Бясна съм-на сп. Меню или Пикадили?

  • 3 531
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 90
Сега пак ли трябваше да си тровя нервите с тях?
Пак, случаят е коренно различен като материя. Ако не си искала да се занимаваш с тях, да не си ходила повторно в магазина им.

Дори се учудвам, че комисията е реагирала при положение, че ТИ НЕ СИ опитала да си уредиш спора с търговеца. Утре може да купиш вкиснало мляко от друг търговец, пак ли ще се оплачеш в комисията? Една от причините КЗП да не е особено ефективна, е случаи като твоя, в които не искаш да си губиш времето и губиш тяхното.

Бих те подкрепил напълно, ако първоначално се бе опитала да си уредиш отношенията с Пикадили и те ти бяха отказали. Но явно нищо такова не се е случило (пак повтарям случаят с бутилките е коренно различен и за него е трябвало да сезираш комисията).

# 16
  • Мнения: 391
Нека внеса малко яснота, ако разрешите.

"Пикадили" не опаковат списанията. Те са опаковани от нас, така че госпожата е трябвало първо да се обърне към нас.

# 17
  • Мнения: 505
Ами те Пикадили и киселото мляко не опаковат, но все пак като потребител закупил стока от тях си търся парите пак от тях. А те да се оправят с производителите, издателите и т.н. Доколкото зная за това ги има различните клаузи и неустойки в договорите.

# 18
  • Мнения: 3 342
Само за сведение няколко текста от Закона за защита на потребителите:

Чл. 4. Търговецът е длъжен да предостави на потребителя, преди придобиването на стоката или ползването на услугата, подходяща информация, позволяваща му да направи своя избор, която включва:

1. всички характеристики на стоката или услугата, които трябва да бъдат известни на потребителя, включително състава, опаковката, както и инструкция за ползване, комплектовка и поддържане;

Чл. 5. (1) Търговецът е длъжен да предоставя информацията за стоката или услугата в писмена форма или по друг подходящ начин, който позволява възприемането й от потребителя. Когато се предоставя в писмена форма, информацията задължително трябва да е на български език и да е изразена в единиците на величините от Международната система единици SI.

(2) Информацията трябва да бъде вярна, пълна и разбираема.


(3) Информацията по чл. 4 не трябва да заблуждава потребителя, да оставя впечатлението за наличие на определени характеристики, които стоката или услугата не притежава, или да внушава, че стоката или услугата притежава специални качества, които са присъщи на всички стоки или услуги от този вид.

Чл. 178. (1) За нарушаване на правата, предоставени им по този закон, потребителите и сдруженията на потребителите имат право да подават сигнали, жалби и молби до контролните органи, изпълняващи функции за защита на потребителите. Преписи от сигналите, жалбите и молбите могат да се изпращат и до по-горестоящи органи.

(2) Сигналите, жалбите и молбите могат да се подават писмено, устно или по друг подходящ начин. Когато е необходимо сигналът, жалбата или молбата да се подаде писмено или да отговаря на определени изисквания, на подателя се дават съответни разяснения.


Аурелия, постъпила си абсолютно правилно. И макар че си имала право, изобщо не си била длъжна първо да предявяваш рекламация пред търговеца.

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Мнооого кофти, добре, че си сигнализирала в Комисията!   bouquet

# 20
  • Мнения: 22 867
Браво, Аурелия!  bouquet Ако по-често сигнализирахме в комисията, търговците щяха да внимават какво и как предлагат. Признавам си, че аз съм от другите, дето махат с ръка и отказват да си късат нервите в подобни случаи. Но....................ще си взема бележкааааааа Grinning

# 21
  • Мнения: 2 759
...Признавам си, че аз съм от другите, дето махат с ръка и отказват да си късат нервите в подобни случаи...
     Уф, и аз съм си такава... Дори печалбите не ходя да си взимам от мързел... Преди малко успях да се сдобия с 400 грама кърначета, на които срока на годност е изтекъл преди 3 дни  Banghead... При размразяването като бонус позамирисаха hahaha и после малко трудно се изпекоха. Обаче съм си самичка тази вечер и мисля да си ги хапна сладко  Whistling...
      Затова пък знам едно магазинче, в което салатите са винаги развалени, а са по 3-4-5 лв за 200 грама... Все се каня да дрънна един телефон на федерацията, или пък може би трябва в ХЕИ  newsm78?

