Кога се "израстват" играчките

  • 3 899
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 834
За Лего, нямам думи. Вечно е newsm10 Първото Лего купихме на сина ми преди 14г. За онова време си бяха доста пари. Не само, че си заслужаваше, ами още го има под матрака на леглото му (борсата, както се изразява той), нищо че вече в това куфарче има части от още 2-3 комплекта. Тогава сина ми беше на 5г., а на куфарчето с Лего-то пишеше за над 7г. Обаче това не му попречи да си строи с него какво ли не. Моделите от приложението му бяха вече омръзнали и той сам си сглобяваше, по негово си въображение. Е, най - лошто беше събирането на дребните частици в момент на яд от негова страна, че не се получило нищо от проекта му Joy
Даже наскоро ме питаше дали не е време да го покаже на сестра си newsm78
На малката пък от рожд. ден насам само играчки се купуват. То не бяха кухни, перални, микровълнови, кукли, даже камион-тир. Ами нищо не я вълнуваше кой знае колко. Обаче сега, на Коледния ни купон (на който ти така и не дойде #Cussing out) Дядо Коледа и подари http://www.vegatoys.com/?area=toys&task=view&id=926 (само че крава, не куче, нямат кравата сега в сайта им). Еееее, повярвай ми така се забавлява с това одеалце Heart Eyes Постила го по земята,реди върху него куклите да спят или прибори за хранене като на пикник....А е нищо, не е марково, просто е добро попадение Naughty

Мили, каквото и да му купиш няма гаранция колко време ще му е интересно. Виж първо какво му задържа вниманието- колички, музикални инструменти, конструктури, кукли, топки или колелета? А после му купи от *интересния* вид качествена играчка. Ками от доста време постилаше по земята покривки, дрехи, възглавници и затова реших, че ще се зарадва на одеалцето. И не сгреших Naughty

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 00:38 от pimpa

# 16
  • Мнения: 3 491
И аз съм за Лего. Освен това много дълго, поне 2 години, на моите деца им задържаха вниманието едни миниатюрни фигурки на животни, както едно време при нас бяха популярни фигурките на индианци и каубои. Какви ли не комплекти имат - домашни животни, диви животни, динозаври, влечуги ... Естествено, много от животинките вече са загубени нанякъде, но и достатъчно се мотаят у дома. Универсални са - стават за пъхане в къщички и клетки от Лего, за подреждане в какви ли не редици и строеве, за въображаеми игри, за къпане и игра във ваната, изобщо, супер са.

# 17
  • Мнения: 3 367
дете на 2 години няма "интерес" в истинския сми на думата..затова и изборът на игра1ки е толкова труден..и аз като тити не купувам нищо,подаръците са абсол.достатъ1но доказателство 1е са много малки за "заиграване" с нещо конкретно..дистанционно,клю1ове,капа1ки,неща за бутане-столове,кошове и пр вършат прекрасна работа и не ми образуват допълнителни букулу1ки за прибиране
легото е супер,но след 2.6 години,поне у дома

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
Моите наблюдения са, че дъщеря ми се радва повече на дреболийки /качествени обаче/. И по различни поводи и подарявам по няколко по-малки подаръчета. Сега например получи за Коледа - пъзел, чаша и купа Барби, лента за художествена, гривничка, комплект училищни принадлежности и от тоя сорт и е мн. доволна. Отказах се от големи, качествени и скъпи играчки след като и купих оригинално Бейби Борн с принадлежности - с него почти не е играла, но пък за сметка на това много се забавлява с плюшени играчки и дори такива, направени от нея самата /изрязва си ги от хартия, оцветява ги, по същия начин им прави къщички и обзавеждане/.
Дълго се колебах дали да не й купя за Коледа Лего, но се отказах - някак съм почти сигурна, че и то ще сподели съдбата на Бейби Борн, а парите, дадени за него, чудесно бих могла да разпределя за уроци по тенис, кънки, ходене на театър и кино например.

# 19
  • Мнения: 1 640
Моята дъщеря/2г.3мес./  най често си реди пъзелите на норвежката фирма "Ларсен" от по 10 елемента.Показах й реденето 3-4 пъти,после сама започна.Реди ги и по време на гледането на дет. филмче дори!
     Обича да играе с фермата с животни "Ейчхорн"/20 лв. от Кауфланд/,нарежда  ги на масата,назовава някои от тях,после ги прибира в торбичка. Лошото е ,че тези животни  ги разнася по всички стаи,а аз ходя и обирам след нея.

# 20
  • Мнения: 1 645
Повечето играчки на Дани са хубави и каческтвени.
От китайските рядко купувам, защото много бързо се чупят.
Има играчки които все още задържат вниманието му - пример - пеещата жаба на Чико,масата пиано също на Чико,къщата с ключове също на Чико,за това се сещам в момента.А има и играчки на които изобщо грам не обръща внимание - като фермата на Snoby
На Чико играчките са много здрави,но мисля че излизнахме от тяхният диапазон.
Лего много го харесвам,но все не се навивам да му купя,мисля че няма да му е интересно.
Вуйчо ми  му изпрати от Австрия един паркинг на фирмата Berchet,хубав е и Дани си играе със него.
В момента сме на тема колички,но само на фирмите Matchbox и Hot Wheels.
Взехме му много хубава писта на Hot Wheels ,и той много я хареса.
За съжаление в Пловдив ги има само в един магазин,и нямат много голям избор.........
А му харесах страхотен парркинг - писта...........от сайта им в интернет.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
Всичко си е до дете.

С дрънкалките на Чико Дариа много се забавляваше, но играчките им за развитие на мисълта изобщо не са й забавни толкова колкото аз се надявах да са. Да не говорим, че пространственото й мислене явно е с отрицателен знак  Rolling Eyes Типична жена просто.

Играе си най-дълго с бебета и въпреки че имаме към 20 /по последно преброяване на бебенаселението в стаята й/ най-любимо й е точно най-скъпото. Та не съжалявам за покупката /а и се изръси баща й  Wink/ На мен самата отбора от евтинджоски бебета с изкуствени дрехи и падащи ръце не ми допада много-много.

Ако зависи от нея - само плюшени играчки, книжки и по някое бебе ще се купуват. То това имаме в изобилие де.

Гледам да купувам по-скъпи играчки просто, защото ми изглеждат по-добре и са по-красиви. В този смисъл ако трябва да избирам м/у 5 евтини и 1 скъпа - избирам скъпата.

# 22
  • Мнения: 3 268
Калина има всякакви играчки-и скъпи и не толкова.Има и доста голямо наследство от брат си.Най-много си играеше като беше по-малка с един детски лаптоп.Уникална играчка,още си играе с него,а сега е на 4г.Той свири,пее издава различни звуци,може да се ползва и като пиано.От брат си има наследство няколко прости гумени играчки,дето щях да ги изхвърлям,щото ме беше срам да ги раздам.От лятото си играе само с тях,просто не мога да си го обясня.На рождения си ден получи оригинално Барби,не го е погледнала.Понякога децата са непредвидими в това какво ще им хареса.

# 23
  • Мнения: 1 242
При избора на играчки съм доста предпазлива – не одобрявам китайския плюш и предпочитам играчки, тип ала-развиващи-нещо. Ако пък видя, че с някои от тях не си играе по-дълго време ги скривам. После им се радва много:-)

Играчки, които развиват моториката:

репетираме и цветовете
,
баланс
,
тук
,
това мишле
или влак

Комбинация между моторика и въображение:
тук,
комби с дъска за рисуване
или
конструктор

тезгях с инструментите като на тате, LEGO, дървени цветни кубчета

Комбинация между моторика и заучаване
животински пъзел

За по добро балансиране:
пчеличката
Както и  люлка, кола (без педали), триколка с педали, но напролет смятам да му вземем такова
колело


Музикални играчки – не много шумни (или поне с регулация на звука). Примерно
зоологическата градина на Fisher Price
или за развиване на музикално чувство и чувство за ритъм-

йоника

И на мен ми е интересно до каква възраст ще си играе с тях. Имаме и още, ама дългичък стана постинг-ът... Laughing


# 24
  • Мнения: 636

Играчки, които развиват моториката:

репетираме и цветовете
,
баланс
,
тук
,
това мишле
или влак

Комбинация между моторика и въображение:
тук,
комби с дъска за рисуване
или
конструктор

тезгях с инструментите като на тате, LEGO, дървени цветни кубчета

Комбинация между моторика и заучаване
животински пъзел

За по добро балансиране:
пчеличката
Както и  люлка, кола (без педали), триколка с педали, но напролет смятам да му вземем такова
колело


Музикални играчки – не много шумни (или поне с регулация на звука). Примерно
зоологическата градина на Fisher Price
или за развиване на музикално чувство и чувство за ритъм-

йоника

И на мен ми е интересно до каква възраст ще си играе с тях. Имаме и още, ама дългичък стана постинг-ът... Laughing



Конструкторът каква марка е? Търся нещо подобно. Мерси.

# 25
  • Мнения: 1 242
terra, по-подробно можеш да огледаш констуктора на IKEA, но за съжаление не може да се закупи online. IKEA е шведска фирма с представителства тук.

# 26
  • Мнения: 1 383
Препоръчвам тези играчки
http://www.quercetti.com/
Това е сайт за игри, но има и реални такива играчки. Тук в Русе ги има в Бонжур и в един детски магазин, където се поръчват и по каталог.

# 27
  • Мнения: 9 990
Аз съм ЗА скъпите играчки, особено от типа Лего и Лото.НО-дъщеря ми много пази и умее да се занимава.Ако не беше така-нямаше да съм на това мнениие сигурно.Лего може да надстрояваш-да добавяш, за Лото-също-сега правим колекция-има бебе в л'лка, майка, за рожденият и ден ще вземем къщата, а за раждането на сестра и ще добавим таткото и някой домашен любимец сигурно HugИ като Иса-има бебета-но най-и легна на сърце най-скъпото, носи го от яслата, в градината и пак е здраво...

# 28
  • Мнения: 2 757
Аз до ден днешен не съм му намерила играчка, която да не му омръзне след 2 мин, въпреки че съм пробвала с най-различни. Двете неща, които са му хоби от как е пролазил е да си играе с вратите на къщата, отваря, затваря, ключове вкарва в ключалките, и квото намери. Другото е кухненски съдове - тенджери, кутии, лъжици и всичко от кухнята изобщо. Пълни ги с дървени трупчета и квито намери дребни предмети и после ги изпразва и така с часове. Ако мога бих му подарила едни стъпала - ще се катери нагоре  надолу по цял ден. Това е - децата са различни и ние сме от тези, които играчки не признават.

# 29
  • Мнения: 2 784
Когато купувам играчки се ръководя от интересите на детето си. За съжаление не мога да си позволя да купувам скъпи играчки, повечето са евтини и китайски, с малко изключения, предимно подарени, но не ги чупи много, явно си е до детето. Най-много си играе с кубчета, имаме 3 вида- пластмасови с животни, дървени с приказки и картонени дрънкащи с Мечо Пух. Не ги подрежда на картини, но строи високи кули, влакчета и т.н. Другото, с което си играе в момента е имитации на предмети от бита- купихме и прахосмукачка за РД, кръстницата и и подари детски газов котлон с тенджерки. За Коледа получи микрофон на стойка, а сестра ми и подари пишкащо бебе, уж с възпитателна цел, за да се научи да ходи на гърне, но всички аксесоари на бебето бяха веднага заграбени за старото и бебе, а новото лежи захвърлено в коша за играчки. От старите играчки най-много си играе с количката за кукли и с едно пиано с мелодийки.
Нормално е играчките да се израстват с възрастта. Когато забележа, че нещо вече не и е интересно, го прибирам за следващото  бебе, Дай Боже след някоя и друга година да имаме такова, а ако е повредено, го изхвърлям, за да има място в коша. Понякога, обаче, си намира старите прибрани играчки и им се радва, макар за кратко, сякаш са нови. След което пак ги захвърля. Детска му работа.

Общи условия

Активация на акаунт