Наследяват ли се килограмите ?

  • 1 542
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И нашият тати се е родил 5 кг,а аз 3,500.Аз също имах такива притеснения,но бебка се роди месец по-рано и тежеше 2,500.Не ми се вярва за 1 месец да качи още 2,500.

# 16
  • Мнения: 1 986
  И аз си мислех,че има такава закономерност,но нашият татко се е родил 4.800 #Crazy,аз-3.800 Shocked,а  дъщеря ни/за щастие Mr. Green/-3.200 Grinning

# 17
  • Мнения: 253
Много благодаря на всички за отговорите. Явно всичко си е Божа работа.

Весело посрещане на Нова Година и само здрави и щастливи бебчета ви пожелавам !!! Здраве, любов и късмет !!!

# 18
  • Мнения: 15 619
Аз съм се родила около 3 кг. и нещо /не помня колко/, татито е бил по- тежък от мен, а пък синът ни - 2,900 се роди.

# 19
  • Мнения: 410
По принцип има закономерност, но колкото и да е голямо бебето все ще го извадят! Няма страшно бързо ще забравиш всичко! Успех!

# 20
  • Мнения: 253
Галя, благодаря ти за за куража.  Hug

Да, малко ми е притеснено за раждането (исках да е нормално, но ако бебо е много голям може да се наложи и секцио) , иначе както беше казала една мама във форума - "никой не е останал там вътре"  Joy

# 21
  • Мнения: 5 026
Категорично се наследяват! Гени!!!

# 22
  • Мнения: 2 677
Не мисля, че има някаква закономерност.  Thinking

# 23
  • Мнения: 410
А, и още нещо. Зависимостта на кг е дно на ръка, мн зависи и от конструкцията на майката. Имам позната, която е по- едричка и роди 4200г бебе без да разбере! Природата е помислила за всичко и рядко допуска мама 1,5м да роди 5кг бебе! Огледай се и виж всичко, което се движи по улиците  е родено от някоя мама! Не мисли за зависимости!

# 24
  • Мнения: 6 164
Има съвпадения, но не е задължително. Криси се роди 3.200, аз 3.400 (прилича на мен основно)

# 25
  • Мнения: 22 908
И двамата сме се родили 3 500.Детето беше 4 200 и 55 см.Но пък сестра ми се е родила точно 4 200.Не смятам ,че има закономерност за родилното тегло.Не се притеснявай,много майки са родили бебета над 4 500 и то нормално.Природата в повечето случай знае какво прави.

# 26
  • Canada
  • Мнения: 649
най-вероятно има известна неследственост и в тези неща . при нас обаче нещата стоят по следния начин: тати се е родил 4 500 гр, мама - 3 600 гр; бебето - 3 300 гр

# 27
  • Мнения: 3 360
Не мисля че има някаква закономерност.При нашите деца-определено не е като при нас с баща им Laughing

# 28
  • Мнения: X
Ами днес на консултацията ми казаха, че има такава зависимост, но разбира се с мноооого изключения както виждам и тук. Бебето е вече 3 кг. и аз споделих, че и двамата с бъдещият татко сме родени по около 4 кг./над/. Има повече от месец до термина и най- вероятно при нас ще се прояви това предположение, а може и итклонението на апарата да е голямо. Живи и здрави, ще мислим позитивно и така.

# 29
  • Мнения: 1 174
Мисля,че няма такава зависимост като наследствеността.При нас таткото се е родил 4.250кг.,а аз- 3.800.
При последния ехограф гинеколожката ми каза: "Ще имаш елегантно бебе като теб"(9 дни преди термин съм),а до преди два месеца ми се говореше,че плодът е едър,с голяма кръгла глава и бях се поизплашила!
Чела съм,че храненето и теглото на майката се отразяват на бебето и килограмите му.
Ще видим,ще пиша! Simple Smile

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 03:41 от ive

Общи условия

Активация на акаунт