предстои ни ваксина

  • 1 867
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 903
Никакви ваксини не съм купувала,но и не са ни били в гръбчето.


същото и при нас. В ръчичката. Всичко беше през здравната каса. И евентуално памуче с риванол и още по-евентуално панадол вечерта. Компреси с мед и пр. за какво? Не се притеснявай, ваксините минават и се забравят.

# 16
  • Мнения: 2 015
И аз си я поръчах и не сложихме тази от здравната каса, защото е със странични реакции, а си поръчахме една, (но и аз трябва да видя как се казва) от която нито е плакал, нито е вдигал температура.Биха му я в крачето, защото била мускулна.Не съм налагала с риванол и съм много доволна, но нашето педи ни каза да си я поръчаме.Мисля обаче, че не е БГ.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 605
Инфанрикс се казва ваксината, която слагахме ние. Нашето педи ни я препоръча, но не се отпуска от здравната каса.

# 18
  • Мнения: 46 517
Ако я бият в гръбчето значи е тази по здравната такса ...

Не е така! Всички ваксини на дъщеря ми са по Здравната каса. Няма такава в гръбчето  Stop

# 19
  • София
  • Мнения: 5 605
Ако я бият в гръбчето значи е тази по здравната такса ...

Не е така! Всички ваксини на дъщеря ми са по Здравната каса. Няма такава в гръбчето  Stop
Добре де нещо не мога да си обясня - аз също съм останала с впечатление, че по здравната каса всички ваксини се бият в гръбчето. Никол моля те дай твоя лекар да го препоръчам на приятелка!

# 20
  • София
  • Мнения: 819
Хм, и на Стела ваксините като бебе са били по здравна каса, но нито една в гръбчето - в ръката или капки в устата newsm78

# 21
  • Мнения: 316
Ваксини в гръбчето вече не се слагат!
Говори с педиатъра!
Много са болезнени, не позволявай ...
Peace
Доколкото знам и в крака на се бият на малки бебчета. Само в ръката.
Здравната каса засега поема само т.нар. "жива ваксина" ДТК (много по-евтина от другата), която се бие в гърба и наистина е болезнена и има опасност от реакции на организма. Това да се бие там е препоръчително, но не задължително. В Европа отдавна не слагат жива ваксина. Чух, че се предвижда от 2007г (или тогава щяха да го приемат newsm78) Здравната каса да плаща за новата ваксина.
Можеш да избереш по-добра ваксина и съответно да си платиш (около 30лв май беше само ДТК). Ние избрахме Пентаксим - ДТК + Полиомиелит + Менингит (62лв) и малката на последната инжекция се скъса да се смее на докито  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 46 517
Alex4e, всичко зависи от педиатъра  Peace нашата не бие ваксини в гръбчето  Stop и пак си се поемат от Здравната каса, всичко по календара е поставено на дъщеря ми, нищо не съм плащала  Peace

# 23
  • Мнения: 316
Alex4e, всичко зависи от педиатъра  Peace нашата не бие ваксини в гръбчето  Stop и пак си се поемат от Здравната каса, всичко по календара е поставено на дъщеря ми, нищо не съм плащала  Peace
Ама разбира се   Peace Аз мнооооого четох преди да избера ваксина и това, че не е задължително да се бие в гръбначето също го пише навсякъде. Моята педиатърка ми предложи да избирам между 4 ваксини и на въпроса "Ако избера живата в гръбнака ли ще я биете?" ми отговори само с "Абсурд!"  Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 5 362
Не се притеснявай,не е гаранция,че ще му стане нещо.
Ние до сега не сме имали проблеми след ваксина. Peace
Същата вечер не сме я къпали,за да не мокрим мястото.Слагахме риванолово компресче,давах по една лъжичка Панадол(за всеки случай),и това е.

# 25
  • Мнения: 1 666
Да, от ДТК са такива реакциите, а и не само тези. Затова ние предпочетохме да купуваме Инфанрикс и нямаше никакви реакции. А ако бях ровила достатъчно из форума щяхме направо да слагаме Пентаксим, за съжаление късно научих за нея...

# 26
  • Мнения: 772
моята дъще ря тежко понасяше ваксините,даже и хепатитните за това превантивно една седмица преди ваксина й давах фенистил и така нямаше проблеми.компреси не съм правила и съм я къпала след ваксина.поставяха ги в ръчичката.

# 27
  • София
  • Мнения: 245
Хм, и на Стела ваксините като бебе са били по здравна каса, но нито една в гръбчето - в ръката или капки в устата newsm78

Alex4e, всичко зависи от педиатъра  Peace нашата не бие ваксини в гръбчето  Stop и пак си се поемат от Здравната каса, всичко по календара е поставено на дъщеря ми, нищо не съм плащала  Peace

И при Евита също  Naughty

# 28
  • софия
  • Мнения: 636
И на нас ни предстои ваксина - точно след Нова година. Много се притеснявам - бебе Елена е на 2 месеца. Купихме Пентаксим - не искам ваксините по касата, но се притеснявам дали и тази се слага в гръбчето. Някои казват, че може в ръчичката или в крачето, но не знам. Кажете ми как е, тези от вас, които са ползвали пентаксим?

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Добре де, при положение, че ваксината е една и съща, какво толкова голямо значение има къде ще се бие  newsm78 За болезненото разбрах, други утежняващи факти има ли слагането в гръбчето... Обяснете ми, моля, че нещо не вдявам  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт