За киселото и Ам

  • 1 443
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 555
НЕ, приположения, че сте толкова малки !!! След 1 годинка мисли за кисело мляко !!!

# 16
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil абе не че съм веща по темата
ама  навремето мен са ме хранили само с кисело мляко
хуманата беще кът
 Peace

# 17
  • Мнения: 361
След навършване на 10-тия месец мисля да въведа киселото мляко, но не мисля да замествам АМ Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 15 219
Twisted Evil абе не че съм веща по темата
ама  навремето мен са ме хранили само с кисело мляко
хуманата беще кът  Peace
Но сега не е  Peace

# 19
  • Мнения: 209
На мен 5-тия месец ми отказа всякакъв вид адаптиранио мляко и минах на кисело.Купувах "Елена"Педиатърката ме побърка...до 1г не се давало кисело мляко Twisted Evil

# 20
Все пак има хора, които не могат да си позволят хранене само с АМ. Във всеки случай по-добре кисело мляко, отколкото най-евтиното АМ - Nestogen. Лично аз купувам с 1.5% масленост "прясно"  пастьоризирано и го подквасвам, така имам за 2 дни, ако трябва да е само на кисело мляко и хем избягвам проблема със сухото мляко в готовото кисело, хем проблема с произхода на "домашното" прясно мляко. Иначе, естествено предпочитам да си е на АМ, по това спор няма.

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 00:54 от Чудатка

# 21
  • Мнения: 46 517
Чудатка, смятали сме го, разликата м/у АМ и кисело е 20 стотинки на ден  Laughing

# 22
Божидар яде по 900 гр. средно на ден, което означава, че кутия Humana (от 6.00 лв.) му стига точно за 2 дни - т.е. 3.00 лв. на ден. Млякото е 1.80 лв., подквасено - 800 гр. - давам разредено 50/50 - пак за 2 дни, т.е. 0.90 на ден ... Разликата определено е повече от 0.20 лв. - 2.10 Simple Smile

# 23
  • Мнения: 46 517
Киселото мялко не може да задоволи нуждите на тази възраст, а ти и за капак го разреждаш  newsm78
Ако мине само на вода, най-евтино ще ти излиза  Peace

# 24
  • Мнения: 236
Ние още сме вечер на АМ.
Вече яде и кисело, защото е голяма.

При данните, които се изнасят за алергии към белтъка на кравето мляко
и за диабет в по-късна възраст, не съм и помисляла преди годинка да въвеждам
други храни на млечна основа освен АМ.

# 25
Както написах в предишното си мнение, АМ си е най-добрата храна, след кърмата. Но този форум надали се чете само от платежоспособни майки и затова споделих опита си относно кисело мляко.  Peace  Simple Smile

# 26
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Както написах в предишното си мнение, АМ си е най-добрата храна, след кърмата. Но този форум надали се чете само от платежоспособни майки и затова споделих опита си относно кисело мляко.  Peace  Simple Smile


Какво значи платежоспособни, щом имате нет, значи не сте за оплакване !
Хората, които наистина не могат да си позволят АМ, на дали имат нет, кабелна, дори и телефон.

Създали сте деца, а те са на 1-во място, компромиси със здравето са немислими  ooooh!

п.п Хуманата е 350гр кутията, нали така ?
Е как тогава отива за 2 дена ? Една мерителна лъжица колко АМ съдържа ?

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 17:27 от doniboni

# 27
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Имам един въпрос към чудатка-знае ли,че маслеността на кърмата е 3,2% и киселото мляко трябва да се доближава по процент до нея.?Чудно ми е как се насища бебето с 1,5 процентово мляко.Вникакъв случай не искам да я обидя,всеки храни детето си както намери за добре.И още нещо-много е рано за кисело мляко,поне след края на 6-я месец. Thinking

# 28
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Имам един въпрос към чудатка-знае ли,че маслеността на кърмата е 3,2% и киселото мляко трябва да се доближава по процент до нея.?Чудно ми е как се насища бебето с 1,5 процентово мляко.


Много добър въпрос. И аз това се чудя  Confused
А въпроса не е до насищането, то детето се насища от количеството, но качеството липсва. Не получава нужните му витамини, енергия, протеини и т.н.
Чудатка, знаеш ли че на бебета им е нужно мляко с висока масленост за развитието на мозъка ?





Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 19:48 от doniboni

# 29
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Донибони това имах предвид,че при 1,5%масленост и 120-130 мл на хранене все едно пие вода и след час пак е гладно.Жената е на 40г дано приеме съвета да промени храненето на детето,че не е правилно.

Общи условия

Активация на акаунт