Великобритания - тема 94 Зимно -Пролетно Великденска

  • 33 250
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Бела моят мъж явно е набор на твоя, дадоха ни 23 години.
Блубелс от днешната разходка:)

# 661
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Илейн, а див чесън видя ли? Аз миналия уикенд дори си събрах листа от него и в две салати го ползвах 😊

Аз отдавна гледам на един хълм една кула, Somerset monument й викат, реших до там да отскоча с колелото днес и да я видя отблизо. Изненадата ми беше, че този монумент е в частен двор, няма достъп до него. Заприказвах се с други колоездачи и ги разпитах, казаха, че понякога собствениците отваряли врати и давали достъп до него.
Снимка от към гърба, обикалях да търся вход първоначално
Скрит текст:


Снимка от към улицата

Оградата отпред е ниска и ми мина първо идеята да се метна през нея за по-бързо, вместо да търся входа. Добре, че не го направих!

# 662
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Не видях Мери, но съжалих че изпуснах копривата Simple Smile

# 663
  • Мнения: 3 231
И ние днес тръгнахме да гледаме сини полета, но се оказа, че входът от нашата страна на реката е затворен вече и видях само тези край пътеката.



Имаше и левурда много(както му казват във варненско). До преди това не знаех, че съществува това чудо 😂

Копривата и мен ме е яд че я изпуснах. От 3г не съм яла, а така да я обичам.

# 664
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Илейн, моят мъж е 71 набор. Може да зависи и от други фактори. Моят мъж е селф, няма допълнителна пенсия, изплаща нова кола и др. такива.

# 665
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Майките с деца в година 2 - как въведоха при вас умножение и деление?
Много се учудих днес когато видях домашната, включваща и двете неща и то с числа до 100, при положение, че досега в работните и терадки в училище и домашните са давли само изваждане и събиране. Аз очаквах както в БГ да им дадат да научат таблицата за умножение първо, но явно системата е различна Simple Smile

# 666
  • Мнения: 1 924
Не знам кога и как са го въвели, но и моята има в домашните умножение и деление, в листите с подготовката за САТ също. Тя много не схваща още кое как се случва.

# 667
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Имате САТ, нашите не, само година 6 ... съвсем се обърках Joy
Веджи поръчах и аз едни помагала по ментална аритметика плюс за умножение, ще ти ги снимам ако искаш като дойдат, съобразена с това което правят в училище по срокове.

# 668
  • Мнения: 1 924
Имат САТ, да, миналата седмица им беше първият тест, другата седмица ще имат пак. Английски и математика. То май е по-скоро за проверка на учителите и училището как се движи в сравнение с другите. Тя няма никакъв интерес нито към математика, нито към четене, всичко с клизма става тук, а в училище не могат да я нахвалят. Чете, смята..
Да, снимай ги като пристигнат, да опитаме и ние тук с малко упражнения Simple Smile

# 669
  • Мнения: 3 231
Майките с деца в година 2 - как въведоха при вас умножение и деление?

Като надграждане броенето през 2,през 3,през 5 и през 10...Реално чак в У4 ще знаят цялото умножение с числа до 12 и тогава им е изпита. Не е като в Бг зубрене на таблицата.

# 670
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Благодаря Памперс. Аз и пуснах в  IXL обяснения за умножение, схваща го уж Simple Smile тя си е зле по математика, но се опитваме да го оправим това.

# 671
  • Мнения: 771
Merry къде го намери дивия чесън в Бристол?
Ние вчера ходихме до едно селце Castle Combe. Уникално е но беше адска блъсканица от народ и много коли и бусове с туристи явно заради хубавото време.
Скрит текст:





# 672
  • Мнения: 1 479
Голямата ми е в година 2 в момента. Сега правят и Сатс, като правят всеки ден нещо. Учителите казаха, че ще правят много от тях, децата не разбират кога се упражняват и кога ще им е същинския сатс, единствената разлика за тях било, че хартията ще е по-лъскава.
Относно таблицата, започнаха с а10 в началото на годината и ги учиха и двете, и умножение и деление. Всеки петък имат едни малко тетрадчици на които ги изпитват и прашат вкъщи. Имат същите тетрадки и за думите по английски за седмицата. Малката в ресепшън има също думи на които я тестват.
Таблицата засега са учили с 10, 2, 5. В момента ги смесват, доскоро винаги са карали само по едно число. Но не мога да кажа, че още ги знае моята. Например ако и кажа 2х 7 го знае, но 7х2 не и ми казва как не го е учила. Но то проблемът е при нея, не иска да го помисли иначе ще го знае.
Между другото, вие чужди езици карате ли ги да учат, изключвам българският?
Илейн, какво стана с бг училището? Ще продължа ли дъщеря ти през новата година?

# 673
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Ронка, много хубаво така с тетрадките, при нас само за думичките има.
Бг училището ще правят група за изучаване на българския като чужд, София ще започне в нея от септември и когато се отпусне да говори ще я запиша в първи клас. Предучилищната като занимания не ми хареса.
На чужд език не съм я записвала, когато започнат с испански в училище ще гледам да наблегне сериозно на него. Сега обаче ще ни дойде в повече като натоварване, с нашето работно време и сега не насмогваме с баща й да и обърнем достатъчно внимание. А ходи на браунита, танци, арт клас, плуване и свири на кийборд в рок групата в училище  ( свири силно казано, но се учи Simple Smile) Та това ми е достатъчно за момента Simple Smile

# 674
  • Мнения: 1 479
Аз реших на френски да я запиша, пак онлайн и с учителка, която моя препоръча директорката на бг училището. Ходи на френски клуб в училище, но за две години в научила три думи само. Иначе и моите всеки ден са на нещо, аз и баща им тичаме като гламави 😂. Това за българския като чужд език го чух, някои деца от нейния клас може да се преместят там о да наблегнат само на говора. Попитах те, защото учителката им започва с първи клас наесен, а ние всички много я харесваме.

Общи условия

Активация на акаунт