# 22
  • Мнения: 3 647
Браво, Аурелия!  bouquet Ако по-често сигнализирахме в комисията, търговците щяха да внимават какво и как предлагат. Признавам си, че аз съм от другите, дето махат с ръка и отказват да си късат нервите в подобни случаи. Но....................ще си взема бележкааааааа Grinning
Peace
така си е
Мойте цивилизовани начини са като на Аурелия  bouquet
защото в бг промоциите са мижай да те лъжа
  bouquet

# 23
  • Мнения: 8 769
Аз обаче не разбрах някои неща:
1. Ако старите броеве бяха такива, каквито нямаш, щеше ли да се ядосаш толкова?  Thinking
2. На известието за промоцията пишеше ли изрично, че броевете са само от тази година?  newsm78

1. Да, щях. Както писах по-горе, очаквах да са броеве от тази година. Гневът ми стана още по-голям, не само защото имах въпросните два броя, а защото ги бях купила миналата година, в подобна промоция. Т.е. евтин трик да си пробудаме спписанията с преголям тираж. Извинете, ама някои от нас трева не пасат. И ако това в същноист не е трик, а начин да се промотира списанието, и да се "зарибят" нови читатели (както любезно ми е обяснил г-н Алеко в мейла), то тогава, защо не се сложи на първо място в подредбата миналогодишен брой?
2. На опаковката пише с големи букви 3 стари броя на цена 3.90 лв. Под стар брой може да се разбира и този от миналия месец. Още повече, че на преден план, пак повтарям е сложен брой от тази година. Нищо не подсказва, че останалите два са от миналата година.
MR.LAZY, подозирам , че или си търговец, или имаш нещо общо с Пикадили. Каквото и да е, {Тони} ме е изпреварила с отговора на постинга ти. По-красноречиво не може и да бъде.
labrex, от много време споделям точно това-че ако нещастния българин вземе па се образова малко повече по отношение какви са му правата, и си ги търси, то търговеца/лекая/държавния служител ще се съобразяват много повече с това дали ще могат да те лъжат!

# 24
  • Мнения: 391
Аз обаче не разбрах някои неща:
1. Ако старите броеве бяха такива, каквито нямаш, щеше ли да се ядосаш толкова?  Thinking
2. На известието за промоцията пишеше ли изрично, че броевете са само от тази година?  newsm78

1. Да, щях. Както писах по-горе, очаквах да са броеве от тази година. Гневът ми стана още по-голям, не само защото имах въпросните два броя, а защото ги бях купила миналата година, в подобна промоция. Т.е. евтин трик да си пробудаме спписанията с преголям тираж. Извинете, ама някои от нас трева не пасат. И ако това в същноист не е трик, а начин да се промотира списанието, и да се "зарибят" нови читатели (както любезно ми е обяснил г-н Алеко в мейла), то тогава, защо не се сложи на първо място в подредбата миналогодишен брой?
2. На опаковката пише с големи букви 3 стари броя на цена 3.90 лв. Под стар брой може да се разбира и този от миналия месец. Още повече, че на преден план, пак повтарям е сложен брой от тази година. Нищо не подсказва, че останалите два са от миналата година.
MR.LAZY, подозирам , че или си търговец, или имаш нещо общо с Пикадили. Каквото и да е, {Тони} ме е изпреварила с отговора на постинга ти. По-красноречиво не може и да бъде.
labrex, от много време споделям точно това-че ако нещастния българин вземе па се образова малко повече по отношение какви са му правата, и си ги търси, то търговеца/лекая/държавния служител ще се съобразяват много повече с това дали ще могат да те лъжат!

Уважаема госпожо Налбанчева,

1. Кое подсказва, че в пакета, на който пише, че са стари броеве, са броеве от тази година? Защо сте очаквала точно това? Само заради единия видим брой? Не, Вие сте искала да получите три броя от тази година на цената на брой и половина.

2. Никой не Ви е карал насила да купувате промоционален пакет.

3. Ако сте искала да си попълните колекцията, можехте да се обадите в редакцията и да попитате за липсващи Ви броеве. Но тогава щяхте да платите пълната им цена. За да не се минете обаче, Вие сте решила, че в този пакет са точно тези броеве, които Вие не притежавате и сте се зарадвала, че сте направила "голям удар". Разочарованието, естествено, е било голямо, но то си е изцяло за Ваша сметка.

