Дете се роди с зъбче?!

  • 2 444
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 924
Чувала съм за такива случаи. Гледах по Discovery Health за детенце, което се роди с 2 зъбчета и ги извадиха. Мисля, че зависи от случая. Непременно да се консултира с детски стоматолог.

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ееее, браво!  Grinning Да е живо и здраво детенцето! Hug Има такива случаи, чувала съм, лично не съм виждала. Абсолютно безумие е да се вади, единствения проблем, който виждам е за мама, че ще я боцка, докато кърми. Whistling
Peace

# 17
  • Мнения: 339
Аз съм родена с два предни зъба и са ми извадени още в родилния дом, за да мога да суча. Освен че, бях специална до 6 годишна ( без две предни зъбчетаWink),  друго не се случи Wink

Последна редакция: чт, 28 дек 2006, 21:54 от EliMeli

# 18
  • Мнения: 316
Четох някъде (сега немога да го намеря), че е възможно бебе да се роди със зъбче, което или да падне после и да израсте млечно или да си падне с млечните  Crazy
Защо ще му го вадят  Sad  Освен както е била EliMeli за да суче - друга причина не виждам  Crazy

# 19
  • Мнения: 5 026
Първи братовчед на моят мъж се е родил със зъбче. не ми е ясно само защо трябва да се вади?

# 20
  • Мнения: 505
Не се вадят колкото и да са!!!! Това са си млечните зъби и те няма да пораснат ако се махнат сега чак до първи -втори клас. Дори може да са меки или да се разклащат, но по късно се заздравяват и си карат с тях . Не е нищо лошо! НЕ се тревожи!!!!!!!!1

# 21
  • Мнения: 101
Благодаря Ви много.Ще я успокоя че не е нещо ненормално и да си намери добър детски стоматолог.А и тя не я кърми вече,защото пресъхна така че няма за какво да и пречи това зъбче.

# 22
  • Мнения: 1 382
Няма страшно, колко се раждат със зъби...доста

# 23
  • Мнения: 2 757
Ама хора, как зъбът да пречи на кърменето. Като тръгнат зъбите на бебетата да растат отбивате ли ги? Кърменето докато свикне майката и със зъб и без зъб ще си я боли много. Защо да вади зъба за да разбере, че няма осезаема разлика в болката. Понеже за болката се сетих като единствен евентуален проблем при кърмене на дете със зъб  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 1 877
В педиатричните книги пише, че е съвсем нормално (въпреки че по-рядко срещано) бебчето да се роди със зъбче/та. Толкова нормално е, колкото първото зъбче да поникне чак към 18-ия месец. Това не оказва никакво влияние в/у здравината на зъбите нито има нещо общо с развитието на детето.

Аз лично не виждам никакъв смисъл в това да се вади зъбчето - едва ли би пречило на кърменето. Аз кърмих дъщеря ми до голяма, когато имаше доста зъбки в устата. Но със сигурност детските стоматолози са по-запознати и според мен задължително трябва да се потърси второ мнение.

# 25
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Ами аз само да добавя, че наистина е възможно и не е тревожно да се роди бебе със зъбче. Но не бива да се вади, защото може да се разместят зародиште на съседните зъбчета и те да израстат накриво или следващото зъбче, което трябва да израсте на мястото на изваденото като постоянно да се забави много, защото няма да има дразнител за неговото поникване. Брат ми беше на почти 3 годинки, когато "зъболекар" му извади млечно зъбче, следващото порастна чак когато беше на 8 години при това перпендикулярно на нормално разположените зъби.
Все пак да говори с още някой детски стоматолог.

# 26
  • Мнения: 5 362
Чела съм за това,че е много рядко явление.
Не виждам нищо тревожно.
А този зъболекар е за #2gunfire

# 27
  • Мнения: 3 500
Не съм чувала за такъв случай, но не виждам смисъл зъбчето да се вади  newsm78
Чувам и аз за пръв път.

# 28
  • Мнения: 1 425
Аз също не съм чувала за подобно нещо. Но ми се струва нередно да мъчат бебока и да му вадят зъбчето. Това е пълна глупост и дивотия.

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Е, то всъщност не се е родило със зъб бебчето... А със зачатък на такъв. И защо да се вади?  Shocked Гаранция друг млечен на това място няма да поникне...

Общи условия

Активация на акаунт