СЕДМИ КЛАС - хайде на пробните изпити, народе, малко остана!

  • 53 510
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 20
Здравейте,
Търся малко помощ . Какво сказуемо е
"бе обидена" - просто или съставно именно?

"Бе обидена" представлява просто сказуемо (сложна форма за страдателен залог), тъй като се образува от миналото време на спомагателния глагол "съм" + минало страдателно причастие. За справка - https://gramatika-bg.com/chasti-na-izrechenieto/skazuemo.html.

Ако някой се интересува, допълвам поста си във връзка с критериите за оценяване на т.нар. теза /задача № 25 от НВО/, понеже преди време бях питала и получих различни, но не и категорични отговори. Последно, тъй като в учебната програма по БЕЛ няма заложено изискване за изучаване на художествените изразни средства, изричното им посочване, както и пропускането им от учениците по време на изпита, няма да се точкува.

Последна редакция: пн, 27 фев 2023, 13:55 от Barbarellla

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 1 262
Моята дъщеря ходи в "Образователни технологии" на БЕЛ (Пловдив) и, честно казано, малко в повече ми идват ПИ всеки месец.
На първите две се вълнуваше много, сега нещо се поумори.

предните дати бяха в уикенда на междусрочната им ваканция и ги изтървахме.
За външни за школата деца, ПИ е 25 лева.
Сега, на 4 и 5 март ще сме извън града на РД на баба й.
Пак няма да се яви.
Преди две години батко й само на две ПИ се яви преди юни... И си мисля, че бяха достатъчно да  добие представа за случващото се на НВО.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 025
Днес на пробния в ПЧМГ са дали и неравенства, които не са минати още в училище. Явно си го ориентират за към техните си ученици и СМГ, където също били взели целия материал по математика за седми клас...

Нито е имало неравенства вчера, нито са минали целия материал в ПЧМГ. Изцяло ви е грешна информацията.
Довечера или утре ще го зачистя и ще го кача, ако дотогава някой друг не го е направил.

# 48
  • Мнения: 433
Днес на пробния в ПЧМГ са дали и неравенства, които не са минати още в училище. Явно си го ориентират за към техните си ученици и СМГ, където също били взели целия материал по математика за седми клас...

Нито е имало неравенства вчера, нито са минали целия материал в ПЧМГ. Изцяло ви е грешна информацията.
Довечера или утре ще го зачистя и ще го кача, ако дотогава някой друг не го е направил.
В такъв случай, това е било алибито за незнанието на задачите.
Благодаря за пояснението и за материала, който ще се радвам да качите.

# 49
  • София
  • Мнения: 12 228
Забравих да попитам,някъде има ли качен ПИ на Междучасие по МАТ?
Най-накрая успях и ги гачих в моят гугъл драйв тестовете и отговорите от Междучасие по БЕЛ и Мат.
Ето линк - https://drive.google.com/drive/folders/1giOSX2iQkknk1uTELyg5cCww … wPlmz?usp=sharing
Аз все още съм ядосана за целите 51 точки по мат на Ели, от които при това 21 са от втори модул, но не очаквам подобрение. Просто няма никакво време допълнително да решава и не виждам без решаване как нещата ще се подобрят.
Писах на ОТ за записване за тренировъчен и ускореният им курс евентуално по мат, но все още нямам отговор. Може би трбява да звънна.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 1 262
Благодаря, Aila!

# 51
  • Мнения: 1 137
Aila, aз си мисля че ускорен курс работа реална няма да свърши. Като гледам моето дете, в Междучасие ходи, докато не ги вземат задачите в училище не ги разбира достатъчно. Има нужда да му улегнат в главата, по бавно да се вземе материала.
И да те успокоя - моята дъщеря преди 4 години в Междучасие на пробните, все нисък резултат изкарваше. На реалната матура изкара двойно повече точки.

# 52
  • Мнения: 8 239

Писах на ОТ за записване за тренировъчен и ускореният им курс евентуално по мат, но все още нямам отговор. Може би трбява да звънна.

