МАРТенското бебче рита, шава и лудува, и кара мама да будува!

  • 10 283
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 492
А пък новата ни темичка важи с пълна сила за мен  Wink  доста ме ритка през нощта сладурчето, но на мен не ми е неприятно ... нали сега така си общуваме  baby_neutral

# 16
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Момичета, като заговорихме за по-ранно раждане, исках да ви питам - вас не ви ли връхлитат разни чернимисли напоследък?! Аз имам много притеснения по този въпрос ooooh!. Не, че имам някакви родилни симптоми (засега  Praynig), но си мисля, че както се случва на други момичета да родят в 6-ти или 7-ми месец, то така и на мен може още утре да ми даде зор онова малко мъжленце Thinking. Страх ме е много ooooh!
Също много ме е страх, че бебето ми може да е мъничко, дори и да си го родя, когато трябва. Засега ми казаха на последния преглед, че е около килограм, ама знам ли ги дали правилно са го измерили... не знам дори дали е нормално да е толкова...дали не трябва да е повече?! Страх ме е много също, че не хапвам здравословно, а дори и да хапна нещо, то отива в тоалетната чиния, ама не по предполагаемия и естествен начин ooooh!.
И тук ще отговоря на въпроса за апетита - ами да, имах апетит до един момент, но сега вече не... то с тия киселини к'ъв апетит да имам, като знам, че от всичко се появяват. Преди 4 дни се появиха от един геврек #Cussing out... от ГЕВРЕК #Cussing out мамка му...

# 17
  • Мнения: 1 232
аааа Муцунке тия мисли и мен ме връхлитат,за ранно раждане,но най-ме е страх за болести при детенце,когато раждах Вики не съм си мислила подобни дивотии,сега знам ли от възрастта или прекалена информираност,малко остана момичета да си стискаме взаимно палци всичко да е ок Hug.За храненето,муцуна мисля,че за бебо няма проблем,той си извилича всичко което е необходимо от твоя организъм,знам ли когато родиш може би ще имаш нужда от повече пълноценне храна,един вид да наваксаш.С килограмите как вървиш?

# 18
  • Мнения: 319
Честито на Радинела  bouquet
Мини, на снимката на аватара ти изглеждаш супер.
Манго, заглавието на темата си го подбрала много добре Simple Smile И мойта сладуранка много рита, ама рядко ме буди. Става активна всяка вечер около 23.30ч. Рита половин-един час и се кротва. А снощи как подскачаше лудо докато гледах един филм, малеее, не се спря това дете, мъжа ми щеше да се пукне от смях hahaha То не беше скачане на корем, то не беше чудо Joy
Аз от празниците досега не мисля си я че съм качила кой знае колко. Все пак огромни трапези не сме правили, даже може да се каже че ям по-малко от обикновено. Ама от 1 хапка баклава и аз какви киселини получих, направо не е истина. Ама нали я обичам (слабо казано), стиснах зъби и изядох всичко, което си бях сложила, а то не беше никак малко Crazy Пък после си пъшках Tired
Това е от мен. Весело посрещане на 2007-ма и не прекалявайте с манджата Crazy

# 19
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ох, с тези празници и трапези. Апетитът ми е уж нормален, ама усещам, че като хапна нещо и се надувам цялата. То моя тумбак уж нали по- малък върви, че явно му е тясно на бебето и притиска и другите органи. Болят ме ребрата неща.

А киселини са ме хващали само 4-5 пъти, ама май все по- често взе да се случва. За сега содата помага в такива случаи.

# 20
  • Мнения: 337
Радинела честито,дълъг и щастлив семеен живот и пълна къща с малчугани  ylinfant newsm30 newsm32 newsm63 family6

и на мен ми минават разни мисли за ранно раждане успокоява ме до някаде мисълта че 7мия месец бебето би трябвало да е жизнеспособно но няма да се даваме на подобни настроения ще си устискаме до край smile3521 а дай боже да стигнем до края си мисля че ще си родя голямо бебе към 4кг съм го изчислила smile3535
а вчера разбрах че 2007 е годината на глигана по китайския календар,а аз отдавна си му викам на мама глигито Joy нали все по тежки ни изкарват на видеозона

за апетита моя определено се е увеличил последните седмици ,Муцунка можеби си ги пробвала но да ти кажа аз какво взимам за киселините "Стопацит" сигурно щях да почина тея дни с толкова софри ако не бяха тея хапченца newsm20

да ви кажа мен какво ме притеснява нали бях лепнала някъв вирус е мина ми температура и тн чувствам се добре но ми остана ужасна кашлица и хрема с гнойни секрети Sick които незнам как ще минат без антибиотици Sad а от друга страна е опасно да имаш няква инфекция на 7.01 съм на лекар надявам се да не е късно ама сега си ме гложди

# 21
  • Мнения: 1 467
И аз си имам тези страхове за ранното раждане, но не мислете! Ако не сте в рискова бременност, вероятността да се роди много рано е малка. И се пазете:) Аз от 18 януари съм в майчински и съм безкрайно доволна, днес се видях в огледалото на един магазин и щях да падна от големината на корема си, просто вкъщи нямаме голямо огледало и се шашнах.
С храната естествено прекалих първия ден и цяла нощ не спах, и то с тия варива и вегетариански храни, не можах да разбера дали имам газове или контракции Joy

Честито на младоженците  bouquet

И много хубава тема! Точно в наш стил:) Бая си поритва, коремът ми направо изхвърча на моменти:)

# 22
  • Мнения: 492
аааа Муцунке тия мисли и мен ме връхлитат,за ранно раждане,но най-ме е страх за болести при детенце,когато раждах Вики не съм си мислила подобни дивотии,сега знам ли от възрастта или прекалена информираност,малко остана момичета да си стискаме взаимно палци всичко да е ок Hug.За храненето,муцуна мисля,че за бебо няма проблем,той си извилича всичко което е необходимо от твоя организъм,знам ли когато родиш може би ще имаш нужда от повече пълноценне храна,един вид да наваксаш.С килограмите как вървиш?

