Игрите от нашето детство

  • 10 433
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
............ и на подаръци играехме. Ех, че хубаво детство беше........

# 16
  • Мнения: 2 407
Кър
стражари и апаши
ластик
филми
жмичка

# 17
  • Мнения: 2 259
Любимото ни занимание беше да ходим в лозята за череши и други дивотии.Обичахме да си ги "берем"/краднем/ ние.Живот си живеехме до 11 вечерта на улицата.Сега  да сте виждали 7-10 годишни деца по това време навън?
Любими игри ми бяха ръбчета,лимки и фуниики/но не с топлиики или намазани с лепило на върха/.Харесвах и мижанката,но ме беше малко страх сама в тъмното да се крия.
На обед когато задължително от 2 до 4 бяхме по къщите се събирахме в някой дете и викахме дама пика.Голяма еофория падаше.
Ех времена,ех нрави.....

# 18
На "Ура" и на "Подаръци"

# 19
  • Мнения: 8 917
Аз скоро се сетих за една китайска игра с цветни пръчици - с хлапетата от блока играехме с часове....микасо ли, как се казваше newsm78 newsm78

# 20
  • Мнения: 2 663
Играехме много на дама, на жумичка, на държави, скачахме на ластик, обикаляхме дворовете " на лов " за плодове, на подаръци, на ръбче,на баскетбол , на водна война - разделяхме се и се гонехме по дворовете кой с шише, кой те чака от засада с кофа пълна с вода, кой с маркуча и... а бе ставаше голяма веселба.
Играехме още асоцияции, филми, стражари и апаши, федербал....
А преди да се преместим тук ( извън града) в квартала играех с момчетата на фунийки- голям кеф!!!
Седим понякога с мъжа ми и си спомняме тези времена, искахме да се преместим някъде в провинцията, в някое малко градче или село, за да могат децата поне малко да разберат от детството!Лятото ходихме до Орешак и там видяхме на улицата точно такава картинка- децата си играеха с пръчки, гонеха се, плискаха се с вода от реката и навсякъде се чуваше детски смях...ееееееееееееееееееехххх

# 21
  • София
  • Мнения: 6 092
Народна топка, Кър, Старажари и Апаши, Ластик и една дето не помня как се казва.  С ластик се играе - на двама човека целта е да оплетат ластик около себе си, а ти трябна да преминеш без да докоснеш някоя от нишките. Ех, и аз се размечтах....
На това ние му казвахме "Олимпиада стоп" yes
Иначе и аз понякога се замислям колко хубаво ни е било с лacтика, федербала, игрите на филми... 1swing

# 22
  • Мнения: 929
Стражари и апаши.
Народна топка
Ластик
Фунийки
Федербал
Жмичка
Ех,младост,младост... Cry
+въже - имахме едно  към дестина метра, двама въртяха а останалите се изреждаха, като се събирахме по 3-ма - 4-ма наведнъж, че и наборките на майка ми се включваха. Беше много забавно.

# 23
  • Мнения: 3 268
Много играехме на "Да бий,да бий".Начертавахме кръг,разделяхме го на участъци и всеки беше някоя държава.Казваше някой "Да бий,да бий...Франция" и този,който е Франция трябва да удари някой от другите с топка,докато бяга...Тогава много обичах едно момче от нашия блок,който се казваше Иво и винаги бях Италия,а той естествено винаги беше СССР,заради моето име.Много играехме и на криеница и карахме колела из целия град,аз родом съм от малък град.

# 24
  • Мнения: 934
Абе, някой помни ли как се играеше на топчета? Помня, че момчетата играеха много като бяхме малки, и ми се ще да науча сина ми, но нямам идея как точно се играеше.

# 25
  • Мнения: 2 353
  Играехме на всички игри с топка, на криеница, фунийки и пр., но най-любимата ни игра беше на "театър". Стари дрехи за костюми, одеала за завеси, закачени на простора, столове, довлечени с пот на челото от всички краища на улицата...Родителите бяха страхотна публика, а ние играехме от сърце Simple Smile Мъчно ми е за днешните деца, може би остарявам.

# 26
  • Popovo
  • Мнения: 571
Освен всички изброени играехме и на " Ритай топка".А това лято срам не срам на улицата  със сина ми и съседчето си направихме турнир по федербал, така се наиграх  Mr. Green

# 27
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Имахме един страхотен, огромен, зелен, закътан между кооперациите троен двор! С хиляди скривалища, джанки, кътове, както и голямо пространство за народна и мач. Играехме много на жумичка, на държави, на стражари и апаши, на ластик, на въже. Сега за съжаление, този двор, истинско съкровище, е преграден със стени и мрежи на поне 10 малки дворчета. Правехме си и къщи от дъски горе, в джанките. После падахме заедно с къщите, защото се качвахме поне по 10-тима, и градежа не издържаше!

# 28
  • Мнения: 2 784
Аз скоро се сетих за една китайска игра с цветни пръчици - с хлапетата от блока играехме с часове....микасо ли, как се казваше newsm78 newsm78
Ей, че го обичах това Микадо(така го знам аз). Само че вече не се продава май. Sad
А иначе, освен Народна топка, най-обичах да играя на дама. И досега, видя ли нарисувана, тръгвам да скачам. Mr. Green

# 29
народна топка и ластик бяха и моите фаворити. лятото сме били по селата и сме ходили по цял ден до полунощ почти от единия край до другия- правехме си състезания с колелета; играехме на ръбче, даже когато момчетата ритаха топка- ходехме да ги подкрепяме-един вид като мажоретки  Laughing. иначе през зимата сме си цъкали карти и много играехме на онази игра (не й помня името)- единият брои на ум буквите от А до Я, дру казва стоп и всички трябва да напишат по най- бързия начин всевъзможни неща, започващи с буквата. аааа и на пръчиците също играехме...


еееееееееее, моето дете сигурно ще гледа като голям камък като му разказвам за тия щуротии. за съжаление...

Общи условия

Активация на акаунт