Коледа е, а аз НЕ съм добрата фея за дъщеря си.

  • 3 046
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 244
Чакай да позная, мм... професионален или любител психоаналитик, нали? Всички сме болни, знам, знам.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 967
Сигурна съм, че не си лоша майка, а просто са ти дошли много нервите. Ще мине и аз бях така Simple Smile

# 17
Чакай да позная, мм... професионален или любител психоаналитик, нали? Всички сме болни, знам, знам.

Това не е важно. Важното в случая е че има физическо насилие срещу невинно бебе, което масово се оправдава от болшинството. Това трябва да ни безпокои, защото това е признак за болно общество. Докато премълчаваме или избягваме да наричаме нещата с истинските им имена, докато си затваряме очите пред подобна чудовищна несправедливот, за която между другото последствията са много сериозни в развити държави, няма да има в България нормално обществено съзнание и няма да имаме нормална страна.
Това е един конретен пример на болното ни обществено съзнание. Колко ли поколения трябва да се сменят, колко трябва да се промени възпитанието или обучението на хората за да проумеят очевидни неща и да променят поведението си...Ето за това си мисля, четейки подобни теми и това е нещото което лично мен много ме безпокои. Ако един поне сериозно се замисли, писаниците ми тук не са били напразни.
Коледа е. И моите пожелания в тази връзка: нека все повече са хората в България които имат смелостта да наричат фактите с истинско име и да променят мисленето на хората и повече да са хората с критичен поглед към себе си и другите! Защото с примиренческа психология прогрес няма.
Весела и щастлива Коледа на всички!

# 18
  • Мнения: 6 167
мм,

В никакъв случай Не оправдавам насилието, но мисля, че преувеличаваш случилото се.  Stop


# 19
  • Мнения: 4 451
Определено преувеличава! Тук става дума по-скоро за инцидентен случай, а не за ежедневно поведение. Момичето, автор на постинга, пише, че по принцип винаги се старае да подтиска нервите си, но този път просто не е издържала. И ако не е била критична към себе си, не би написала този постинг.
"чудовищна несправедливост", "физическо насилие"... hahaha мм, объркала си темата.

# 20
мм,
В никакъв случай Не оправдавам насилието, но мисля, че преувеличаваш случилото се.  Stop

Никой не може да знае от един постинг колко силно е било всъщност това "крясване, разтърсване и удряне по дупето", но по всички критерии подобно поведение срещу БЕБЕ се смята за насилие, защото и най-лекото подобно може да бъде много опасно. Дали това е хронично поведение или ще се случи веднъж, но с фатални последици, не е толкова важно. Ако се случи ще бъде прекалено късно за оправдания, че това е инцидентен случай.
Ако потърсиш и почетеш повече по темата "синдром на разтърсеното бебе", може би ще разбереш че не е преувеличение. Такова поведение срещу бебе НЕ Е ДОПУСТИМО, та било то и в съвсем лека форма!!! Ще повторя статистиката - само ЕДНО на всеки ЧЕТИРИ разтърсвани бебета е без последствия!!!

# 21
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И аз също не съм перфекта майка Blush, и аз си изпускам понякога нервите и се случва да му викна Sad, макар да знам че е толкова мъничък и не разбира нищо Tired, иска ми се да бъда страхотна и железна майка и да стисна зъби когато ми вдигне кръвното, а не да викна, но не винаги успявам! Confused
Но все пак мм- накара ме да се замисля и  да бъда добра и да дам цялото внимание и любов на сина ми, защото го заслужава! Heart Eyes baby_neutral
  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 3 992
ММ, която и да си, благодаря ти за търпението да напишеш всичко!

Весела Коледа!
  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
Перфектни-неперфектни - що за идиотщини пишете?  ooooh!

Разказания случай е като по учебник - за майка прегряла от грижи по детето си. Присъединявам се към съвета на ММ, който е и универсалния за такива ситуации: Щом усетиш, че нервите ти не издържат - остави детето си при близък, роднина или дори съсед и излез, за да се успокоиш преди да го удариш или нараниш по какъвто и да е начин. Успокоенията могат да изиграят точно обратната роля - майката да си помисли, че е нормално да си изпуска нервите от време на време... и като се появи в новините ще ахкате ужасени нали? Да не дава Бог...

