90 - дневна диета - тема 372

  • 21 484
  • 259
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 495
Loriloreta, браво, много хубав резултат. Успех утре на водния и си лягай рано 😁 аз винаги така правя, за да не ми се дояде нещо.

Аз днес съм/бях на плодове. Портокали, банани и за вечеря един голям грейпфрут.
Не съм се теглила от няколко дни, мисля да се претегля другата седмица преди водния.
Приключих с яденето в 19:00, утре сутрин ще ми правят обременяване с глюкоза, за да видим дали няма ИР. Надявам се всичко да е наред 🙏 стискайте палци Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 069
Loriloreta, мога ли да попитам, просто за да си света часовника, какво за теб е "мнооого сладко"? Имам проблем с количествата храна. Мисля да се присъединя към вас...

# 32
  • Мнения: 117
Loriloreta, мога ли да попитам, просто за да си света часовника, какво за теб е "мнооого сладко"? Имам проблем с количествата храна. Мисля да се присъединя към вас... Здравей, ами вместо позволение 200гр. , хапнах към 240 - половин парче торта и две парченца кекс. Иначе сладкото винаги тегля и гледам да не надвишава.
Loriloreta, браво, много хубав резултат. Успех утре на водния и си лягай рано 😁 аз винаги така правя, за да не ми се дояде нещо.

Аз днес съм/бях на плодове. Портокали, банани и за вечеря един голям грейпфрут.
Не съм се теглила от няколко дни, мисля да се претегля другата седмица преди водния.
Приключих с яденето в 19:00, утре сутрин ще ми правят обременяване с глюкоза, за да видим дали няма ИР. Надявам се всичко да е наред 🙏 стискайте палци Simple Smile
Благодаря, надявам се да успея днес. Защо се съмнявам за ИР? И аз днес пак съм по лекари. Момичета
...направо оплешивявам и не знам какво става.  В рамките на няколко месеца косата ми окапа на половина. А отстрани направо се отдръпва и на бритона прозира вече. Проблеми с щит.жлеза и хормони не съм имала никога, но днес отивам на гинеколог да моля да пускат хормони. Дадох сума пари за витамини,  серуми и шампоани и нищо...
Успех днес:hugs:

Последна редакция: чт, 09 фев 2023, 08:36 от Loriloreta

# 33
  • Мнения: 495
Loriloreta, нека ти пуснат и желязо, витамин д, б12. И трите при дефицит причиняват косопад. Аз съм с дефицит на б12 поради генна мутация. С косопад съм от много години, нещо страшно е. Simple Smile днес си пуснах и желязо - миналата година като съм го изследвала ендокриноложката въобще не е сметнала за необходимо да ми каже, че съм с дефицит.
Иначе изследвам за ИР, тъй като миналата година инсулина на гладно ми бил не знам си какъв, уж бил ОК, но защото в момента чувствам и умора, тази ендокриноложка реши да ме изследва. Simple Smile
Чакам да се прибера, за да си хапна бананчета. Днес съм на протеини и мисля да го карам на яйца. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 117
Loriloreta, нека ти пуснат и желязо, витамин д, б12. И трите при дефицит причиняват косопад. Аз съм с дефицит на б12 поради генна мутация. С косопад съм от много години, нещо страшно е. Simple Smile днес си пуснах и желязо - миналата година като съм го изследвала ендокриноложката въобще не е сметнала за необходимо да ми каже, че съм с дефицит.
Иначе изследвам за ИР, тъй като миналата година инсулина на гладно ми бил не знам си какъв, уж бил ОК, но защото в момента чувствам и умора, тази ендокриноложка реши да ме изследва. Simple Smile
Чакам да се прибера, за да си хапна бананчета. Днес съм на протеини и мисля да го карам на яйца. Simple Smile
След гинеколог ще отида и на ендокринология. Направо ще се побързай и се депресирам яко. Преди година и половина преживях много силен стрес и не знам дали и от там няма отражения. Аз съм решила , ако много прегладнея или ми стане лошо да хапна някакъв плод. Днес кантара ме обича и аз него.Stuck Out Tongue Winking Eye още 5кг до целта и после трудното...да се задържат.За пръв път правя диета и почнах на шега, а сега съм супер горда. Мисля после да пробвам OMAD и периодично плодови дни.

# 35
  • Мнения: X
Браво, Лори, чудесни резултати! Само така!

Взех си фъстъчено масло с идеята въглехидратната ми вечеря да е филийка с фъстъчено масло и сладко. Обаче сега внезапно ме осени някакъв бегъл спомен, че фъстъците не спадаха към ядките, а към бобовите. Някой знае ли?

# 36
  • Мнения: 2 069
Към бобовите са, но това е масло, а не ядка. Във въглехидратната вечеря определено има смесване - белтъчини, въглехидрати и мазнини има в почти всеки сладкиш. Не е проблем да го ядеш, защото въглехидратите от хляба и сладкото преобладават.
Лори, това по моите критерии хич не е много🙂 Освен това 200 г е условна граница, приета от спазващите диетата. Иначе едно парче торта или три топки сладолед не са точно 200 г. Оф, аз само ръся акъл, копче не съм почнала...Ям супер много, щото, нали, ще почвам уж!

