Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 40

  • 29 625
  • 733
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 221
Моята прабаба, която е била преселница от Беломорска Тракия се е казвала Петкана, а сестра й близначка Петкя. И двете с почти еднакви имена, а Петкя ми беше странно с я накрая, но срещнах из нета и други с това име.

И още едно име:
Ивослава

# 481
  • Sofia
  • Мнения: 26 554
Лада-София,младо момиче от тв.
Малко бебе Калтеа,с мама Пролет.

Последна редакция: чт, 25 май 2023, 07:59 от Doli

# 482
  • Мнения: 1 417
Донатолина идва от латинското име Доната - „подарена". Често се среща в Италия – Доната, Донатела. Донатела Версаче се казва сестрата на дизайнера Джани Версаче. И английската дума donation означава "дарение".

Името се среща и в мъжки вариант - Донат. Има християнски светци с това име.

Последна редакция: чт, 25 май 2023, 18:47 от Radilena

# 483
  • Мнения: 1 072
Моята прабаба, която е била преселница от Беломорска Тракия се е казвала Петкана, а сестра й близначка Петкя. И двете с почти еднакви имена, а Петкя ми беше странно с я накрая, но срещнах из нета и други с това име.

И още едно име:
Ивослава
Дядото на дядо ми имал брат близнак. Казвали са се Стою и Стаю. Било прието близнаците да са с почти еднакви имена по онова време. Така и не разбрах защо. Иначе, според мен, това Стаю не е истинско име.

# 484
  • Мнения: 627
Донатолина идва от латинското име Доната - „подарена". Често се среща в Италия – Доната, Донатела. Донатела Версаче се казва сестрата на дизайнера Джани Версаче. И английската дума donation означава "дарение".

Името се среща и в мъжки вариант - Донат. Има християнски светец с това име.
Донатела ми е известно, за Доната не знаех. Да, може от тях да произлиза, като с някаква цел да са го направили да завършва на "лина".
Моята прабаба, която е била преселница от Беломорска Тракия се е казвала Петкана, а сестра й близначка Петкя. И двете с почти еднакви имена, а Петкя ми беше странно с я накрая, но срещнах из нета и други с това име.

И още едно име:
Ивослава
Дядото на дядо ми имал брат близнак. Казвали са се Стою и Стаю. Било прието близнаците да са с почти еднакви имена по онова време. Така и не разбрах защо. Иначе, според мен, това Стаю не е истинско име.
От Стою и Стаю веднага се сетих за имената Стойко и Стайко - и двете съществуват, и с двете познавам хора. Та, може имената на тези близнаци да са форми именно на Стойко и Стайко и в този смисъл да си съществуват като имена и двете.

# 485
  • Мнения: 1 417
Ето информация за името Донат: https://www.behindthename.com/name/donato.

# 486
  • Мнения: 65
Включвам се с може би най-странното име чувала наскоро - Праводомир. Не знам защо чак толкова ме шокира 😀

# 487
  • Мнения: 1 072
Донатолина идва от латинското име Доната - „подарена". Често се среща в Италия – Доната, Донатела. Донатела Версаче се казва сестрата на дизайнера Джани Версаче. И английската дума donation означава "дарение".

Името се среща и в мъжки вариант - Донат. Има християнски светец с това име.
Донатела ми е известно, за Доната не знаех. Да, може от тях да произлиза, като с някаква цел да са го направили да завършва на "лина".
Моята прабаба, която е била преселница от Беломорска Тракия се е казвала Петкана, а сестра й близначка Петкя. И двете с почти еднакви имена, а Петкя ми беше странно с я накрая, но срещнах из нета и други с това име.

И още едно име:
Ивослава
Дядото на дядо ми имал брат близнак. Казвали са се Стою и Стаю. Било прието близнаците да са с почти еднакви имена по онова време. Така и не разбрах защо. Иначе, според мен, това Стаю не е истинско име.
От Стою и Стаю веднага се сетих за имената Стойко и Стайко - и двете съществуват, и с двете познавам хора. Та, може имената на тези близнаци да са форми именно на Стойко и Стайко и в този смисъл да си съществуват като имена и двете.
Разбира се, че са едно и също. Това не означава, че вариантът с А не е измислен, за да прилича на оригиналното име Стою, Стойко или Стойчо. Поне на мен така ми звучи.

# 488
  • Sofia
  • Мнения: 26 554
Новелия,от тв,50+
Енора,1год.

Последна редакция: сб, 27 май 2023, 17:51 от Doli

# 489
  • София
  • Мнения: 1 670
Аена - от новините

# 490
  • Мнения: 242
Белинда

# 491
  • София
  • Мнения: 1 670
Валеса и Дилена - имена на близначки на торта в страницата на сладкарница. В първия момент реших, че съм прочела грешно Ванеса и Диляна

# 492
  • Мнения: 950
Горките деца... ужас! То бива измислици и префърцунени имена, ама...

Смилена.

# 493
  • Мнения: 4 566
Мирна-младо момиче

# 494
  • Мнения: 1 276
Ивия - около25 г.
Витана - около 35 г.

Общи условия

Активация на акаунт