КГБ = Клуб на Готините Баби - 211

  • 29 499
  • 745
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 7 480
.

Последна редакция: нд, 19 мар 2023, 14:53 от Didia

# 661
  • Мнения: 1 239
Добро утро, дами!
Културно- масовичките, идвайте да разкажете хареса ли ви снощи.. .
Аз гледах представлението декември, когато един от актьорите честваше 50 г. и 25 г, на сцена, нали съм голям пияч и почерпка имаше Simple Smile. Бях приятно впечатлена, много мило и затрогващо...

Не и е хич леко на К.А.Г със задачата, която се е нагърбила.
Нека проявим разбиране.
За мен лично доста водещо е цената, която ще платя. Бих преглътнала някои неудобства, ако това е компромиса.
Иначе - ,,глас народен-глас божи...,  щом съм казала идвам, каквото болшинството реши...

И днес слънцето блесна в прозорците ми.
,, Добро утро, слънце, добро утро, ден....'''
Дано го няма този подличък вчерашен вятър, който така подмолно създаваше усещане за студ.

Хубав ден на всички ни!
п.п. Лелеее, кога стигнахме 45 страница...

# 662
  • Мнения: 2 114
Радвам се, че снощи ви е било интересно в оперетата.
Не са ни уточнени ангажиментите за периода и пропускам срещата в Панагюрище. Да сме здрави и хубаво да изкарате !

Последна редакция: нд, 19 мар 2023, 09:23 от Deborana

# 663
  • Мнения: 445
Добро утро момичета!
Радвам се на еуфорията която ви е обзела от предстоящата среща. Не се и съмнявам, че ще бъде много хубаво и завиждам благородно 🥰
Днес съм метнала една манджичка по селски и сега се пече. Пия си кафето и ви чета Simple Smile
Усмихната неделя ви желая!

# 664
  • Мнения: 7 480
.

Последна редакция: нд, 19 мар 2023, 14:53 от Didia

# 665
  • Мнения: 1 239
Диди, ( прегръщаш емотикон, моля Simple Smile ), нищо лично. Разбираш ме, нали?
Знам какво е да организираш нещо - 5 човека с 10 мнения...
Знам каво е и някой да каже добре и в последния момент при всичко уредено, да се откаже ...
Слава Богу, не сме от тия ... ( како Сийке Simple Smile  Wink ...
Затова - глас народен....

# 666
  • Мнения: 5 379
Подробности в друг  пост..

Последна редакция: нд, 19 мар 2023, 15:23 от K.A.G.

# 667
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 106
Дидию, точно в неделя ще е гала вечерята. Пада се 30 април. На другият ден ще има сцени от априлското възстание и после си тръгваме. Понеделник е 1 май и е почивен ден. Аз също държа на санитарен възел в стаята.

# 668
  • Мнения: 7 480
.

Последна редакция: нд, 19 мар 2023, 14:53 от Didia

# 669
  • София
  • Мнения: 8 470
Привет, красавици!
Снощи се прибрах късно. Постановката беше 3 часа. И на мен ми хареса, особено музиката, играта на артистите и танците. Не мога да си обясня само, защо това представление толкова скоро пада от репертоара. На Бродуей се играе почти 9 години от 1964 до юли 1972. Изиграни са почти 3 000 представления. С тези цифри мюзикълът държи първо място по продължителност на представяне и брой представления. В Лондон Цигулар на покрива е изигран 2030 пъти. През 1971 е създаден филм по мюзикъла, в който на преден план е темата за антисемитизма. Лентата е номинирана за 8 Оскара, от които печели 3. Защо Цигулар върху покрива? Звучи малко странно, нали? Всички сме сякаш "цигулари на покрив". Всеки се опитва да изсвири своята простичка мелодия, без да си строши врата при изпълнението. А не е лесно!
С тези думи на главния герой започва постановката. Авторите избират заглавието от знаменитата картина на Шагал. Цигуларят стъпил върху покрива на къщата е метафора за оцеляването, чрез традицията и радостта от живота във времена на несигурност и дисбаланс. Песента на главния герой евреинът Тевие, беден млекар, който има 5 дъщери и моли Бог да му даде малко богатство, за да се почувства и той поне за малко спокоен и щастлив човек - "Ех, да бях богат мъж" е станала емблематична за "Цигулар на покрива" и отдавна има свой сценичен живот извън него.Мюзикълът си е завоювал място на шедьовър и с уникалната хореография, в която се преплитат еврейски традиционни танци и украински гопак. Продължавам да се чудя защо прекратяват представленията. А снощи салонът беше пълен и билетите бързо свършват. Няма отговор. Може би ще попитам касиерките, ако те могат да ми отговорят.
Спирам до тук, че гаджето ме чака за обяд.