# 37
  • Мнения: 117
Аз се разминах с водния. Тръшна ме грипа и ми изписаха антибиотик. Трябваше да хапна нещо и обядвах малко прясно зеле и 50гр.сирене. Довечера зелена салата и малко бяло месо имах замразено . Гинеколожката не ми пусна хормони. Всичко ми било наред и ме праща пак на ендокринолог за косата

# 38
  • в окото на щастието !
  • Мнения: 736
Добра вечер, момичета!
Вчера не писах, че имах много работа и цял ден не подвих крак.
След ВХ имах пак плюс, но вчерашния плодов изчисти всичко и съм с 0.300 минус. Добре е.
Менюто беше -
з. плешив портокал /кората му използвах за грис халвата/
о. 2 банана и 10 - тина лешника
сл.з. 2 мандарини
в. 2 банана и малко повечко лешници.
  Лори 🤗- изобщо не се притеснявай за водния. Може и без него. Гледай да оздравееш.
За косата - вземи си най-просто рициново масло и мажи в корените и където пада. Колкото по - често, токова по - добре. Може и да спиш с него. Вземи мерки да не си цапаш възглавницата. За витамини и хормони, каквото кажат лекарите. 🍀Браво за резултатите 👌
Фъстъчено масло - във ВХ, както и оризови те спагети. Правилото е - необработени зърна - за скорбяла, обработени - брашна и тн, за ВХ. Свързано е с гликемичния индекс и скоростта на усвояване.
За който стигне желаните килограми преди края на диетата преминава веднага в режим "почивка" - където правилата са по - олекотени. Продължителността пак е 90 дни.
Ох. Много писах! Да не ви надувам главите. 😄
Утре ще отчета менюто за днешния белтъчен 🙂
Приятна и уютна вечер, група 🙂

# 39
  • Мнения: 117
Добра вечер, момичета!
Вчера не писах, че имах много работа и цял ден не подвих крак.
След ВХ имах пак плюс, но вчерашния плодов изчисти всичко и съм с 0.300 минус. Добре е.
Менюто беше -
з. плешив портокал /кората му използвах за грис халвата/
о. 2 банана и 10 - тина лешника
сл.з. 2 мандарини
в. 2 банана и малко повечко лешници.
  Лори 🤗- изобщо не се притеснявай за водния. Може и без него. Гледай да оздравееш.
За косата - вземи си най-просто рициново масло и мажи в корените и където пада. Колкото по - често, токова по - добре. Може и да спиш с него. Вземи мерки да не си цапаш възглавницата. За витамини и хормони, каквото кажат лекарите. 🍀Браво за резултатите 👌
Фъстъчено масло - във ВХ, както и оризови те спагети. Правилото е - необработени зърна - за скорбяла, обработени - брашна и тн, за ВХ. Свързано е с гликемичния индекс и скоростта на усвояване.
За който стигне желаните килограми преди края на диетата преминава веднага в режим "почивка" - където правилата са по - олекотени. Продължителността пак е 90 дни.
Ох. Много писах! Да не ви надувам главите. 😄
Утре ще отчета менюто за днешния белтъчен 🙂
Приятна и уютна вечер, група 🙂
Благодаря и браво за минуса:blush:
Ще пробвам с рициновото масло,  но как се процедира? Мажа и на другия ден измивам ли, предполагам много ще омазнява. Аз и утре съм решила протеини и без това не ми се яде особено и ми е много зле, така
че пак ще е любимото ми посно зеле и сирене и за вечеря месо и салата.

# 40
  • в окото на щастието !
  • Мнения: 736
Лори - не омазнява. То е сухо масло. Даже и не цапа много. Да. Спиш вечерта с него и на сутринта с шампоан го измиваш. Опитай. Аз така си спасих косата. От боядисване беше почнала да пада с шепи. Сега вече почти не пада а и имам нови издънки, ми каза фризьорката преди 3 седмици. 🙂

# 41
  • Мнения: 1 846
И аз ползвам рициново масло, по краищата да си оправям косата от влагата при нас.Може би зависи от марката, но попива, ако сложа сутринта до вечера се е абсорбирало и косата ми пак стой "суха".Преди къпане слагам в корените, разтривам и стоя 30 минути. Всякакви масла обаче свалят боята от косата, от рициновото пораства доста,и трябва да боядисваш по-често ако имаш бяла коса.

И да не е спам по диетата-днес плодов.
Закуска манго, обяд ананас, вечеря мандарини.
След вчерашния въглехидратен/на оризовите спагети/, отчитам 300 грама надолу.
Утре протеин -идея си нямам вече какво да е, ще го мисля. Утре е деня за "мерки и теглилки".Ще се отчета.

# 42
  • Мнения: 117
Благодаря ви момичета. Ще го купя и ще пробвам. Аз нямам бяла коса още и от декември не съм се и боядисвала и скоро не мисля, защото имам чувството,  че вече бритона ще ми падне с боята..толкова е рехав.  А за дължина нямам проблем, расте
 Юни се постигах на каре до ушите и вече е до рамената. Но нова не расте
...луда работа.

# 43
  • Мнения: 495
Момичета, ще се наложи да напусна редиците на 90 дневната. Днес след изследванията за ИР, понеже имам леко завишени нива на инсулин, се налага да мина на режим без въглехидрати - хляб, картофи, ориз и т.н.
Желая успех на всички, много минуси и да постигнете желаните резултати 🤗

# 44
  • Мнения: 117
Момичета, ще се наложи да напусна редиците на 90 дневната. Днес след изследванията за ИР, понеже имам леко завишени нива на инсулин, се налага да мина на режим без въглехидрати - хляб, картофи, ориз и т.н.
Желая успех на всички, много минуси и да постигнете желаните резултати 🤗
Успех момиче:hugs:здравето е най-важно. Ще намериш правилния режим,за да се чувстваш добре!

Общи условия

Активация на акаунт