Кюретаж и забременяване след това - тема 89

  • 17 108
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 071
Не знам дали е същото, не съм наясно точно какво е, видях,че на първа страница го има...
Мъжа ми се съгласи и той да изследва нещо,но викам поне като прави спермограма да пусне и това. Видях,че в Надежда са заедно двете неща. Но в какви случаи се прави? Цената горе долу каква е? Какъв лекар ни трябва за резултатите или си ги пишат с реф.стойности и ако всичко е в норма няма нужда?

# 691
  • София
  • Мнения: 11 799
ММ е правил това в Щерев, неговата ДНК фрагментация е нормална, но се консултираш с андролог след това. Нека да пусне и това, за цена не знам честно. Но е хубаво да се види какво е положението

# 692
  • Мнения: 2 143
Мацее, тихичко честито и от мен! 🍀
Стискам палци и при теб, и при Нат всичко да върви по мед и масло! 🙏

# 693
  • Мнения: 434
Много ти благодаря, Jupiter sea! Simple Smile Simple Smile

# 694
  • София
  • Мнения: 11 799
Много ти благодаря, Jupiter sea! Simple Smile Simple Smile

Мина ли лекар ?

# 695
  • Мнения: 2 143
Тъй като изписваме темата и скоро ще трябва да се пусне нова да питам по-навреме коя има желание ще се заеме с новата тема 🙂
Нали обсъждахме ново заглавие на темата и обновяване на първа страница, а аз не мисля, че имам достатъчно информация, която да е в помощ. Досега само копирах и пействах.

# 696
  • Мнения: 4 628
Ако е да се копира първия пост, без да добавям нова информация от себе си, понеже нямам Joy, мога аз да пусна темата. Само кажете на какво заглавие се спряхме?

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 6 188
Това беше моето предложение.
Тогава може да е : "Аборт (спонтанен, медикаментозен, кюртаж, предизвикано раждане). Забременяване и износване след това. "

Мисля, че има резон в" износването", защото заради насилственото разширяване на шийката по време на кюртажа, постоянно й треперих при следващата бременност дали ще издържи.

# 698
  • Мнения: 434
Здравейте,

Мацето, минах днес, да. Някак сдухана останах.

Видя се само сакче, в матката е. Това е успокоително. Но е доста малко според лекарят - 6мм. Вика ме пак след поне седмица. Не се видя жълтучно мехурче, за пулс не съм и очаквала, предвид дългия ми цикъл и късна овулация.

Миналият Петък ЧХГ беше 1500, чудя се при такива стойности има ли смисъл изобщо да пускам пак и да следя, или да си изчакам прегледа?

Успех на теб!

# 699
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 887
Нат, надявам се все пак да вървят добре нещата!

# 700
  • София
  • Мнения: 11 799
Стискаме палци за добро развитие, има надежда щом е късна овулация ♥

# 701
  • Мнения: 434
Спомням си, че с първата бременност, ембрионче и пулс се видяха чак на третия преглед при АГ, ходех през седмица. И сега се хващам пак за тази надежда, макар че сега уж изчаках повече време преди да отида, ама дано... Благодаря ви! Simple Smile Simple Smile

# 702
  • София
  • Мнения: 7 546
Маце, тихичко честито! Всичко да е наред до финал ❤️

Нат, стискам палци на следващия преглед всичко да е наред 🍀 1500 е много добро ЧХГ 🍀

Ян, SDI се прави при ниска морфология в спермограмата. Ние сме пускали при Русев. https://reproinova.com/%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%8 … 0%B5%D1%81%D1%82/

Мини, аз следях новите бременни и мами и допълвах списъка, както и пусках резюме колко нови мами има в началото на всяка тема. Много е окуражаващо за чакащите момичета, но също е много времеемко да проследиш всички, които са се похвалили в други теми, но не и тук...

Последна редакция: чт, 30 мар 2023, 22:01 от delisardeli

# 703
  • Мнения: 434
Благодаря ти много, delisardeli! Да, добро е като ЧХГ резултат, но то беше миналата седмица на 24.03. вечерта правено. След това не съм пускала и днес направо на преглед. Затова се тревожа, че само сакче се видя.

Ще гледам да не си правя филми в главата и да не се настройвам. Ще си чакам втория преглед и това е... правилното решение уж хаха. Каквото такова, дано е положителен преглед. Благодаря отново!

# 704
  • София
  • Мнения: 5 549
При мен нещата за съжаление вървят все по-сигурно към приключване.
Станах с кървене ... ярка кръв.
От 16 часа съм на лекар да видим как ще действаме.
6+5 съм по цикъл и се надявам да ми се размине кюретажа все пак.

Общи условия

Активация на акаунт