# 670
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 106
Току що се чух с КАГ. Наистина е така както Дидия е написала, всяка стая е със санитарен възел и баня. Нямаме притеснения, че аз се бях ошашкала.
Резервирала е, така че чакаме подробности от нея.

# 671
  • София
  • Мнения: 8 470
Ние с ТАНУ се разбрахме да пътуваме заедно, само дето не сме решили още с автобус или с влак ще се превозим. И ще спим заедно. Пъзелът се подрежда полека лека.
Благодарна съм на КАГ за извършената работа. "Домакинята" винаги го отнася. Така беше и в Плевен, когато ходихме. БОРЯНА и АРИТА бая тичаха по организацията, но всичко беше много добре уредено. Не си падам по критики в такива случаи, защото знам колко трудна е организацията и никак не е лесно да "задоволиш" 5 души с 10 мнения. Мисля, че разбирате, че не влагам нищо лично в случая. Grinning
Толкова се радвам, че отдавна планираната разходка до Панагюрище ще стане факт. При това ще съчетаем полезното с приятното.

# 672
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 106
Фло, ще се осъществи това планирано пътуване-само да сме живи и здрави. Имаше вариант, ако там беше толкова критично, да се настаним с ММ в друг хотел. Не се правя на интересна, но за мен това да има индивидуален санитарен възел е много важно. Както и да е-всичко е наред и очакваме включването на КАС.

# 673
  • Мнения: 5 379
Резервирах нощувките в  Замъка Вебо.Всяка стая има собствен санитарен възел с тоалетна и душ. Общата сума е 340 лв.  за  двете нощувки.  .  Оставих 100 лв.капаро,за да съм сигурна аз, а и собствениците  също.
Те бяха  любезни и ме пуснаха да видя вътре как е.   За тази цена не е лукс, но е  съвсем прилично. Цената НЕ включва закуска, но може  по желание  да се поръча.  Същото важи за обяд и вечеря . Има ресторант с маси вътре и вън . Цените не погледнах,но спрямо другите големи ресторанти в центъра смятам, че ще са по- прилични.
През седмицата ще проверя  менютата  и цените на  няколко места и ще дам информация.
Мисля, че първата вечер може да е на по-скромно място, а на втората (да я наречем официалната) може да е в ресторант  "Старата къща" ,който е един от най-посещаваните. Друг хубав вариант е  на хотел "Виктория". Има и още няколко ,в които за разнообразие да се обядва.
Това за сега.

# 674
  • София
  • Мнения: 3 502
Здравейте, мили момичета! Flowers Tulip
Много, много се радвам, че ще посетите Панагюрище и то в най-привлекателното време. За себе си сигурно се досещате, че ми е невъзможно да оставя болния човек сам та даже и за една нощ. Не мога да рискувам и да предизвиквам съдбата. Надявам се да има и други срещи в по-подходящо за мен време. Сигурна съм, че ще останете много доволни, като чета какви проучвания  и приготовления прави K.A.G. Браво момиче! Аз ще гледам телевизия и може да ви зърна някъде. Всичко добро ви желая и до скоро.

Общи условия

Активация на акаунт