идват ли ви гости по коледа?

  • 1 412
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
Ами аз първо на мъжа си бих си го изкарала, честно  Crazy Щом той не намира смелост да направи необходимото, тогава проблемът не е само в скапващата коледна традиция...  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 951
Ние ходихме на Коледа  при свекитата за няколко часа.Паричката от тяхната питка се падна на мен.Свекър ми настръхна.Мъжа ми се смееше.,а аз гледах и се блещих.Свеки нправи всичко възможно свек да я изтегли,защото знаела къде е ,обаче на който му е писано.Държаха се все едно не са внуците на гости ,а някакви далечни роднини,(те ни бяха поканили ).Не исках да стоим повече и си тръгнахме.Нямахме намерение да си разваляме празника с начумерените им физиономии.Догодина и аз смятам да резервираме някъде места с нощувка,за да избегнем гостито ,на  което сме по "задължение" за подаръците към свекитата.

# 17
  • Мнения: 929
Коледата си е семеен празник, така че никакви други гости освен най-близките.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 951
Аз пък си отстоях правото на Бъдни вечер ,да си бъдем сами с децата.В началото трябваше да ходим при свекитата,а там се яде месо,а не постни манджи .Не ми харесваше и след много голям натиск върху мъжа ми , си отстоях на желанието. НЕ СЪЖАЛЯВАМ!Сама си отгледах децата без помощ от свекитата ,и не мисля,че трябва да им засвидетелствам уважение на Бъдни вечер.Дори съм съгласна да имаме гости,пр наши познати,но не и хора ,които не ни уважават.

# 19
  • Мнения: 6 164
Чакай бе, как без покана идват? newsm78

По темата: ние ходим на гости, но ни канят де.  Mr. Green

Догодина кажи, че ще пътувате и айде...

# 20
  • Мнения: 817
Не знам как ги търпиш такива навлеци честно.................. Tired
На нас също е имало случай да ни гостуват роднини ,но не с преспиване.Тогава всеки прави нещо.Аз бях изпекла пуката ,майкам баницата ,свеки баклавичка ,етърва ми и тя нещо............. и така.Хапваме ,пийваме и по живо ,по здраво.

# 21
  • София
  • Мнения: 903
Рядко ми идват неканени гости. Тази година бях поканила свекървата на Бъдни вечер в нас, за да не е сама вкъщи, но тя малко преди това се разболя и не дойде, за да не зарази и малката. А дори и иначе когато идва на гости винаги ние я каним и като дойде винаги ни помага: мие чиниите, прибира масата, гледа малката докато ние излизаме навън. Май като гледам ще се окаже, че моята свекърва направо е "съкровище". Laughing

# 22
  • Мнения: 32
В тази ситуация са близо 70 % от българските семейства и то се получава главно от липсата на народностна култура / не че българите не сме на 1 място по.../ и липсата на нормални етични взаимоотношения дори между съпрузите, единият счита че щом са негови роднини трябва да са и на другия... Naughty това е много погрешно схващане .. да не говорим че понятието роднина е доста разтегливо като понятие  #Crazy липсва нормално възпитание в поколения наред в тази нация в това "как да се държим в обществото", да не говорим че и българина страшно много обича "далаверката" /справка - А. Константинов "Бай Ганьо/ да е нещо по така.., абе общо взето ще ви кажа че това е нация от 90% неграмотни в поведението си българи....Не е редно да те безпокоят по какъвто и да е начин и по което и да е време. Ако са решили да ти дойдат на гости и мъжа ти е казал ДА - то това ДА той / ако има нужната култура/ трябва да го е съгласувал с ТЕБ - САМАТА. Ако не го прави той спада към тези 90 %, не мисля че има кво да се кажи пък за самите гости, те също но бих ги оправдал ако не знаят че мъжа не се е допитал до тебе. Стига с този ориенталски провинциализъм...към жената...

# 23
 #2gunfire #2gunfire #2gunfireето така бих реагирала на подобно отншение! не стига, че идват неканени, ами и няма да ти помогнат- бременна си все пак и имаш нужда от почивка! ужасни хора!

ние като за първа семейна коледа на Бъдни вечер бяхме в моите родители- помогнах на майка ми отчасти, защото бях на работа. сега на нова година ще ходим при "съкровищата" и мъжо много се вълнува, че до 12 сме щели да бъдем с тях! честно не съм особено възторжена от идеята, но си го обичам много и не мога да му откажа подобна радост... при все моите негативни чувства свекървата не ми дава да пипна нищо там, пък и не се натискам, на гости съм и си почивам.

та моят съвет е - мъжът ти като не иска- им кажи ти -  да те оставят намира, защото не си длъжна да ги търпиш. явно не си им любимка ( не се обиждай, ам' отношението им го показва), така че нищо не губиш! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт