как сама да лакирам паркета

  • 1 046
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 754
Здравейте!
Дали ще стане добре сама да си лакирам паркета в малка стая, 12 квадрата? И с какъв лак, от къде да купя подходящ такъв?
Някой ако е правил това упражнение, моля да сподели!
Паркетът е изциклен и лакиран с матиращ лак, но не ми харесва.  Майсторите си оставиха ръцете.

# 1
  • Мнения: 41 212
Лесно е, правила съм го. Първо избираш лак по джоба си, честно казано и с българските става, но скъпите уж били по-трайни... Не мисля, все се наранява. Иначе реактивните са по-хубави, ама смърдят и са отровни, после месец не може да се спи вътре. Затова вземи водноразтворим. Масово са такива днес.
После се препоръчва леко да се надраска старият лак с много фина шкурка и виброшлайф. Ама и без това съм правила и не ми се е белил. Но ако има дефекти шлайфането ги отстранява.
И след това с мече или четка. С четка е много досадно, но с мече има риск да останат балончета или ефект на портокалова кола. За да не стане това е добре лакът да се разреди повече, за да съхне по-бавно и да има време да се отпусне и мечето да се движи бавно. Веднъж лакирах в най-голямата жега и лакът засъхваше на секундата и не стана хубаво равен.

# 2
  • Мнения: 1 171
Също така не трябва да е прекалено студено. При повечето неща, с които съм мазала, е трябвало температурата да бъде над 5 градуса за 24 часа, което сега изглежда, че няма да е проблем, но стята ще трябва да се проветрява през цялото време и ще се изстуди.

# 3
  • Мнения: 41 212
Да, това се подразбира. Но вече е пролет, лакът съхне до степен да може да се ходи боса по чорапи след 2 часа, та ако се почне сутринта вечерта може да се затвори прозореца. И сутринта пак да се проветрява, та няма да е проблем.
И нещо друго - по-добре 4 слоя евтин лак, отколкото 2 слоя скъп.

# 4
  • Мнения: 5 754
Значи да търся  водноразтворим лак за паркет, валяк и да запрятам ръкави.
Благодаря, но все пак може ли да препоръчате конкретна марка лак?

# 5
  • Мнения: 5 305
Практикер разполагат с всичко нужно. Отивате, казате какво ще правите и ще ви предложат. Ние вече втора стая правим, даже сами циклим.

# 6
  • Мнения: 41 212
Значи да търся  водноразтворим лак за паркет, валяк и да запрятам ръкави.
Благодаря, но все пак може ли да препоръчате конкретна марка лак?

Не, защото за мен купих най-скъпия, а ти не искаш това. За свеки пък купихме български и даже не помня каква марка - какъвто ни предложиха в магазина, такъв. И пак стана екстра.
Ако по лака има мехурчета, неравности и прочее все пак изшлайфай.

# 7
  • Мнения: 6 333
Значи да търся  водноразтворим лак за паркет, валяк и да запрятам ръкави.
Най-важното е новият лак да е от същия тип като стария, щом няма да циклиш пак. Нали правилно разбрах, че искаш да минеш отгоре върху лака, който вече е поставен от майсторите?
Най-добре е изобщо лакът да е същият, но истински същественото е да е продукт от същия тип.
Не може да минеш с водноразтворим върху реактивен.
Иначе и аз съм лакирала паркет в две стаи сама, съвсем постижимо е. Успех!

# 8
  • Мнения: 41 212

Не може да минеш с водноразтворим върху реактивен.


Правила съм го без проблем. Старият лак си е просто основа. Но и едва ли стрият е реактивен.

# 9
  • Мнения: 5 754
Значи да търся  водноразтворим лак за паркет, валяк и да запрятам ръкави.
Най-важното е новият лак да е от същия тип като стария, щом няма да циклиш пак. Нали правилно разбрах, че искаш да минеш отгоре върху лака, който вече е поставен от майсторите?
Най-добре е изобщо лакът да е същият, но истински същественото е да е продукт от същия тип.
Не може да минеш с водноразтворим върху реактивен.
Иначе и аз съм лакирала паркет в две стаи сама, съвсем постижимо е. Успех!
Да, точно така, няма да цикля. Само ще лакирам върху лака поставен от майсторите. Знам, че те поставиха някъкъв немски, водоразтворим, матираш лак.

# 10
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
Здравейте, използвам темата да питам и за моя случай.
На къща, изциклено е дюшемето, но поради следи от дървояди, спрях майсторите, за да го намажа с Bochemit.
Сега ми предстои да довърша работата на ръка. След Бохемита, трябва ли да го мажа с още нещо?
Лак на водна основа или полиуретанов?

# 11
  • Мнения: 50
Практикер разполагат с всичко нужно. Отивате, казате какво ще правите и ще ви предложат. Ние вече втора стая правим, даже сами циклим.
А от къде взехте машина, под наем предполагам? Моля дайте линк.

# 12
  • Мнения: 5 305
Машината си е наша, купена за целта. За машина не мога да помогна.

# 13
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
Машината си е наша, купена за целта. За машина не мога да помогна.
Професионална ли е машината? От къде може да се вземе на прилична цена?

# 14
  • Мнения: 5 305
От Англия е купувана нашата, употребявана. Не е точно за циклене на паркет, но върши работа. Малка е, всъщност не знам за какво е точно предназначена. Не е професионална.

Общи условия

Активация на акаунт