нека все повече са хората в България които имат смелостта да наричат фактите с истинско име и да променят мисленето на хората и повече да са хората с критичен поглед към себе си и другите! Защото с примиренческа психология прогрес няма.

 smile3501 smile3501 smile3501

# 24
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здравей, виж ми лентичката ... моето бебче нямаше и 20 дни когато и аз изпаднах в такова състояние .........  Rolling Eyes нерви ... нооо пожелавам на теб и на себе си повече търпение и повече почивка, здрави и послушни деца!
Хайде, на Коледа пожеланията се сбъдват!  Hug

# 25
  • Мнения: 4 451
Това, което чуваме по новините определено е дело на жени с психически разстройства. Тук не става дума за насилие, побой, извращение...
Съгласна съм с Isa, че винаги би могло да се избегне (да викнеш, да удариш), но мисля, че на всяка една се е случвало въпреки всичко. Има ли някой, който дори не е повишавал тон на детето си?

# 26
Това, което чуваме по новините определено е дело на жени с психически разстройства. Тук не става дума за насилие, побой, извращение...
Съгласна съм с Isa, че винаги би могло да се избегне (да викнеш, да удариш), но мисля, че на всяка една се е случвало въпреки всичко. Има ли някой, който дори не е повишавал тон на детето си?

Не е нормално да се повишава тон на бебе. Още по-ненормално е да се вдига ръка срещу бебе. На мен не ми се е случвало и не знам около мен да има хора които са го правили. Не съм позволявала и игри с бебето с резки движения (подхвърляне във въздуха например)- това също може да има трагични последици. Тези неща трябва да се знаят и лекарите ви са длъжни да ви информират по този въпрос.

Ето ви още инфо на английски:

http://www.health.state.nd.us/injuryprevention/shaken/whatis.htm

http://www.kidshealth.org/parent/medical/brain/shaken.html

http://www.caringforkids.cps.ca/babies/SBS.htm

В и-нет е пълно с информация- можете да си направите и собствено търсене за shaken baby syndrome.
Това няма нищо общо с психични разстройства, побои и извращения. Въпреки това всяка година във Франция има 300 бебета-жертви. 70% от тях са с тежки последици във вид на инвалидност, а 10 до 20% умират. Каква е статистиката за България, няма да разберем явно скоро. Българският и-нет както и българските специалисти мълчат за тези неща.

# 27
  • Мнения: 4 187
Може би, на майката пуснала темата, не и е приятно да чете постинги като този на ММ. За жалост тя е права! Жалкото е , че сме израснали в среда, в която смятаме такива неща за нормални . Не им отдаваме значение и търсим подобни модели на поведение, за да се успокояваме -  че ето видиш ли , това е нещо , което случва се и на другите Tired.

# 28
  • София
  • Мнения: 903
Това, което чуваме по новините определено е дело на жени с психически разстройства. Тук не става дума за насилие, побой, извращение...
Съгласна съм с Isa, че винаги би могло да се избегне (да викнеш, да удариш), но мисля, че на всяка една се е случвало въпреки всичко. Има ли някой, който дори не е повишавал тон на детето си?

Съгласна съм с mari_anka. Peace Мисля, че всяка от нас е прочела достатъчно информация от дебелите книги и изобщо всички писания по психология ( които дава за пример ММ), но едва ли има майка, която дори да не е повишила тон на детето си НИКОГА.
Аз също не мисля, че насилието е начина за справяне с проблемите, но все пак всички ние сме нормални човешки същества и понякога имаме нерви в повече.  Разбира се, винаги трябва да се стараем да не изливаме нервите си върху децата.
Но и не мисля, че майка, която е шляпнала ( а не пребила от бой) детето си и която е прочела писанията на ММ, трябва да се обяви за ужасна майка и да си сложи въжето на гушата. #Crazy

Весела Коледа и от мен и дано да има все по-малко поводи да си изпускаме нервите!

# 29
  • Мнения: 2 529
Абе тук май някои хора не искат да разберат, че става въпрос не за ДЕТЕ, което малко или много може да разбере един недоволен тон на майка си например, а за съвсем НЕВИННО БЕБЕНЦЕ на 8 месеца!!!!  ooooh!

Подобно поведение на майката в този случай си е за лекар-специалист според мен, докато не се е повторило.

Общи условия

Активация на акаунт