Какво ще кажете за меда ?

  • 1 949
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 005
Още нямам личен опит, но ми се струва гадно  Sick
За първи път чувам, че биберона трябва да се маже с нещо.

# 16
  • Мнения: 2 821
Освен всичко изброено, медът по залъгалката е една от причините за развалени зъби в последствие...

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Освен всичко изброено, медът по залъгалката е една от причините за развалени зъби в последствие...

Точно. А бабите ако вземем да ги слушаме за всичко... Едно време това..., едно време онова... #Cussing out

# 18
  • Мнения: 5 362
Това е доста старо схващане за успокоение на бебето,и аз съм против.
Мед се дава след 1г.,а може и по-късно.Предизвиква алергии,за това.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 353
Вярно, че едно време са топели нашите биби в мед, но това не значи и ние да го прилагаме на нашите деца  Stop Предложих мед на годинка и нещо, в меденка. В чист вид е хапвала само 1-2 пъти, отхапвайки от нечия филия с мед  и масло  Grinning

# 20
  • Мнения: 2 784
Не съм давала мед досега. Дъщеря ми е на 2 годинки, смятам скоро да пробвам.

# 21
  • плевен
  • Мнения: 1 249
освен, че е мн силен алерген, медът при бебетата причинява ботулизъм, затова не се дава най-малко до годинка, а най-добре да се изчака до 2 год.
Напълно съм съгласна с теб,преди 2 години абсолютно е забранен.Така ни казваха и асистентите по педиатрия. Peace

# 22
  • Мнения: 6 442
Освен всичко изброено, медът по залъгалката е една от причините за развалени зъби в последствие...

Точно. А бабите ако вземем да ги слушаме за всичко... Едно време това..., едно време онова... #Cussing out
Peace Напълно съм съгласна!Ако вземем за всичко да ги слушаме....може и в лудницата да ме вкарат!

# 23
  • Мнения: 5 026
Категорично против меда- може да доведе до ботулизъм.  Naughty

# 24
  • София
  • Мнения: 480
Изчакай с меда поне да 1 год. Аз още не съм давала на детето ми и поне до втората му годинка не мисля да давам. Както вече са ти изредили причините са ботулизъм и развалени зъби.

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 958
Или иска залъгалка, или - не. Насила не можеш да го накараш, ако ще и шоколад да му сложиш. А по въпроса за меда - аз също съм против. Не съм давала и нямам такова намерение скоро. А това, че те ползва за залъгалка - ами радвай се, няма да мине много време и ще спре.

# 26
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Нашето педи ни беше казало никакъв мед преди годинката,а за залъгалката се радвай.И двете ми деца никога не са имали залъгалки  PeaceПри отучването после са големи драми,просто ще си го спестиш.

# 27
  • Мнения: 6 164
В: Какво ще кажете за меда ?

О: Много лоши неща! Twisted Evil Wink  bouquet

# 28
  • Мнения: 3 478
Сестра ти е права. Мед не се дава до годинката, тъй като е силен алерген.

# 29
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
не че обичам да съм в опозиция, но има и други мнения.
то за много неща се казва, че са алергени и ако слушаме за всичко, трябва да я караме на фотосинтеза. близък алерголог каза, че моето дете може да няма алергия и няма смисъл да го лишавам от редица храни. не беше с конкретен повод и с риск да ме линчуват, ще си кажа, че съм давала мед от рано. не върху биберон, а в чайчета или с лъжичка по мъ-ъ-ъничко. предпочетох да рискувам с алергия, но "спестих" няколко антибиотика, след като се оказа, че не сме алергични. прилагах го и външно, на компреси, при нужда, след 2 години мажех на филии

Общи условия

Активация на акаунт