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 13:09 от Алеко

# 25
  • Мнения: 3 927
Всичко е добре, когато завършва добре. Все пак за справка, опита ли да върнеш това което не ти харесва в магазина или побърза да се оплачеш на комисията без да си направила какъвто и да е опит да си решиш проблема по цивилизован начин?

На списание "Меню" съм купила точно 3 броя. Големи плагиати - крадат рецепти откъде ли не.
Я, дай конкретни факти, а не само безпочвени обвинения.

Нямаш проблеми.

Шокладова торта звезда

аз я имам в списание Бурда моден бр. 11 от 1993 г. - по това време вие на колко сте били и с какво сте се занимавали?????? И отккога списвате списанието????

Тесто:
5 яйца
150 гр захар
3 с.л. вода
175 гр смляни бадеми
50 гр какао
1 пълна с.л. разтворимо кафе
25 гр нишесте

Пълнеж:
1/2 ч. ягодов конфитюр; 4 cl кафяв ром

Крем:
250 гр меко масло
100 гр пресята пудра захар
3 много пресни яйца
150 гр разтопена кувертюра
4 с.л. кафяв ром

Изпълнение:
Тесто:
Яйцата се делят. Жълтъците със 100 гр захат и водата се бият на крем. Белтъците се бият с останалата захар, добавят се при жълтъците. Бадемите и какаото, кафето и нишестето се омесват и се добавят към сместта. Всичко се обърква внимателно. Тестото се изсипва в откопчаваща форма 22 см диаметър, намазнена и набаршнена, пече се на 160 С около 45 мин. Изважда се върху решетка и се охлажда. Изрязват се ъгълчета да стане 8-ъгълна звезда. Разрязва се и хоризонтално.

Пълнеж:
Конфитюрът се разбърква с рома и се пълни звездата.

Крем:
Маслото се бие на крем, добавя се пудрата захар. яйцата, кувертюрата и рома. Звездата се намазва с крема. Остатъкът се шприцова отгоре на ленти и се украсява с какао и перли.

Ето и снимката от списанието:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=83922&photo=7

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=83922&photo=8

А ето вашата зле украсена звезда от сайта ви:

http://menumag.bg/recipes/view/144

там не видях да сте дали някакъв източник.......вие може и отдругаде да сте я краднали, то май в сладкарството няма авторски права......


Другата рецепта е на торта пате от брой 13, юли, 2006 г. Нея я имам в книга на Деби Браун, която се нарича 50 easy party cakes и преди време я показах на снимки тук във форума в едноименна тема, но поради някакъв технически проблем на търсачката във форума в момента не мога да намеря темата......Или на вашата готвачка и се е присънила точно същата патка, а ?

Чакам отогвора ви. Не ми се мисли още колко рецепти сте изплагиатствали, като се има предвид, че аз попаднах на тези две само от 3-те списания, които имам и от едно-две посещения на сайта ви. И като се има предвид, че не се ровя много много по специализираните готварски сайтове. Ако се разровя, ще открия и други, сигурна съм.

п.п понеже съм с детето у дома, а то не ме оставя да следя форума, по някое време ще вляза да ви прочета......

допълнение:
току-що установих, че bgphoto,net работи и ето ви снимка на торта пате от книгата:

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2105&AlbumId=76747 … rol_CurrentPage=6

там са и другите 49 торти, ако искате да си "заемете" идея.......... Mr. Green

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 14:05 от Taneto

# 26
  • Мнения: 3 927
Аурелия, извинявай, че отклонявам темата ти, но те си го изпросиха Simple Smile

# 27
  • Мнения: 391
Ако обичате, не замесвайте потребителя Mr. Lazy със сп. "Меню". Той няма нищо общо с редакцията. Отправяйте критиките си директно към редакцията или към мен.

Както сама казвате - в кулинарията няма авторски права, освен ако не се казваш Росини и не измислиш турнедо. Но това пак не значи, че никой друг няма право да го готви, нали?

  chef  chef  chef

# 28
  • Мнения: 3 927
А той да не ви е адвокат, че скача така.......ето, доказах си думите, да видим какво иска тоз човек?!

# 29
  • Мнения: 391
Не ни е адвокат, но ни е приятел. Освен това човекът мисли рационално, а не като вас - емоционално. Все пак е мъж.

Общи условия

Активация на акаунт