Ходене на пръсти, а вече е на 5

  • 1 806
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 890
Здравейте.
Детенцето ми е на 5 годинки и все още ходи ( понякога) на пръсти.  Вече сериозно взимам да се притеснявам, но за съжаление (или не) за ММ детето е напълно нормално.
Изключвам алтизъм или друг подобен проблем, защото в развитието си е изключително нормално.
Ходи на пръсти най - вече у дома. Когато се глези. На вън, при разходка, не го прави. Друго което забелязах е, че като бяга леко криви и двете крачета навън.
Разбира се, че сме го водили на ортопед, при личната и педиатрия- всеки казва ще го израсте. Да, ама ето вече сме на 5 и все още понякога ходи на пръсти.
Имало ли е при някоя от вас подобен период. Колко дълго продължи, и всякакви препоръки са ми добре дошли. Благодаря и бъдете здрави.

# 1
  • Мнения: 12 031
Синът ми имаше продължителен период, когато ходеше на пръсти и навън, и у дома. Беше около двегодишен.
Заведете детето на ортопед отново. Това, че криви крачетата може да е свързано с хеперподвижни стави. Може да се наложи ортопедични стелки или обувки, но това ще прецени специалист.

# 2
  • Мнения: 3 122
Имам приятелка, на която детето ходи само на пръсти, а е вече на 8. Дори стои на пръсти. никога не стъпва на цяло стъпало. Даже и като се навежда. Започна скоро физиотерапия, тепърва ще се учи как се ходи и стои с цяло стъпало. Искайте направление за физиотерапия.

# 3
  • Мнения: 6 764
Отивате на добър ортопед, прави се обстоен преглед, рентгенова снимка ако е нужно. Кога последно бяхте на ортопед? Имайте предвид, че гръбначни изкривявания също водят до промени в походката. Детето е на 5г, може и да се говори с него. Вие трябва да можете да разграничите лигави ли се или не.

# 4
  • Мнения: 6 957
Потърсете физиотерапевт или рехабилитатор незнам точно кой се занимава с това,ако трябва си платете.

# 5
  • Мнения: 101
Запишете детето на спорт. Аз записах сина ми на лека атлетика и ходенето на пръсти приключи - отне малко повече от половин година.

# 6
  • Мнения: 267
Щом детето навън ходи нормално мисля, че просто си играе. Обърнете се към специалист все пак.

# 7
  • Мнения: 355
Обърнете внимание и на обувките, които носи детето. Стелките често могат да са нож с 2 остриета (казвам го като човек, който от дете носеше стелки в продължение на много години). Поинтересувайте се от "боси обувки" и "босо ходене".
Обувките като цяло трябва да са достатъчно меки и широки, за да не ограничават крачето и неговите движения.

# 8
  • Мнения: 1 546
Добре е да се направи преглед конкретно за скъсени ахилесови сухожилия. Такъв беше случаят с малкия ми доведен син. Късно поставиха правилната диагноза, затова физиотерапията не помогна и се наложи операция. При вас обаче има много време и ако това е проблемът, вероятността да се реши с упражнения е огромна.

# 9
  • Мнения: 486
Задължително детето трябва да се прегледа от ортопед , рехабилитатор ..

# 10
  • Мнения: 12 790
На мен ми се вижда по-притеснително, ако криви крачетата, ако деформира обувките. Ходене на пръсти понякога - това не ми се вижда да е какъвто и да е проблем.
Наистина, ако редовно го водите на ортопед за кривенето на крачетата, и ако той / тя каже, че е ок, тогава значи е ок.

# 11
  • Мнения: 7
Много често ходенето на пръсти и кривенето на крачетата е от неправилен седеж от най-ранна възраст. Ако детенцето е седяло с подгънати крачета, на коленца с изкривени навън стъпала, това води до изкривяване в коленцата, което рефлектира и върху походката. Постепенно се оправя, но всеки случай е различен и разбира се трябва консултация със специалист.

Общи условия

Активация на акаунт