Кръвен тест за определяне на пол?

  • 2 881
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 52
Единствено амниоцетезата може да определи пола на бебето с 100% сигурност


т.к.се изследва проба от амниотичната течност (околоплодните води ),където има и клетки от зародиша

# 16
  • София
  • Мнения: 1 244
Е, щом става въпрос за амниоцетеза, мисля да почакам...
Тъпо парче съм, та си мислех за кръв от майката....  Laughing Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 1 877
Става дума точно за кръв от майката - изобщо не си разбрала погрешно!!! Просто в БГ не е популярен тестът. В по-развитите страни е нормално да се прави подобен тест, който както някой беше казал по-горе дава сигурност около 95%. Изобщо не става дума за амниоцентеза - двете неща имат различно предназначение.

Моят девер (той живее в USA) постоянно ме питаше в началото какво е бебето, та какво е бебето, защото там е нормално да се прави подобен тест...

# 18
  • Мнения: 7 640
Става дума точно за кръв от майката - изобщо не си разбрала погрешно!!! Просто в БГ не е популярен тестът. В по-развитите страни е нормално да се прави подобен тест, който както някой беше казал по-горе дава сигурност около 95%. Изобщо не става дума за амниоцентеза - двете неща имат различно предназначение.

Моят девер (той живее в USA) постоянно ме питаше в началото какво е бебето, та какво е бебето, защото там е нормално да се прави подобен тест...


я дай повече инфо, просто не вярвам- име на теста, какво изследват или линк поне

# 19
  • София
  • Мнения: 1 244
Eiphnh, казваш, че не е популярен тестът, но това означава ли, че в БГ се прави? Ти правила ли си си?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 877
Ето статия. Само че е на английски:

http://www.boston.com/yourlife/health/women/articles/2005/06/27/ … gnancy/?page=full

Колкото за БГ, не знам дали го правят - никога не съм се интересувала. Чак толкова любопитна не съм била  Wink

# 21
  • Мнения: 7 640
мерси за линка- това наистина е новост
Scientific work on fetal DNA analysis has been racing ahead since the late 1990s, when researchers first discovered, to their amazement, that in a pregnant woman's blood, some ''cell-free" DNA -- DNA that is floating around in clumps rather than contained in the nucleus of a cell -- comes from the fetus. The fetal DNA is believed to get into the mother's blood through the barrier of the placenta.

според мен трябва да има строги показания за толкова ранно тестуване.

# 22
  • Мнения: 205
Аз живея в СаУ Пауло, Бразилия. Направиха ми този тест в 8 седм. - ТОВА Е КРЪВЕН ТЕСТ !!!!!!! ТУК СЕ НАРИ4А - PLASMA MATERNO, METODO - PCR. ( не знам какво е pcr), но след 10 дена 4акане ми казаха, 4е ще имам МОМ4е и 4е е 95 % сигурно. Пак казвам, ТОВА Е КРАВЕН ТЕСТ САМО , НЕ Е АМНИОЦЕНТЕЗА. И за нея питах - това не е безопасна процедура и се прави наи 4есто ако има съмнения за даун или малформации,а не се прави на всеки....
Доктора ми каза, 4е с този кравен тест, до сега грешка не са имали, тоест в 100 % от слу4аите са познали, но просто не дават гаранциа 100 %. Както виждам и в USA го правят, за БГ не знам ??????/

Общи условия

Активация на акаунт