В ОТ им се обади, толкова много деца имат, че най-редовно забравят!

Нямам идея колко моето ще изкара по БЕЛ но за първи път в ОТ в лицето на преподавател по БЕЛ срещнах един от фантастичните хора в живота ми.
Понеже детето не се справи блестящо на пробният на който ходи, попитах дали може да го взима повече време. Не само, че намери вариант но не пожале да заплатя допълнително. Каза, че за нея не всичко в този живот е пари, за нея е важно детето да знае.

# 53
  • Мнения: 658

Аз все още съм ядосана за целите 51 точки по мат на Ели, от които при това 21 са от втори модул, но не очаквам подобрение. Просто няма никакво време допълнително да решава и не виждам без решаване как нещата ще се подобрят.
Писах на ОТ за записване за тренировъчен и ускореният им курс евентуално по мат, но все още нямам отговор. Може би трбява да звънна.
[/quote]

Aila, ПИ по Мат в Междучасие въобще не е критерий. Дори в СМГ са по-адекватни ПИ по мат.
Моето дете, само 1 седмица след изпита в Междучасие, изкара в СМГ доста повече точки от изпита в Междучасие.
Изводите за мен са ясни.

# 54
  • София
  • Мнения: 12 228
Aila, aз си мисля че ускорен курс работа реална няма да свърши. Като гледам моето дете, в Междучасие ходи, докато не ги вземат задачите в училище не ги разбира достатъчно. Има нужда да му улегнат в главата, по бавно да се вземе материала.
И да те успокоя - моята дъщеря преди 4 години в Междучасие на пробните, все нисък резултат изкарваше. На реалната матура изкара двойно повече точки.
Знам че повечето деца изкарват на реалният повече точки от ПИ, но аз лично имам и обратният пример с едната и сестра, която на ПИ изкарваше 70 средно, а на НВО изкара 50 точки. Елена също се панира много и вкъщи голяма част от сгрешените на първи модул можеше да ги реши, но там блокира.
Относно материала аз съм писала, че от лятото минаваме А група напред и след това в училище е един вид преговор и пак не и уляга достатъчно, но това е положението. Правим каквото можем, но като подготовката е вкъщи все не остава време за математиката допълнително, а на школа няма да има избор.

Последна редакция: пн, 27 фев 2023, 18:11 от Aila

# 55
  • Мнения: 5
Здравейте,момичета!Да се запиша и аз в новата тема💐
Дъщеря ми също имаха пробна матура по БЕЛ в школата и изкара 83точки.

Споделете мнения за Първа езикова  гимназия с немски или за Пета гимназия за Варна  е по-добре да се кандидатства?

# 56
# 57
  • София
  • Мнения: 4 025
Ето задачите от пробния в неделя в ПЧМГ. Дали са по-сложни от останалите пробни не мога да кажа, защото не съм гледала други, да ги реша и сравня. Виждам, че има доста задачи за ъгли, това дъвчат в момента в училището. Ако някой иска нека да ги качи в пощата или някъде другаде, щом ги дават на децата да ги изнасят, не е проблем да се разпространяват из мрежата.
https://dox.abv.bg/download?id=bbee548d26# - Линк за сваляне

# 58
  • Мнения: 98
И да те успокоя - моята дъщеря преди 4 години в Междучасие на пробните, все нисък резултат изкарваше. На реалната матура изкара двойно повече точки.

Напълно споделям - това е моят опит от преди 4 години. ПИ по математика на Междучасие са една идея по-трудни или по - различни от НВО, не мога да определя. Това е причината сега да не ги ползвам.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 173
А при моето дете засега е обратния вариант - на двата пробни, изкара страшен късмет . По математика, задачи, които разбира и без такава за движение. По БЕЛ - една единствена теза знаеше и тя е била в пробния. Изкара прилични резултати около 70т и много си повярва. А на НВО какво ще е , никой не знае.

Общи условия

Активация на акаунт