Да се похваля или да се ядосвам?!?Новият хол..

  • 3 223
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 221
По въпроса за спрея казва се OFF и струва 20 лв. На мои познати е помогнал да отучат и куче и коте да се качват по дивана, но при моя кокер не помогна. Купих и други подобни спрейове, но без резултат. Продават се по ЗОО магазините. Не помогна и това, че си има собствен фотьоил, специален само за него за да не спи на земята. Естествено, повечето време си прекарва на него, но когато си легнем вечер или не сме вкъщи се мести на гарнитурата за разнообразие. Нашата гарнитура също е нова и беше надрана още на 3-тия ден. Първите 2 дни само я заобикаляше. Забраните не помагат, нито рязането на нокти. И не е до това, че животинката не разбира, защото ако го изненадам се изнизва под масата на мига и се надява, че не съм успяла да го видя. Понякога ми става и смешно, защото един път в бързината не прецени пространството и си удари главата в масата. Аз си купих калъфи, които пера редовно и смятам да изхвърля като се захабят, но събирам идеи за друго решение и вече съм пуснала тема.

# 16
  • на път
  • Мнения: 2 804
Важен при наличието на куче и котка в къщата е и изборът на дамаска. Има такива дето хич не им се нравят на животинките (които са и антибактериални, антистатични, антиалергични .. ) и се поддържат и почистват много лесно с мокра гъба и веро. За жалост не са от естествени влакна, а от изкуствени, но са с много добри показатели на претриване, късане .... така наречения тест МД (мартиндейл). Хубаво е платът да е с повече от 30000 цикъла на претриване по МД ....

# 17
  • Мнения: 634
Мисля все пак да потърся този спрей и да взема и калъфи-поне да не стоя с кръстени ръце, иначе я наблюдавам, за сега няма нови поражения Praynig, но направо ми вадят очите вече направените стари.
А за дамаската- като купувахме дивана не знаех, че има и такива, които отблъскват любимците Sad
За сега кучето още стои в коридора през деня- в къщичката, която й направих с одеалце, да й е мекичко и топличко baby_neutral

# 18
  • Мнения: 3 861
Минали сме през този проблем преди години, имам 4 белгийски овчарки, които са при майка ми откакто го има Калоян...
Отчасти помогнаха "изкуствените мебели" тоест всякакви пръчки, клечки и дръвца, понякога и камъни Crazy, които довличаха от разходка се позволяваше да се вкарват в къщи за да има с какво да си играят, а забраната за диваните важеше с пълна сила, имаше ефект, но трябва търпение ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт