Гърлобол. Моля за съвет.

  • 11 291
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 176
Момичета благодаря за съветите.
Някой питаше дали имам налепи- не нямам. От днес смуча Трахизан. Подобрение няма. До вчера смучех Орофар- преди помагаше, но сега не.
Интересното е, че до вчера гърлото ми не беше зачервено а болеше лошо. Днес е и зачервено. Откачам.
Ще се лекувам някак си сама и, ако до след НГ не мине, ще търся доктор.
Просто по цял ден слушам как трябва да отида, а аз все се надявам след като нямам налепи да се излекувам мамка му.

# 16
  • Хасково
  • Мнения: 995
Опитай да си важеш гърлото и сливиците с йод-глицерин /продава се готово в аптеките/.

# 17
  • Мнения: 388
На мен ми помогна- билков чай с ехинацея и мурсалски чай.

# 18
  • Мнения: 4 176
Вече цялото семейство сме така. Трахизан не помага. Чай също.
След обяд отиваме всички групом на доктор. Такова нещо не ми се беше случвало. Това е някакъв грип, който удря в гърлото. Аз все си мислех, че е простуда, ама цъ.
Вече имаме и сополи.
Нали ви казвам- първо 2 дена ужасно подуване на лимфи, съчетано с болки в гърлото, а то не беше зачервено.Коварна работа.
 Пазете се.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 327
Вече цялото семейство сме така. Трахизан не помага. Чай също.
След обяд отиваме всички групом на доктор. Такова нещо не ми се беше случвало. Това е някакъв грип, който удря в гърлото. Аз все си мислех, че е простуда, ама цъ.
Вече имаме и сополи.
Нали ви казвам- първо 2 дена ужасно подуване на лимфи, съчетано с болки в гърлото, а то не беше зачервено.Коварна работа.
 Пазете се.

Прекрасно те разбирам...Аз съм така вече около 3 месеца (боли ме по 10 дни, после 10 дни съм добре, после пак Close ) Преди 10 дни изкарах някакъв остър трахеит, почти бронхит беше станал със суха кашлица, разгеле оправих се и от вчера силен и побъркващ гърлобол. Хрема изобщо не съм имала. Пръскам Биопарокс (за сега не усещам ефект), мед, чай вит. Ц, Хексисепт (за смучене българския еквивалент на хексоралетен). Правя и гаргара със сода (това май най-облекчава). Аз като че ли съм повече за бабешките илачи...Вчера аптекарката ми каза да стрия 2 хапчета вит.Ц и да ги разбъркам с лъжица Мед. Това се смуче и каза, че имало страхотно действие. Днес ще го изпробвам, пък да видим. Другото - гаргара със сок от лимон. Важното е да се сменя средата в гърлото, за да се разклати устойчивостта на бактериите. Лошото е, че май заразих и малкото човече и от вчера има хрема с температура ooooh! На вас успех в лечението и дано да си останете само с това, че слезне ли надолу инфекцията, вече си е кофти работа.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 421
Прекрасно те разбирам...Аз съм така вече около 3 месеца (боли ме по 10 дни, после 10 дни съм добре, после пак Close ) Преди 10 дни изкарах някакъв остър трахеит, почти бронхит беше станал със суха кашлица, разгеле оправих се и от вчера силен и побъркващ гърлобол. Хрема изобщо не съм имала. Пръскам Биопарокс (за сега не усещам ефект), мед, чай вит. Ц, Хексисепт (за смучене българския еквивалент на хексоралетен). Правя и гаргара със сода (това май най-облекчава). Аз като че ли съм повече за бабешките илачи...Вчера аптекарката ми каза да стрия 2 хапчета вит.Ц и да ги разбъркам с лъжица Мед. Това се смуче и каза, че имало страхотно действие. Днес ще го изпробвам, пък да видим. Другото - гаргара със сок от лимон. Важното е да се сменя средата в гърлото, за да се разклати устойчивостта на бактериите. Лошото е, че май заразих и малкото човече и от вчера има хрема с температура ooooh! На вас успех в лечението и дано да си останете само с това, че слезне ли надолу инфекцията, вече си е кофти работа.

Мъжът ми е така - от два - три месеца е все с проблеми с гърлото. Малко се пооправи и пак. Сега има и гнойни налепи - пие какво ли не, смуче всевъзможни неща, но нищо. Довечера вече мисля да го мажа с Гранофурин, колкото и да му е гадно.
 Според мен е за антибиотик, но човека не му се почва, че сме се организирали с приятели за Нова година и няма да може да пие ooooh!

# 21
  • Мнения: 4 176
Днес бяхме на доктор. Предписа антибиотк и на двамата.
Аз съм много зле обаче. Вече нямам и глас. Положението е ужасно. Такова чудо не бях виждала. Ега си гадния вирус. Едва си изпих чая. Много боли.

# 22
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Днес бяхме на доктор. Предписа антибиотк и на двамата.
Аз съм много зле обаче. Вече нямам и глас. Положението е ужасно. Такова чудо не бях виждала. Ега си гадния вирус. Едва си изпих чая. Много боли.

Ще се оправиш, споко!  Гадно е, да. Дано ви мине по- бързо!!!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт