Бихте ли ми обяснили за Сваровски?

  • 97 927
  • 430
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 952
Глупости на търкалета...купете си злато или сребро , поне е истинско .Други метали какво са Rolling EyesДа ги  сваляш  да не почерняват ...това пък какво е .... hahaha.Ако е  Сваровски злато вече  ще е друго.Пък дори и с обикновени камъни.

# 16
  • Мнения: 2 019
аз имам обеци на сваровски,камъните са кристал,хубаво блестят,но са залепени и постоянно се отлепят.Купих ги от Прага

# 17
  • Мнения: 815
Аз имам кристал, който е на кожена верижка.
Няма мърдане.
Не го свалям с месец понякога, къпя се с него и т.н.
И на мен ми харесва блясъка им!!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз също имам доста бижита на Сваровски и от бял метал и жълт също. Всичките са ми подарък, аз никога не бих отишла да си дам парите за нещо, което дори не се знае какво е! Мои познати златари ми обясна само как името им е голямо, самия материал с който се работи въобще не се знае какъв е, но със сигурност има примес на пласмаса. За тези пари по- добре си купи нещо златно!  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 626
Аз също имам доста бижита на Сваровски и от бял метал и жълт също. Всичките са ми подарък, аз никога не бих отишла да си дам парите за нещо, което дори не се знае какво е! Мои познати златари ми обясна само как името им е голямо, самия материал с който се работи въобще не се знае какъв е, но със сигурност има примес на пласмаса. За тези пари по- добре си купи нещо златно!  Peace

Значи ако разбирам правилно като цени са като на златото, така ли?

# 20
  • Мнения: 2 152
Купих си диоптричните очила от Алабин.Там има оптика и магазин Сваровски на едно. Та моите очила бяха на Долче и Габана, с камъни Сваровски. Струват майка си и баща си, а вече 7 камъчета ми паднаха и съм бясна.  #Cussing outДобре, че се падат отстрани на рамките и от косата ми не се виждат много. Няма и година откакто ги нося. Проблема ми е, че не съм от София и когато намеря време ще ида да ми ги сменят. Като се сетя в тази Оптика продавачките какви са кокошки - страшно надути и неприятни #2gunfire, но пък от друго място нищо не си харесах Sad

Бижута нямам, изглеждат ми много красиви и ефектни. Знам, че са с родиево покритие и не би трябвало да потъмнеят. Среброто потъмнява ако не се носди, но родия трябва да си остава винаги бял newsm78

# 21
  • Мнения: 1 313
Аз си купих съвсем скоро един медальон - мече на кожена верижка. Много си го харесвам, но няма как да взема отношение по въпроса с трайността. Доста блести и много ми хареса още на витрината. Цената беше 75лв. Лошото е, че има много малък избор - аз обикалях да си тръся обеци после - ходих в Sky City, в Mall-a, в Цум, на Витошка - много малко и все едни и същи неща. А уж някой от магазините изглеждат големи.

# 22
  • Мнения: 1 884
извинете, но това, което описвате, са характеристиките на т.нар. менте.
(кофти метал + фалшиви камъни). някой от чужбините да каже как е там?

Точно! Имам Сваровски, обаче пълен боклук, подарък за рожден ден - колие и обеци. На пръв поглед са впечатляващи, обаче след време камъните падат, отлепят се, метала който уж е с родиево покритие почернява. Имам сребърни пръстени с родиево покритие, които не са мръднали. Между другото това родиево покритие се прави , за да изглежда бижуто старинно, придава по-тъмен цвят на метала и уж предпазва. Тъй че стомана или не, не знам от  какво се правят металните части, обаче не струват.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 626
Среброто потъмнява ако не се носди, но родия трябва да си остава винаги бял newsm78

А на мен среброто ми потъмнява и като го нося! Като се има впредвид, че аз вкъщи не мога да стоя накичена. Щом си събуя обувките като се прибера и вървейки още започвам да свалям, каквото има по мен. А за къпане и дума да не става!

# 24
  • Мнения: 3 342
Нямам нищо от Сваровски, но ми харесват бижутата им. Действително са ефектни и в мой стил/голяма част от тях/. Не бих си купила обаче - цените им са твърде високи за качеството, което предлагат - поне в България. Майка ми, която им бе клиент, се зарече, че няма да си купи нищо на Сваровски, след като две от бижутата им дадоха дефекти - май паднаха част от кристалите или нещо подобно... Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 9 903
имам няколко неща, донесени от чужбина. Не са мръднали, нямам забележки, явно и за тях човек трябва да внимава откъде купува.

# 26
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
 имам от 4 години и не са мръднали. верно метала не е като злато, но не може да се каже , че потъмнява като сребро.
не че нещо, но не мога да разбера защо всички във България го произнасят и пишат Сваровски newsm78 "w" произнесено с наше В ми звучи като прочита на  welcome - велкоме. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 6 904
Ама сте се хванали за тези бижута. Пак ще го кажа, на мен на Сваровски много повече ми харесват другите им неща като например: аксесоари за телефон (макар че този, който имам аз е по-стар и го няма в сайта мисля, че е дори по-красив), свещник, чаши (на живо блестят много красиво), рамки за снимки и купи.

# 28
  • Мнения: 815
не че нещо, но не мога да разбера защо всички във България го произнасят и пишат Сваровски newsm78 "w" произнесено с наше В ми звучи като прочита на  welcome - велкоме. Simple Smile

Нали знаеш как всичко си побългаряваме в Бг?!...  Wink

# 29
  • Мнения: 3 342
не че нещо, но не мога да разбера защо всички във България го произнасят и пишат Сваровски newsm78 "w" произнесено с наше В ми звучи като прочита на  welcome - велкоме. Simple Smile

Може би защото основателят на компанията Даниел Сваровски е роден в Бохемия, по онова време част от Австро-унгарската империя. И на родния му език името му се произнася именно Сваровски... 

Общи условия

Активация на акаунт