Великобритания - тема 94 Зимно -Пролетно Великденска

  • 33 035
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • UK
  • Мнения: 4 308
Ах, страхотно Блу, ние три години подред ходим в различни региони и навсякъде ни харесва толкова много. Обикаляхме Пембрукшър ние, като бяхме в южната част, много е красиво! Не е навсякъде ветровито, но и ние все уцелваме страхотно време, предполагам ,че през другите сезони е доста сурово.
Има ли съфорумки тук, които живеят в Уелс, да разкажат как е животът там, само да се науча да шофирам и се преселвам. Joy

# 721
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Ние живяхме в южен Уелс малко по- малко от година. В Карфили, на 10 мили от Кардиф.
На мен много ми харесваше. Беше по-евтино от Англия, и в магазините, и наемите.
В училищата задължително, освен английски, се учи и уелски. Опитват се да възродят езика си отново, но младите май не го говорят.
Моите спомени са от преди 5 години, но ако мога да помогна с нещо, съм на линия.

# 722
  • UK
  • Мнения: 4 308
Ужасия, ние преди 8 години тръгнахме като на майтап към УК и буквално разглеждахме картата и избирахме напосоки къде да се заселим и това, че се учи уелш в училищата ни отблъсна много, иначе никога и не бяхме ходили де. Бяхме 2 лета в Шотландия като млади гаджета, в Англия тук там сме били, но Уелс отказах категорично заради езика, уж да не натоварвам излишно 4-годишното, сега малко съжалявам, че не съм проучвала повече 😃

# 723
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
В Южен Уелс английски ползват, но в северен,  в района на Llandudno бяхме, помежду си ги чувах, че комуникираха на уелш. Ходихме там 2021, първо пътуване след пандемията и като говореха около мен на неразбираем език, се чувствах все едно в чужбина бях отишла  😃

# 724
  • Мнения: 9 711
Само преди две седмици се борих с един автомат на паркинг в Карфили.  Не успях да платя 😂, че не изписа и дума на английски, но добри хора ме светнаха, че след 18ч е безплатно.
Цените ме вчечатлиха.

# 725
  • nowhere
  • Мнения: 298
Ние живеем много близо до северен Уелс и често ходим. Наскоро бяхме в Wrexham и по улиците се чува главно техния език. Наистина е много красив Уелс, на мен ми напомня на България по някакъв начин.

Шотландия ми видя много подобна на Англия, но по-рядко населена. Уцелихме страхотно време за сватбата, локацията беше много красива.







# 726
  • Мнения: 3 222
Ходи ми се и на мен на сватба, но както казва моята съседка - никой не иска да се жени. Те са 86-ти набор и са единствените женени с деца от компанията им😳

Ходи ми се и на мен в Уелс. Преди 4-5г бяхме март месец. Не беше зле времето. В подножието слънце, по планините сняг😂

Уелс имат проблем с болниците. Който ще се мести там, да ги търси по адрес и така да се ориентира къде да вземя къща. В разни групи съм и само се оплакват как трябва да пътуват по час в посока да идат на лекар.

Иначе цените им са като при нас на Север. Тук за £3 паркираш за цял ден, за час е стотинки. Най-евтините паркинги, които съм виждала са в Северна Ирландия от типа на 10p на час.

Освен в Уелс, и в Шотландия в един парк се чувствахме като в чужбина. Говореха си местния диалект, който си звучи като чужд език и само между непознати минават на английски😂

Я кажете колко ви е градския трнспорт. Тук са минали на някаква осреднена цена и хич не ми харесва така. За 2 спирки плащам £2, но и за дестинация в друг град на 30 мин от тук - пак толкова😂

# 727
  • Мнения: 1 923
Еднократно пътуване беше £2.40, сега има някаква “промоция” и е £2. Целодневен билет  е £4, за децата съответно £2 ако е преди 9.30ч, и £1 ако е след. Има и билет за няколко спирки който е £1.50. Аз месечна карта плащах £55, неограничено пътуване.

Ох, настинахме с малкия пак, кашлица и сополи, тук времето е един ден лято, на другия зима..не знам как да ги обличам.
Ние в Уелс сме били само в Кардиф, но трябва да отидем пак, на час някъде с кола ни е, красиво е. Шотландия също е красива, но времето е…🥴

# 728
  • Мнения: 727
Здравейте, страхотна тема, наскоро я открих. Аз живея в Англия, но мечтата ми е да се преместя в Уелс.

# 729
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Ujasia, …
Ще се радвам да ни покажеш одеалцето.
Докато се организирам да прибера опашките и то минала седмицата. Не е нищо особено. Имах едни прежди остатъци от памучен пуловер, който плетох преди година и понеже отивам до България скоро реших да изплета нещо за бебето на братовчедка ми. Ако трябва пак да го плета, по съвсем друг начин ще го направя. Ама хич не ми се разплита да го почвам наново.

# 730
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
И ние този халф търм се поразходихме. Бяхме в Лейк Дистрикт, отдавна му се каним, чакахме малкия малко да дръпне, че е 4 часа в посока, по завои му става лошо. Детето е герой, и на път, и на ходене много издържа. Много хубаво време уцелихме, чак от жега се отказахме от един поход, щяхме да се изпържим. Много красиви гледки, чудесни пътеки. Не успяхме само последното набелязано, Боунес-он-Уиндърмиър да видим, беше такова невероятно стълпотворение, че за 30 минути въртене в градчето не успяхме да си намерим място за паркиране и накрая се отказахме. Къмпингът беше хубав и добре поддържан също. Видяхме езера, водопади, планини, море, без обхват на телефоните, много добре си починахме. Нямам търпение пак да идем и да разгледам още.







На Айл ъф Ман кой е бил? Детето изяви желание да идем там някой ден на екскурзия също.

# 731
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Ох кат каза пържене, ние вчера ходихме до едно градче на океана Crosshaven и уж не беше жега и приятно подухваше, а така изгорях, че сега не мога да си покажа носа на слънце, че чак пари на кожата.

# 732
  • Мнения: 6 529
Здравейте! Има ли някой от вас на Йетел и кой мобилен оператор ползвате в Англия в роуминг?

# 733
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
Хаха , ние изгоряхме без да ходим никъде.. лежахме си с детето вчера на трамплина , тя имаше да чете книжка и реши да я чете навън.. Та за около час най много , аз изгорях на ръкави и лице , тя само на ръкави .. Много смешни бяхме и двете
Да ви светна , ако още не сте ходили до Лидъла , имат страхотни , вкусни и едри череши , при нас днес бяха на 5.99 и взех почти 3 кила , че у нас се ядат като семки .. Детето сама си ги мие и си слага в купичка и си цъка по цял ден череши .. Дано има по дълго , че сезонът им е кратък

# 734
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Аз от Теско си домъкнах половин кило £4. Всяка година с нетърпение чакам този период 😁

NHS Wales се представя най-зле, имат сериозни проблеми, не знам с кадри ли, финансиране ли, не съм задълбавала. Местното правителство локално си го ръководи и разпределят бюджета. Има разлики с Англия и Шотландия.

Общи условия

Активация на акаунт