Бихте ли ми обяснили за Сваровски?

  • 98 069
  • 430
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 952
Ми скъпи са , защото се плаща за имиджа ,мкойто носи името...., а не заради себестойността си .... Rolling Eyes

Иначе  ги  докарват красиви .... но да  не се носят постоянно, а само за  фукня Wink Grinning

# 76
  • Мнения: 578
Аз да се изкажа като специалист в областта на минералогията... Значи, тези минерали не са истински - произвеждат се в лабораторни условия като дублират структурата, химическия състав и физическите свойства на природните такива.  Колко са качествени, не мога да коментирам, защото аз не съм им фен. Не бих си купила такова нещо, колкото и да е известна марката и т.н. Ако искаш бижу с минерал, най-добре си купи истинско. Има много теории относно въздействието на различните минерали върху човека - дали е вярно не знам, но когато си купувам "камък" винаги се съобразявам с тези неща. Ако имаш интерес мога да ти изпратя на лични или на пощата повече информация и разни сайтове за това.  Hug

# 77
  • Мнения: 2 952
Е га ти , то и минералите не били истински............ Joy

# 78
  • Мнения: 560
Имам синджир с кръст,целия със Сваровски-камъчета-за сега си стои здрав,като когато ми го подариха препоръчаха,да не се къпя с него и да не го нося под дрехи.
Купен от магазини за бижута "Елградо".
Въъхххх,излъгах,току що го огледах-на закопчалката има една висулчица с 3 камъчета-едното го няма,ама то с това мое косище... smile3516

Абе чекайте малце-аз като по-проста и от Люлин да попитам нещо.Някъде четох,че оная богаташка Парис Хилтън имала вибратор с камъни Сваровски.Ми като не трябва да се мокри бижуто с такива камъни,тя как си го...ъъъъ...таковата де,нали разбирате?!?smile3508
Или ще кажете-тя има мангизи да си напълни "пеперудката" с диаманти,дреме и,че два три Сваровски ще и се набутат "там"!

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 16:49 от rushsf

# 79
  • Мнения: 4 371
Или ще кажете-тя има мангизи да си напълни "пеперудката" с диаманти,дреме и,че два три Сваровски ще и се набутат "там"!
rotfImao rotfImao rotfImao
Слага му презерватив за да го предпази Twisted Evil

# 80
  • София
  • Мнения: 1 626
А може би камъчетата се намират на друго място на вибратора, не точно в тази част, която се "мокри"  Laughing

# 81
  • Мнения: 2 616
Айде поне съпругът ми разбра вече "що е то камък Сваровски", че аз не мога му обясня нещо съвсем  Laughing

# 82
  • Мнения: 1 100
Добре де, винаги съм се чудила- защо тогава са толкова скъпи Сваровски? Все пак са само кристали и нищо повече?!  Thinking


Аз прочетох една статия. Някой я беше дал по-горе. Накратко ще пресъздам текста. Доколкото разбрах даже не са истински кристали, ами имитации. Но много добри. Химичният им състав е абсолютно същият като на истинските, само дето тези са изкуствено образувани, а не в природата. И затова са били по-евтини. Ето защо някои известни дизайнери като Кристиан Диор използват неговите камъни. От там рейтинга на фалшификаторa Сваровски се вдигнал.
По-късно внукът на първоначалника - Сваровски, Даниел Сваровски създава някаква технология за производство на цветни кристали. Хората виждат за сефте такова нещо. И поради това е скъпо и само аристократите са можели да се ползват с привилегията да носят цветни камъни Сваровски. Било е въпрос на чест. И така всички позитиви са се трупали към името "Сваровски" и следователно към цената на камъните. Интересно е, че това е изцяло семеен бизнес и те го развиват и усъвършенстват.

Последна редакция: нд, 31 дек 2006, 11:46 от Miracle_girl

# 83
  • Мнения: 295
здравейте на всички

малко късно откривам темата за да се разпиша в нея, за което се извинявам, и моля никой да не се сърди, че ще я побутна много напред.

да ви кажа за бижутата на сваровски - първите ми са колие + обеци, които си купих през 97ма от Австрия и никога не съм била по-доволна от бижута. първо - аз имам кожна алергия и мога да нося само злато, иначе заприличвам на петниста хиена. за въпросните колие + обеци не си платих като за злато, а като за позлатени - такива са. второ -аз съм човек, който не си сваля бижутата при каквато и да е дейност; съответно въпросният комплект е видял много зор - душове, морета, минерални басейни - нито потъмняха, нито си промениха цвета - все едно носех чисто злато.
а що се отнася до кристалите - истински или не - блестят страхотно, особено по-скъпите, които са с повече обработка и имат повече...не знам как се казва...чертички вътре в тях. и пак ви казвам - много съм ги носила без да ги пазя особено - и колието, и обеците изглеждат сякаш сега съм ги купила.

иначе откакто имат магазини в българия - и двете с майка ми купуваме чат-пат по нещичко, да не говорим, че това са ни любимите подаръци Wink засега не сме забелязали нещо лошо в качестовото - покритието си стои, камъните също.... не знам какво повече му трябва да човек за имитационна бижутерия Simple Smile

дано съм била полезна
лек и успешен ден на всички Hug

# 84
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Права е Miracle_girl - за семейният еврейски бизнес на Сваровски.
Характерно за фирмата е,че не работят със злато или сребро, а със специална стоманена сплав. Не би трябвало да се променят при допир с вода, освен ако не са менте  Naughty
Има обаче фирми, които купуват камъни "Сваровски" и ги монтират на благородни метали.
Камъните Сваровски са на качество - като диамантите -  и от там идва разликата в цената.
В чужбина са по-евтини, отколкото тук - поне тези масовите.
Тази година дъщеря ми кара НГ в Австрия-хотел 4 звезди - цялата им маса е била обсипана със Сваровски, които гостите си вземали - имало ги е и в прозрачните шампаниери /ето Ви идея за интимна вечер - сложете обикновени стъкълца.... 1dating/ А на мен донесе подарък - Сваровски-капка с големината на среден бадем, с обков и синджирче за 5 евро.
Дано съм била полезна! newsm78 newsm78

# 85
Кристалите Сваровски са придобити по синтетичен начин. Преди много години чехът Даниел Сваровси изобретява технология за финна обработка и оцветяване на стъкло с цел да копира множеството цветове на скъпоценните камъни. Кристалите Сваровски не са скъпи, защото добиването им е много евтино като вид технология. Зад цените на кристалите се крие злоупотреба с марката и името Сваровски. Фирма Сваровски се занимава предимно с кристални фигурки и предлага ограничен брой бижута, които са с родий и се окисляват за 2-3 месеца. Фирма Сваровски не работи с благородни метали и няма златна и сребърна серия, работят само с родий. Нов успешен ход на фирма Сваровски е производството и продажбата на кристали, които те продават на други фирми. Такива са фирмите Oliver Veber и фирмата JSB Boxemiq. Фирмите, които работят с кристалите на Сваровски трябва изрично да отбелязват, че това са компоненти Сваровски, т.е. че само кристалите са на Сваровски, а дизайнерските решения са на конкретната фирма.
Не ви съветвам да си купувате бижута с с лепени кристали, защото един да падне и бижуто не става за нищо!
Вижте и това мисля , че цените са както трябва да бъдат, а не с нули отзад, аз си купувам много неща от тук www.apreyn.com

# 86
  • Мнения: 13 512
Вижте и това мисля , че цените са както трябва да бъдат, а не с нули отзад, аз си купувам много неща от тук www.apreyn.com
Цените точно си отговарят на моделите! Извинявай,но това няма нищо общо с изяшнте бижута на Сваровски. Евтини боклуци са това!
Погледни тук и виж разликата.

# 87
Всеки сам прави избора си взависимост от парите, с които разполага, линка който ми прати не се отваря...

# 88
  • София
  • Мнения: 4 789
Всеки сам прави избора си взависимост от парите, с които разполага, линка който ми прати не се отваря...

Перфектно си се отваря линка  Laughing

# 89
  • Мнения: 13 512
Всеки сам прави избора си взависимост от парите, с които разполага, линка който ми прати не се отваря...
Съгласна съм, но сравнението ти беше неуместно- прозвуча като " ето- едни и същи неща, за много по-добри пари".

Общи условия

Активация на акаунт