Котешки проблем с маркиране

  • 1 232
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 650
Тя не се грижи за тези животни. Няма какво да ѝ съчувствате. Simple Smile
По-скоро да си уплътни прозорците, да не ѝ мирише. Аз малко не можах да си я представя тази картинка зимно време...

Пинчера няма да ги спре да маркират, щом е зад вратата.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 620
Куче.

# 17
  • Мнения: 6
Благодаря за съветите за препарата. Не мога да кастрирам чуждо животно. Аз бих полудяла ако имах и някой вземе моето и му извърши каквато и да е манипулация. Ще пробвам със спрейовете или гела и ще стискам палци...  Може пък като им свърши любовният период да се кротнат, че и от серенадите и кеча ми писна 😁

# 18
  • София
  • Мнения: 38 620
Поне до към април ще ти пеят. Сериозно, вземи си средно голямо дворно куче, не е нужно да в злобно, дръж го свободно, но то просто лекичко ще гони котаците.

# 19
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 753
Аз имах този проблем и зная колко е неприятен https://shop.zoosviat.net/repelent-protiv-markirane/2131-stop-sp … iv-markirane.html
Показания спрей помогна до определена степен. Когато котките подушат мястото на което е напръскано, даже се ядосват и се махат. Един мъжки котарак даже се наежи.

# 20
  • Мнения: 1 442
Чувала съм, че оцета премахва миризмата, пробвайте! А относно кастрацията-както са писали, ако котките са по-възрастнички дори и да ги кастрирате, е възможно пак да маркират, но пък знам, че някой по-големи градове имат талончета за безплатна кастрация.

# 21
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 753
Чувала съм, че оцета премахва миризмата, пробвайте! А относно кастрацията-както са писали, ако котките са по-възрастнички дори и да ги кастрирате, е възможно пак да маркират, но пък знам, че някой по-големи градове имат талончета за безплатна кастрация.
Това го има навсякъде не само в големите градове. Иначе оцета премахва доста добре миризми. За възрастните котки също съм съгласен.

# 22
  • Мнения: 5 308
Едно време бях забравила едно синьо сирене в шкафчето ми на работа. С какво ли не го мазах, за да се опитам да премахна миризмата - сода, оцет, лакочистител...бях подлудяла. Накрая сложих един банан вътре, с обелката. Издърпа всичко. Само че нямам идея как да го приложите на врата. Иначе - куче ще реши проблема, но не всеки иска да си вземе куче, за да гони комшийските котки. Иначе ние имаме дворно куче, даже и врабците трудно прехвърчат в двора - немска овчарка е.

# 23
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Какво общо имат миризма от сирене и котешка урина, пълна с феромони? Неутрализират се по различен начин и банан няма да помогне. Има си специални спрейове за целта, които съдържат натурални ензими.

# 24
  • Мнения: 221
То почистването едно на ръка, но за да ги спреш да маркират може да пробваш спрей с вода с детектор за движение, това е първото, което ми попадна, само примерно е, виж видеото
https://www.amazon.com/PetSafe-Deterrent-Activated-Repellent-Env … p/B0721735K9?th=1
Плашат се и от водата и от фъштенето. Може лесно да се приспособи нещо такова от автоматичните ароматизатори, но спрея да е вода, да не им навредиш на котетата. С детектор за движение и някакъв звук също ще ги плаши. Преди години бяхме направили подобно от детска играчка - някакво пиле, което започваше да пее от най-малък шум или движение край него. Даже в ютюб има клипове как да си направиш такава пръскалка с градински маркуч и детектор за движение - като се намокрят малко ще си харесат друга тоалетна

# 25
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 270
Оооо страхотна идея Simple Smile Това е най-доброто Simple Smile

# 26
  • Мнения: 10 650
Joy Направо си го представих. Тъкмо се удупил, да разтреперва опашката и изведнъж псссст!

# 27
  • Мнения: 6
Ъпдейт.

Взех този спрей и проблема се реши!

Благодаря Ви че ме "светнахте" че съществува такова нещо! Бъдете здрави!

Общи условия

Активация на акаунт