Цибалаб и рентген

  • 565
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 418
Здравейте! Трябва за си направя изследвания (ПКК, СУЕ, глюкоза, общ белтък, албумин, урея, креатенин, пик.к-на, билирубин, холестерол профил, асат, алат, гама гт, алкална фосфатаза, K, Na, Ca, P, Fe, ЖСК; TSH; ANA скрининг и anti-dsDNA). Лекарката, която ги назначи, ми препоръча лаборатория Цибалаб, направо ми ги отбеляза върху тяхна брошура с изследванията, които правят, първите са някакъв пакет. Само че търсейки в кой клон да отида, намерих доста негативни отзиви за тези лаборатории. Затова искам да попитам имате ли мнение за тях, и ако според вас не са ок, кои са добрите лаборатории в София?

Също така мнение за добър рентген, с възможно най-малко вреда и работещ със здравната каса?

Последна редакция: нд, 05 фев 2023, 18:38 от Ally_

# 1
  • Мнения: X
Лекарите работят с конкретни лаборатории и затова дават брошури. Аз лично съм доволна от Цибалаб, единственото неприятно е, че в близкия клон много се чака, само 1 лаборант има, който е и регистратор.
Харесвам synevo, геника, бодимед.

Не ходя никога в рамус, за мен са крайно некоректна лаборатория.

За рентген не мога да кажа.

# 2
  • Мнения: 12 813
Не мисля, че рентгените се различават по вредност. Все си е облъчване.
В Цибалаб ходя, защото е на нашата улица. Но и при нас се чака доста. Няма начин да си запазиш час, а стърчиш на студа, което е доста безумна организация.
Не виждам какво негативно може да се каже за тях, освен това, че не са се сетили да въведат записване, както има например в лабораторията на поликлиника България.

# 3
  • Мнения: X
Освен липсата на час, липсата на персонал. Поне при нас това е най-голям проблем. Можеше да има един регистратор и лаборантът само да взима проби. Но това няма отношение към качеството на работа, аз съм доволна от тях. Просто е зверско чакане.

Едит: забравих да спомена и лабораторията на Токуда, доста добре работят там, не съм имала никога проблем с резултати и обслужване, не съм чакала много и са ми се виждали доста загрижени за пациентите.

Последна редакция: нд, 05 фев 2023, 18:23 от Анонимен

# 4
  • Мнения: 6 357
И аз съм доволна от Цибалаб. Там най-често съм ходила и винаги има опашки, но съм имала късмет да вървят бързо.
Синево също са ок. За Рамус - само ако е централата.

# 5
  • Мнения: 418
Какво негативно - прочетох за случаи, в които резултатите при тях много са се различавали от резултатите за същото нещо в две други лаборатории.. 🤔


Не мисля, че рентгените се различават по вредност. Все си е облъчване.
В Цибалаб ходя, защото е на нашата улица. Но и при нас се чака доста. Няма начин да си запазиш час, а стърчиш на студа, което е доста безумна организация.
Не виждам какво негативно може да се каже за тях, освен това, че не са се сетили да въведат записване, както има например в лабораторията на поликлиника България.

# 6
  • Мнения: 6 357
Ако резултатът от дадена лаборатория не е добър и се налага лечение, добре е същото изследване да се пусне на друго място. Ако резултатите на двете места са съвсем различни, пуска се за трети път (или се повтаря едното място, или се избира трета лаборатория). Голяма галимация, знам, но понякога има замърсени проби (урина, стерилна урина да речем), които дават грешна информация.
Пиша от опит, защото ми се наложи така да процедирам на 2-3 пъти по време на бременността. Затова и не мога да кажа, че конкретна лаборатория е най-добра. Но е факт, че при нас винаги най-много хора се редяха пред Цибалаб.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 256
МЦ Спектър, парк хотел Москва - има и лаборатория (кабинет) на Цибалаб, има и рентген. Лаборантката е много мила и внимателна!За рентгена предполагам първо трябва да се обадиш, че обикновено е пълно.

# 8
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
За рентген - Болница " Здравето " в Овча Купел работят и събота и неделя. Или Умбал " Св. Анна " Окръжна болница, имат добра апаратура.

# 9
  • Мнения: 418
Ами така.. отидох в Цибалаб. Там това, което ме втрещи от резултатите, е че ми изкараха TSH 4.66! 😮 (при референтни 0.300 - 4.200), а и висока захар - 5.65 (референтни 3.60 - 6.10), която си е в границата, но все пак е височка, никога не ми е била толкова досега. Та днес, три дена по-късно (3 дена общо взето почти без захар) си пуснах отново някои неща в нашата поликлиника - 6-то ДКЦ към 3-та градска, където си правя изследвания обикновено. Референтните стойности са същите, а резултатите са съвсем различни! ТСХ - 1.429, глюкоза - 4.36. Ако глюкозата може да варира (в Цибалаб се паникьосах, че ми се развали спрея с ледокаина, и трябваше да ме бъдат 'на голо', освен това не бях спала много добре и т.н.), то за ТСХ ме съмнява да е баш така. Пуснах и гликиран хемоглобин втория път, който излезе 3.90. Този път спазих всякакви условия, които намерих за преди изследването - да не съм яла ок.12 часа преди това, да не си мия зъбите преди това дори, и поспах повече.
Последните изследвания преди сега, които съм си правила пак в нашата си поликлиника, са от преди 3 месеца, и тогава ТСХ е 2.092, глюкозата - 4.71.
Сета се чудя трябва ли да отида и в 3-та лаборатория, за да видя резултатите и от там..

Общи условия

Активация на акаунт