Родени през ⛱🐟🦀АВГУСТ 🦀🐟🏖 (Тема 8)

  • 14 610
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Велико Търново
  • Мнения: 895
Барбалена, много добра идея, само да въведа глутена и ще си открадна тази яхнийка 😃.

Милото , не мога да те посъветвам как да не се събира, вкъщи е нещо постоянно, в количката не го е правила. Ако сте още с коша за новородено, може би като се смени с летния ще ѝ бъде по- трудно.

Аз тези дни вече ще направя тиквена крем супа за нас и ще ѝ дам, тъкмо ще я захраня и с лук 😃.

# 691
  • Мнения: 2 869
Барбалена, много добра идея, само да въведа глутена и ще си открадна тази яхнийка 😃.

Милото , не мога да те посъветвам как да не се събира, вкъщи е нещо постоянно, в количката не го е правила. Ако сте още с коша за новородено, може би като се смени с летния ще ѝ бъде по- трудно.

Аз тези дни вече ще направя тиквена крем супа за нас и ще ѝ дам, тъкмо ще я захраня и с лук 😃.
Отдавна в в коша 6+. Тя не се побира в коша за новородено 73 см е🙄Станала е голям дивак. Вкъщи е боса почти винаги.😏Ама на вън Направо е ужас!

# 692
  • Мнения: 2 704
Пламинго, даже на мен ми беше вкусно, при все че нямаше грам сол:smiles:

Милото, имам снимка на каката, която си извади краката от чувала, ама дали си беше събула и чорапааа, не помня. Но беше по-голяма от бебешорите сега Grinning Наложи се да я прибера тогава Smile

# 693
  • Мнения: 251
Педиатърката направо ме заби…
Съвсем ме обърка.Все едно иска да каже че 10гр са малко..?

# 694
  • Мнения: 2 869
Пламинго, даже на мен ми беше вкусно, при все че нямаше грам сол:smiles:

Милото, имам снимка на каката, която си извади краката от чувала, ама дали си беше събула и чорапааа, не помня. Но беше по-голяма от бебешорите сега Grinning Наложи се да я прибера тогава Smile
Слава Бога не ги изкарва от чувалчето на количката. Аз съм с такова чувалче което беше писала,че имате на Лорели. В това време не я завивам смятам,че е добре изолирано ватирано,но постоянно си търка крачетата едно в друго и се събува. Чудя се дали не е от това че свикна да е боса в нас🤷♀

# 695
  • Мнения: 2 202
Аз мисля да караш, както ти го усещаш за правилно...

Не съм веща.... Според клиповете на Владимирова,месото не трябва да е повече от 10%, до навършена годинка, защото води до метаболитни проблеми на по късен етап, това е препоръка на СЗО, ако искаш потърси повече инфо в нета.



Педиатърката направо ме заби…
Съвсем ме обърка.Все едно иска да каже че 10гр са малко..?

Последна редакция: пн, 06 мар 2023, 20:48 от Lizi:) :)

# 696
  • Мнения: 2 869
Има ли бебенца без белег от БЦЖ? Пламена няма и др седмица ще ходим на пробно манту😏

# 697
  • Мнения: 2 202
Аз съм пораснало бебенце, никога не съм имала белег, живуркам си и без Joy  
не се притеснявай, всичко ще е наред! Heart

Редактирам, на мен ми е скъсан мускул от бцж, като бях малка седеше дупка горе високо, а сега се е смъкнала с мускула на долу, на трицепса имам много гадна дупка на мускула, но белег не съм имала.


Има ли бебенца без белег от БЦЖ? Пламена няма и др седмица ще ходим на пробно манту😏

# 698
  • Мнения: 251
И Даянка няма белег.Попитах като бяхме на контролен дали това означава че ще трябва наново да и се прави и ми казаха “ не се притеснявай”😂каквото и да означава това,уж означаваше не..не било гаранция ама ще видим.И на мен ми е странно, че няма белег.Утре сме на ваксина и сега като ме подсети ще попитам пак.