И аз първия път си бях абсолютно спокойна през цялата бременност, но сега само си мисля разни  Rolling Eyes гадости.Голяма паника съм станала. Та и аз си мисля, че е от възрастта или от това, че знам повече неща /изглежда колкото по-малко знаеш, толкова по-добре/. Но въпреки всичко гледам бързо, бързо да изхвърлям черните мисли и да се занимавам винаги с нещо, та да нямам време за мислене и това за сега действа... пък за после и да му мислим и не - пак ще стане каквото ни е писано ...  и се моля всички да се сдобием с хубави и здрави бебета  Praynig 

# 23
  • София
  • Мнения: 8 283
Да заглавието си е много точно за мен точно преди коледа 2 нощи почти не спах в резултат бях кълбо от нерви и каот се добави присъсвието на "съкровището" нагости направо да скапя РДто на малкия - срам, срам, срам  Embarassed
Тя не е от най-проклетите, ама много ме дразни с разни напътствия, които не бих позволила дори на майка ми, а най- ме дразни факра че дойде за 2 дни + 1 нощ и в резултат е прекараал 2 преди обеда с малкия  #Crazy, а ми се вре в кухнята да ми готви "сложни специални манджи" и ми дава акъл кое как и колко да наготвя, а аз съм по-добра в тази част Simple Smile скомна, но това е признание от мъжо Simple Smile  .... в резултат мъжо го отнесе  Embarassed
е оплакайх се Simple Smile

# 24
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
аааа Муцунке тия мисли и мен ме връхлитат,за ранно раждане,но най-ме е страх за болести при детенце,когато раждах Вики не съм си мислила подобни дивотии,сега знам ли от възрастта или прекалена информираност,малко остана момичета да си стискаме взаимно палци всичко да е ок Hug.За храненето,муцуна мисля,че за бебо няма проблем,той си извилича всичко което е необходимо от твоя организъм,знам ли когато родиш може би ще имаш нужда от повече пълноценне храна,един вид да наваксаш.С килограмите как вървиш?
Знам, че не трябва да си мисля глупости, но напоследък пак ме е заляла вълната на депресията... и за болестите си мисля, както правех и в началото на бременността, но определено не чак толкова. Сега ме е страх да не родя по-рано и да не ми е малко бебето. С килограмите вървя добре мисля. Някъде +11/12 съм, но първите 5 кила ги качих за по-малко от месец още първите седмици. Та значи от 2-ри месец досега съм +5-6 кила (средно по килограм на месец се пада) - не е много и не се притеснявам, че ще напълнея докрая, защото с тези киселини просто не виждам как, но ме е страх, че и бебето може да не качи, ако аз не качвам ooooh!

# 25
  • Мнения: 319
Току що купихме количка за бебка:


Не се вижда много добре на снимките, ама на живо изглежда добре. Evenflo Grinning

# 26
  • Мнения: 1 232
Муцунка питахте за килограмите защото като те слушам как те тормозят тези киселини изобщо се чудя как изобщо качваш,виж аз съм си друга порода сега съм постоянно гладна до 5 месец бях качила два килограма ,а сега за1,5-2 месеца съм още плюс 8 и туй ми е дерт на мен е по-малък от тормоза за детето,да не стана като слон.Първата бременност например се чуствах много добре в кожата си сега се чуствам не така привлекателна,подута,оня ден и аз като се видях в едно голямо огледало на работата ми идеше вдън земя да се скрия къв съм шопар,така се чуствам де иначе всеки ми казва не си много едра за 7 месец,я кво сладко коремче и мъжа ми ми се кефи ама аз.... бремелинска му работа Embarassed

# 27
  • Мнения: 1 232
Току що купихме количка за бебка:


Не се вижда много добре на снимките, ама на живо изглежда добре. Evenflo Grinning
честита нова придобивка супер е.Аз пък днес си получих поръчката от пакостник,гащирезонче за бебчо и жилетка за изписването,да обаче понеже не са имали най-малкия размер са ми пратили чак 74 мале аз доколкото си спомням 74 см са 8-9 месечни бебета май ще остане за следващата Коледа живот и здраве,цяла вечер мъжа ми ме бъзика,че планувам гардероба за една година напред.Чак се чудя на мене си що не съм ядосана,ама на не си струва човек да се хаби за такива дребни работи ще харесам друг комплект за началото.Иначе това са придобивките

# 28
  • Мнения: 1 467
Хайде честито количка:) Започна се със сериозните покупки:)

# 29
  • Мнения: 251
Здравейте и от мен, момичета.
 Аз също прекарах много хубава, а и полезна коледа, защото успяхме да си напазаруваме много от нещата за новата квартира. Сега остава само да си купим леглото и сме готови да се преместим.  Simple Smile
 Купихме и доста дрешки за бебето. Чувството да пазаруваш за малкото човече е неповторимо. Grinning Аз ще опитам също да кача снимки на дрешки на бебето, а и да Ви покажа големия си корем.
 Аз  имам апетит и съм вече 12 кг +, изглеждам зле, ама какво да направя? Laughing Сега ми се паднало да ям, после ще тренирам. Поне нямам стрии, засега, но имам много "красива портокалова" кожа Sad
 Приятен ден на всички и не си мислете за лоши неща. Ще си родим здрави и хубави бебета, а пък когато решат да се появят, ние друго не можем да направим освен да ги чакаме.

Общи условия

Активация на акаунт