С какво ви дразнят снахите?

  • 19 708
  • 252
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 467
Клодел, а защо снаха ти не дава да виждаш внучето? Имали ли сте някакви големи конфликти? Когато си го предупреждавала за рисковете от сегашната снаха, да не би предупрежденията да са били по-крайни и тя да ги е приела все едно настройваш синът си срещу нея?
От нищото ли е провокирано нейното поведение?

# 211
  • Мнения: 14 966
Мен най- много ме впечатли, че са се оженили тайно от нея. Защо ?

И да си права, няма кой да те чуе. И ако го осъзнае и каже, че си била права, какво от това. Негов избор си е, и последиците са за него.
Съболезнования за съпруга!
Ако той почувства нужда, ще сподели, ще го подкрепиш. Изслушвай го, но не го настройвай.
И не давай съвети, без да са искани. Каквото и да ти коства.

# 212
  • Мнения: 1 026
Снахата дразни жена ми с това, че не е достатъчно красива и умна като за сина ни, на ръст също не я бива, фигурата е под всякаква критика, а моралът е... хм...
Проблемът е, че я дразни без още да я познава, тъй като ще се появи на хоризонта след поне 5-10 години (ако по Божия воля животът си върви в обичайното русло)
Горе-долу по същият начин я дразнеше и свекърва й.
Аз сигурно я дразня сигурно от детската градина Simple Smile
Ама нали си я обичам, приел съм я с дразненето.

Горното е по повод уточняващите въпроси към Klodel в търсенето на някаква обективна причина за пренебрежителното отношение от страна на снахата. Някои хора просто са си такива.

# 213
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Горното е по повод уточняващите въпроси към Klodel в търсенето на някаква обективна причина за пренебрежителното отношение от страна на снахата. Някои хора просто са си такива.
То тогава е много ясно обяснимо защо някои хора не си виждат внуците. Поне е ясно за външните хора.

# 214
  • Мнения: 144
Клодел, а защо снаха ти не дава да виждаш внучето? Имали ли сте някакви големи конфликти? Когато си го предупреждавала за рисковете от сегашната снаха, да не би предупрежденията да са били по-крайни и тя да ги е приела все едно настройваш синът си срещу нея?
От нищото ли е провокирано нейното поведение?
От нищо,била в депресия,разхождаме се с малкия и тя си тръгва внезапно,непровокирано и непредизвикано! Скандалите със сина ми и заплахи да вземе малкия,пак от нищо...гледала детето цял ден,уморена била,всичко й тежи! Синът ми за нищо не ставал,къщата нямал да построи,която започнал,не се справял...той ми споделя това след доста време...натежало му е.Не знаех за брака,родителите й Да,как иначе да се уреди щерката.Зетя не пие,пуши,отговорен,учител...сами признаха,че имат проблеми с дъщеря си..капризна,взискателна,истерична!

# 215
  • Мнения: 467
Ами явно си случила на кофти снаха.
Има такива хира, които са си кофти - обикновено от кофти снахи един ден стават кофти свекърви.
Депресията не е шега работа, трябва да се лекува и да си пие хапчетата, пък като се стабилизира емоционално може и се подобри комуникацията ви, но гаранции няма.

# 216
  • София
  • Мнения: 28 565
Клодел, а защо снаха ти не дава да виждаш внучето? Имали ли сте някакви големи конфликти? Когато си го предупреждавала за рисковете от сегашната снаха, да не би предупрежденията да са били по-крайни и тя да ги е приела все едно настройваш синът си срещу нея?
От нищото ли е провокирано нейното поведение?
От нищо,била в депресия,разхождаме се с малкия и тя си тръгва внезапно,непровокирано и непредизвикано! Скандалите със сина ми и заплахи да вземе малкия,пак от нищо...гледала детето цял ден,уморена била,всичко й тежи! Синът ми за нищо не ставал,къщата нямал да построи,която започнал,не се справял...той ми споделя това след доста време...натежало му е.Не знаех за брака,родителите й Да,как иначе да се уреди щерката.Зетя не пие,пуши,отговорен,учител...сами признаха,че имат проблеми с дъщеря си..капризна,взискателна,истерична!
Как така хем не ти дава да виждаш внучето си, хем се разхождате с него?

# 217
  • Мнения: X
Klodel, зетьовете не се определят дали са добри по това дали пушат и пият. Сигурна съм, че твоето момче има и много други качества. Но ти не се ли намесваш много? За едно дете да не сподели на родителите си, че ще се жени, значи има някаква причина.

Не оправдавам снаха ти, но ти няма какво да направиш. Синът ти е достатъчно голям да взима решения и да прецени кое е най-добре за него.

Депресията си е сериозно състояние. Сблъсквала съм се с депресия при моя близка роднина, буквално стана друг човек. Ако не я познавах от преди това, щях да имам друго мнение за нея. Трябва си работа в това направление, за да се оправи.

# 218
  • Мнения: 2 352
ТИ си мислиш, че е от нищото. Вероятно я засягаш по някакъв начин, може и дори и неумишлено да го правиш. Аз като бях в депресия, на пръв поглед съвсем безобидни изказвания са ме карали да потъна...

# 219
  • Мнения: 6 559
Каква е тази къща? Ваша наследствена ли? Той след работа ходи да я строи лу? С учителската заплата ли спонсорира това? Те сега къде живеят? Под наем? И чакат къщата? Тя в майчинство ли е? Той помага ли в къщи и за бебето? Има ли пречка той да ти води детето да се виждате без нея? Хем тя ще си почине през това време.

# 220
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Защо оправдавате поведението на снахата? Смятате за нормално когато ви дразнят роднини,  да спирате контактите на детето си с тях?
Няма “дразниш я несъзнателно” или “помага ли и сина ти”,  които да оправдаят заплахи от рода на “взимам ти детето”.  Тя вероятно точно това ще направи снахата.
Като е в депресия да ходи да се лекува. Не да използва собственото си дете като инструмент да контролира околните. Да плашиш баща, че ще му вземеш детето е топа на гнусотията и към бащата и към детето. Никоя депресия не оправдава това и това не е поведение на депресирана жена.

Клодел, просто го изслушвай момчето, без да му пускаш мухи какво и как да прави. Когато сам реши как да продължи, твоята работа е да го подкрепиш, независимо дали ти харесва решението му.
Мъжа ми най - редовно трие сол на главата на големия ни син и го предупреждава за 101 вероятни проблема, за да го предпази. Не искал на него да му се случат.Устата ме боли да му повтарям да спре. Това дете, докато само не си счупи главата няма да чуе. Дали ще е жена, приятел, работа, кола…не е наша работа да му даваме непоискан съвет. Нашата работа е да сме рамо на поплаче и гръб, когато иска помощ, не да му даваме акъл от нашите си гледни точки.

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 08:35 от MeMyselfI

# 221
  • Мнения: 6 559
Естествено, че не е добре да спира контактите на детето с баба му. Но има право да спре своите контакти с нея. И бабата да вижда детето с бащата или да й го оставя за ден-два. Хем те да си починат малко.

# 222
  • Мнения: 1 806
Снахата от рано е започнала със заплахите, че ще му вземе детето и че за нищо не ставал, това е грозно и манипулативно, да.
Но... никой не може да ме убеди, че без никаква причина почти 30-годишен мъж за няколко месеца връзка така ще бъде увъртян от младото си гадже, че ще скрие, че ще се жени за нея от майка си. Няма как да се обвинява снахата за неговите решения. Да не говорим, че според мен това е изцяло негово решение, повечето жени искат всички да разберат, че ще се женят, нали това е целта, да заявиш пред света и закона, че си взел тази жена. Дори снахата да не понася свекървата, логично бих заключила, че ще държи да й се каже, че ще се женят, ей така, да й натрие носа.
Обаче много майки не приемат, че децата им са вече големи хора със собствено мнение и все смятат, че някой ги подкокоросва. Сякаш омаловажават умението им да мислят и решават за себе си и още ги приемат за малки деца, на които им влияе лошо "компанията". Ето и този син - бил наивен, не пушил, не пиел, все едно описваме четвъртокласник.

# 223
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Какво значи да скрие, че ще се жени? Аз казах на майка ми една седмица преди брака си, брат ми след като се ожени.
Проблеми с майка ми нямаме. Не гледаме на брака, като нещо повече от подпис, който считаме за нужен. Сватби не харесваме и двамата. Има хора, които не считаме, че следва да обявим, че ще сключваме брак година преди това, да осведомим, предупредим и т.н. Може да се е чудила защо така сме направили, но няма общо с нея. Така сме решили. Така разбираме брака. Щастливо женени/омъжени с деца сме и майка ни е щастлива баба. Обичам снаха си /жената на брат ми/ и си е взаимно. Да скрия, че съм омъжена, не винаги е скриване, защото имало нещо.

Какъвто и зор да има снахата. Заплахи ще ти “взема детето, ако не слушаш” и “няма да си виждаш внука, защото ме дразниш” са абсолютно дъно. Това е и вреда за самото дете/внуче. Но момата е на 23, самата тя още е във възраст, която до някъде оправдава тази простотия. И не, не е депресия. Това е точен удар там, където знаеш, че ще боли. Защо не го заплаши, че ще си тръгне, без да намесва детето? Защото може и да и покаже вратата. Обаче друго е да използваш едно дете.

Жал ми е за сина на Клодел, но да не е спал, когато е правил деца. Негова отговорност е да реши как ще продължава. Клодел пък няма право да му дава акъл, защото е просто неправилно да го прави.
Търпение и време.

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 09:43 от MeMyselfI

# 224
  • Мнения: 2 695
Мен най- много ме впечатли, че са се оженили тайно от нея. Защо ?

Защото синът е знаел, че майка му ще е против. Поне от това, което тя изписа по-горе стана ясно, че го е предупреждавала да внимава за именно такъв развой на събитията.

От цялата история, която беше разказана, според мен липсват детайли за поведението на свекървата към снахата. Струва ми се странно ей така от нищото някой да се настрои срещу друг човек, пък бил той и свекърва…

Общи условия

Активация на акаунт