 414
  • София
  • Мнения: 2 923
Виж това клипче дали няма да ти помогне с нещо Simple Smile



Или пък това:

Последна редакция: пн, 08 апр 2024, 21:32 от Mунчо

# 415
  • FRANCE
  • Мнения: 2 233
Благодаря.  Ще ги погледна

# 416
  • София
  • Мнения: 1 654
Виж това видео, струва ми се, че е подобен пуловер:


https://www.youtube.com/watch?v=ALo5xr8XuPs
кройката:
https://burdastyle.ru/vikroyki/pulovery/pulover-s-plyushevym-vor … urda-2017-12-116/

# 417
  • FRANCE
  • Мнения: 2 233
Yes. Много благодаря

# 418
  • Мнения: 170
Мамка му и прасе Simple Smile Тъкмо оправя едната машина и хайде другата да прави мизерии. Оверлогa  идва да го гледа майстор, смени пружините на врътките и се оправи. Били тотално амортизирани и не вършели работа. Сега супер яката ми машинка Juki HZL 3000, която имам от три години и която никога не прави проблеми, взе че започна да пропуска бодове на зиг-заг. Аз на нея основно зиг-зага ѝ ползвам и сега се чудя какво стана. Почистих (беше скоро чистена основно), смених игла, смених конци за пробата, вдявах, превдявах, оглеждах и нищо.

Последна редакция: пн, 15 апр 2024, 16:53 от AnaLena

# 419
  • Мнения: 1 863
AnaLena, радвам се, че е оправена машината! За кои пружини става въпрос? За пружините които стягат конците ли? Не го ли накара да види диференциалният транспорт? Сега може да не ти трябва, но рано или късно ще потрябва. Този плат е толкова рехав, че единственият начин, е да подложиш хартия или вестник под плата. Така хем няма да има стягане на плата, хем няма да има пропуски. Ако е вестник, с тънка четчица за рисуване го намокряш по шева и леко го махаш. Другият начин е да залепиш на долната страна на лапичката на крачето два ката електричарско тиксо. Нагласила си точната ширина на зиг заг и иглата трябва да направи само две дупки на тиксото. Едната вляво, а другата вдясно. Добре е да имаш игли стреч или супер стреч, но на този плат, дори те не ми се вярва да помогнат много. Действай и докладвай немедленно!

Общи условия

Активация на акаунт