От каква възраст сок от цитруси?

  • 3 452
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Вече са ти отговорили за възрастта. Аз още не съм давала цитрусови сокове, само е опитвала парченца портокал и мандарина.
Като отказва готовите сокове, давай готови плодови или домашно приготвени пюрета, то е същото, дори по-добре. Аз ги смесвам понякога с кашите или кремовете.

# 16
  • Мнения: 1 555
Можеш, но чак след навършване на 1 годинка !!! Давай прясни изцеден морков, ябълка, круша, сливи  и т.н.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 552
Цитруси след 1-1.5 г. възраст ,както вече разбра могат да доведат до алергия.Ако се дават всеки ден кожата може да се оцвети в оранжево и алергията да остане трайна.Също до алергия водят ягоди, малини,праскови и хубаво да не се дават под тази възраст.На компот може.
Сега освен сок от моркови и ябълка, може сок от круша,грозде, пюре от тиква,банани разредено с малко от адаптираното мляко вместо вода.Има и готови сокчета на Ганчев,Хип и др.
Колкото до нитратите не можеш да си опазиш детето и да му осигуриш винаги екологично чиста храна,за съжаление.
Дано съм ти била полезна!

# 18
  • Мнения: 5 103
След годинка Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз пък на малката от 2-3 седмици давам и портокал и мандарина, както на сок, ката и на пюре. Страшно много й харесва. Педито каза, че няма проблеми.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 336
Аз също дадох на 8-9 месеца портокал, но се изприщваше от пишканото след това. Спрях да предлагам цитруси. Сега давам отново, но тя пък не иска  ooooh!

# 21
  • Мнения: 4 392
Аз пък на малката от 2-3 седмици давам и портокал и мандарина, както на сок, ката и на пюре. Страшно много й харесва. Педито каза, че няма проблеми.
Ами то на чужд гръб и сто тояги са малко. Това беше за вашето педи! Peace

Дъщеря ми за първи път опита мандарина преди 1-2 седмици.
Цитрусите не са подходящи за деца под годинка. Peace Най- често реагират с обриви по дупето.

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
След навършване на годинка.  Peace

# 23
  • Мнения: 5 026
Изчакай след годинката за цитруси. Пробвай морков.

# 24
  • Мнения: 475
От няколко дни бебка смуче сок от мандарина,но по толкова малко,че мисля няма проблем. Misc Baby Bottle

# 25
  • Мнения: 6 164
Аз също съм за плодовете пред соковете. Peace

Изобщо сок не пие Криси, само плодове. Банани основно сега, киви, круши и ябълки и купешки плодови пюрета /на Хип са страхотни/

# 26
  • Мнения: 1 544
Аз давам мандарина и портокал от около 8-мия месец той много ги обича и ниямаме проблеми за сега. То в този сезон друго освен банан портокал и мандарина няма ама само на банани не става а детето определено се чуства много добре от плодове и не бих го лишила при положение ,че няма проблеми.

# 27
  • Мнения: 1 668
Аз давам сок от 1-1.5 месеца. Пие по 100-150 мл всеки божи ден. Нямаме проблеми. Също имай предвид, че в доста държави това е първият сок, които дават на децата. Също така към майките, дето са толкова твърди по темата - ябълката също е алерген.. Ако детето е склонно към алергии ще направи и от нея.

# 28
  • Мнения: 1 544
Аз давам сок от 1-1.5 месеца. Пие по 100-150 мл всеки божи ден. Нямаме проблеми. Също имай предвид, че в доста държави това е първият сок, които дават на децата. Също така към майките, дето са толкова твърди по темата - ябълката също е алерген.. Ако детето е склонно към алергии ще направи и от нея.
Абсолютно  Peace  да не говориме че ябълката не се препоръчва да се дава често заради голямото съдържание на захар която трудно се обработва и води до наслояване в организма и обикновенно се изразява чрез разстройство.

# 29
Прясно изцеден сок от цитрус и аз не сам давала.От лекарката знам че са силен алерген.За това ще изчакам

Общи условия

Активация на акаунт