# 699
  • Мнения: 876
И Ава няма белег, нито аз имам, нито ММ. В сряда сме на преглед, ще видим какво ще каже педиатърката.
При нас храненето е голям цирк от няколко дни насам. Около час се правим с ММ на маймуни, докато си изяде порцията. И с обяда що-годе се справяме, но кашите са тотално отхвърлени. От утре мисля да започна да вкарвам глутен, за да видя други варианти за следобедна закуска 🤷 като цяло през деня няма апетит, яде когато аз предложа нещо, но не мрънка от глад. Обаче нощем.. суче на 2-3 часа 😭 не знам как да пооправя този обърнат режим на хранене.

# 700
  • Мнения: 2 869
И Даянка няма белег.Попитах като бяхме на контролен дали това означава че ще трябва наново да и се прави и ми казаха “ не се притеснявай”😂каквото и да означава това,уж означаваше не..не било гаранция ама ще видим.И на мен ми е странно, че няма белег.Утре сме на ваксина и сега като ме подсети ще попитам пак.
Да не е задължително да има голям белег,но при нея няма нищо видимо даже убождане,затова ще и правят пробно манту и ще се види дали е положителна от БЦЖ или отрицателна. Не съм мн наясно така ми обясни лекарката🫤

# 701
  • Мнения: 2 202
Ей така е и мойто момче, не иска да яде през деня, а яде през ноща, някак на инстинкт се храни през ноща, полу заспал, така е от доста време, не мога да го оправя, като е буден едва го храня, стиска уста и не иска или ако започне да яде, изяжда 80-100 мл . Казват, че децата които не изяждат достатъчно през деня, си наваксват през ноща... Еми явно нашите са от тези.... Ако намериш начин за нормален режим, моля те кажи ми го Kissing Heart


За днешното денонощие се е хранил 8 пъти, общо 850 мл.... Еми това нормално ли е? Astonished


И Ава няма белег, нито аз имам, нито ММ. В сряда сме на преглед, ще видим какво ще каже педиатърката.
При нас храненето е голям цирк от няколко дни насам. Около час се правим с ММ на маймуни, докато си изяде порцията. И с обяда що-годе се справяме, но кашите са тотално отхвърлени. От утре мисля да започна да вкарвам глутен, за да видя други варианти за следобедна закуска 🤷 като цяло през деня няма апетит, яде когато аз предложа нещо, но не мрънка от глад. Обаче нощем.. суче на 2-3 часа 😭 не знам как да пооправя този обърнат режим на хранене.

# 702
  • Мнения: 141
Идвам да споделя инфо за захранването с месо от моя педиатър:
Започва се на 6 месеца с 5 гр или на 7 месеца с 10 гр като всеки месец се увеличава с по 5 гр. На 1г трябва да яде по 30 гр месо. После се увеличава с по 5 гр на 2 месеца и на 18 месеца трябва да яде 45 гр а на 24 месеца 60 гр месо
От 8 месец 4 дни месо, 2 яйце и 1 риба

# 703
  • Мнения: 422
Здравейте, от няколко дни не съм влизала във форума. Доста сте изписали и прочетох отгоре отгоре.

Относно месото как мерите колко грама давате. Аз нямам такива лъжички, които са специални за грамове и го карам на око. Май още в началото съм дала по 20-30 грама Thinking

# 704
  • Мнения: 2 869
Здравейте, от няколко дни не съм влизала във форума. Доста сте изписали и прочетох отгоре отгоре.

Относно месото как мерите колко грама давате. Аз нямам такива лъжички, които са специални за грамове и го карам на око. Май още в началото съм дала по 20-30 грама Thinking
Аз имам кухненска везна и съответно месото си го тегля.
Тези от вас които ползва заготовки на Пласмон цялото бурканче ли давате?

Общи условия

Активация на акаунт