Сбъркан термин?

  • 2 619
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Видеозонът ми определи термин 14.01.; по цикъла аз си определих термин 19.01. - на 19-ти ме хванаха болките, на 20.01. родих.

# 16
  • Мнения: 999
на мен ми бяха определили че термина ми е на 19 май 2005 и почти на края (когато се смяташе че пренасям и бях започнала да ходя през ден на записи на сърдечня ритъм на бебето), ми казаха че термина е збъркън и че ще родя на 30. аз накрая родих на 2 ooooh!

# 17
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Е, я кажете, мили мами, ако ми е идвало без промени - как да разбера кога ми е последния цикъл и кога термина!?!?!? #2gunfire #Cussing out newsm78 #Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 3 611
Е, я кажете, мили мами, ако ми е идвало без промени - как да разбера кога ми е последния цикъл и кога термина!?!?!? #2gunfire #Cussing out newsm78 #Crazy
Към първия ден на последния цикъл добавяш 7 дни и махаш 3 месеца Peace

# 19
  • Мнения: 643
Е, я кажете, мили мами, ако ми е идвало без промени - как да разбера кога ми е последния цикъл и кога термина!?!?!? #2gunfire #Cussing out newsm78 #Crazy
 Малко не ти разбрах въпроса, но тъй като предполагам си знаеш кога е започнал последния ти цикъл ( а не разчиташ на нас да познаем), се изчислява по следния начин, датата на започването на последния цикъл, плюс 7 дни, минус 3 месеца. Има и други начини разбира се, но този е един от най разпространените.
 Колкото по темата, малкия на видиозона избързваше малко, в крайна сметка родих седмица преди термина, а лекарят каза, че детето е много преносено ( незнам как го разбират това )

# 20
  • Мнения: 147
нормално е на видеозона да показва по - различно..При мен от многото опити на малчо да излезе по - рано и многото системи които ми вливаха видеозона ми показваше 24 юли, термина ми по цикъл беше 13 август, а аз родих на 17 август и то го предизвикаха, тъй като детето беше много голямо за моите размери( 4.030кг) и не можеха да го чакат повече....Освен големина на главичка, краче и ръчичка се гледа и дали детето е слезнало и колко и имено това, че моето беше слезнало много в 8 месец ми бяха определили 24 юли, ама то кадето си беше слезнало там си и остана до края..така че не се безпокой и когато му дойде времето тогава

# 21
  • София
  • Мнения: 1 252
Бях с термин 27 април и след всяка консултация ми сваляха датата, заради размерите на бебето. Накрая докторът се усъмни, че въобще ще вляза в април месец. Всеки път излизах все по-притеснена от кабинета, защото съвсем се обърках и взех, че отидох при друг лекар. Докторката ме успокои, че най-важното е детето да е добре, а като му дойде времето за раждане никой няма да ме върне. Наистина бебето растеше бързо и се наложи по-рано да ме срежат. След направената ми ревизия се оказа, че плацентата ми въобще не беше взела да зрее и че водите са съвсем чисти и в огромно количество, но ако оставеха детето да се роди на термин щеше да мине 6кг. Беше ми причинил достатъчно поразии до този момент и се радвам, че го извадиха тогава.

Не го мисли много термина, а бъди спокойна, за да имаш прекрасно и усмихнато бебче!

Застраховай се с преглед при друг специалист и се наслаждавай на бремеността си.

# 22
  • Мнения: 46 526
Датата на термина се определя от Последната редовна менструация (ПРМ), на ехогрф отбеляват размерите на бебето и на коя седмица съответства, ествествено не може всички бебета да са еднакви, някои са по-големи, други по-малки и от тук идва разминаването, за което говориш.
Ето ти калкулатор, по който да си определиш термина  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 811
Термина ми беШе на 5 април,но беба се забави много.4акахме я до 42 седмица и на 19 се роди зорлем  Grinning.Но за мен не е преносена,заЩото си знам кога е направена  Wink.И затова и не се притеснявах.Ина4е си е опасно,ако не се из4исли горе долу правилно.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 567
Ако не ти е редовна менструацията е напълно възможно да е сгрешен термина. Тогава не можеш да си сигурна кога точно е била овулацията и съответно забременяването.

# 25
  • Мнения: 857
И на мен ми казват,че е по голямо с 3 седмици.

# 26
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Не съм се изразила достатъчно точно, имах впредвид, че съм с цветна бременност и не съм сигурна кой ми е последния действителен цикъл. Ха сега де!

# 27
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Аз пък сега не си знам точно кога ми е дошло за последно, но пък знам кога е станала работата. А по това май не могат да ми определят точния термин или поне не са ми го казали. Аз си го изчислих.

# 28
Три пъти ми смянха датата на термина,и накрая ми определиха дата за секциото по спешност.В уречения ден постъпих в болницата с 5 см разкритие.Просто това е бил денят.Поред единив термин бях преносила с 1ден, според другия имах още 13 дни, а бебчо ми беше съвсем доносен по всички показатели. Тежеше 3.300кг и бе дълъг 49см.

Общи условия

Активация на акаунт