АС и други романтични К-драми - тема 1

  • 19 991
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 888
Песничката с кадри от Илджиме много ми харесва, въпреки че кадрите не са от нейния сериал и щом си дала името му ще проверя дали има и други толкова нежни песни в него. Там участват ли актьори, които вече познаваме?
....................

Главният в Слънцето и Луната е Ким Су Хьон, който го знаете и като Извънземното. А детските версии на главните се изпълняват от същите актьори, които играят децата и в Илджиме - Йо Джин Гу и Ким Ю Джонг.

Winter sonata е част от четирилогия известна неофициално като Endless Love. Другите драми са Autumn in my Heart, Summer Scent и Spring Waltz. Не са свързани и всяка може да се гледа поотделно. Просто режисьорът на всичките е един и същ, както и някои от сценаристите са работили по няколко от проектите.

# 721
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 508
2в1, на мен ако ми харесват песни мога да гти слушам и не просто в контекста на сериала от който са. От списъка ти на предната страница няколко са ми точно по вкуса.

Рори, аз като търсех една песен от Илджиме за първа страница, ОСТ целия ми излезе като инструментали, с изключение на въпросната песен, та не знам дали има други песни в сериала или са все инструментали.

Ох видях и аз рекламата на АС и първо се потресох от "вълЧАка" и после от звученето. Осмия е добре, ама главния....Може би ако бях гледала първо с дублаж, нямаше да ми дразни така слуха но сега съм любопитна просто за превода, примирила съм се че интонацията няма как да я докарат.... Аз когато вървеше миналото лято на тв успях да засека последните 2 серии но не гледах, нямаше смисъл, първото на което попаднах беше как принцесата се хвърли, а после ПекА  я държеше и плачеше. Помислих че това са главните и даже го изкоментирах в темата.. АС го загледах онлай  бях и в отпуск и  до пссреднощ не можех да изляза от ЮТ с видеата там, тв върнвеше за фон на Лейди и по едно време започнах да позаглеждам какво става там и така видях ТГ, минаха още няколко дни докато разбера за повторенията на другия ден, така закачих няколко сцени преди десета серия и нататък вече докрая..С чегтирима дубльори няма как да стане приличен дублаж, ама и от това което чух сега и заради интонациятаа на ГГ от ТГ виждам че и не се напъват особено...Дано и имената да изговарят правилно. Бях писала че името на главния в Лечителят първите серии, че и до към 5-та пак не бяха се стиковали, та един така, друг го изговаряше малко по-различно, но имаше специален момент с подробности около името му та най после версиите се уеднаквиха. Обаче в ТГ с името на главната ме оставиха без думи Joy

# 722
  • Мнения: 6 266
Белл, има и песни и инструментали, като на мен много ми харесват и инструменталите. Ето го албума с песните и инструменталите. Горе-долу редуват песни и инструментали в началото и може разцъквайки да си попадала само на инструменталите. После са само инструментали.
https://youtu.be/1Ll8OxJE7C4
Песните са около 5-6 не знам колко точно. Например
https://youtu.be/fAARL51WavA
Макар че няма текст като слушам инструменталите виждам кадри като на клип от сериала.

Слагала ли съм ви как се прави предложение за брак
https://youtube.com/shorts/M2pmhWBGVdY?feature=share

Последна редакция: ср, 10 май 2023, 11:26 от Рори72

# 723
  • Мнения: 3 324
От инструменталите харесвам този от Лечителят https://youtu.be/mMb63ifnWCg А  от всеки изгледан сериал си имам и по някоя любима песен.

Много хубаво сте се разписали за музиката и няма да ме разберете погрешно надявам се, но ще ви драсна по два реда на друго място.☺️

Между другото по БТВ Синема предната вечер са давали корейския филм V.I.P с участието на Суки. Скоро очаквам да завъртят корейско и по основния канал.

# 724
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 508
Между другото по БТВ Синема предната вечер са давали корейския филм V.I.P с участието на Суки. Скоро очаквам да завъртят корейско и по основния канал.
Направо цял канал да пускат Joy

Рори, ще ги чуя, но сега няма как...

# 725
  • Мнения: 6 266
Аз всъщност много харесвам инструментали. Даже се е случвало, не визирам корейските сериали, но се е случвало да харесам повече инструментал на някоя песен.

Още една песен от мойта колекция, която харесвам много
https://youtu.be/HLTiQk0B1FY

Ние нямаме БТВ синема, а само комеди и лейди. Този канал с допълнителна такса ли е?
Няма да е лошо на основния канал да пуснат в приличен час нещо от корейските сериали и филми за хора като пенсионерите, които не си позволяват кабелна ТВ.
Съкровище в двореца го даваха по БНТ преди около 3г. може би, но не съм разбрала да са давали друг корейски сериал и сигурно е било инцидентно.

Последна редакция: ср, 10 май 2023, 12:09 от Рори72

# 726
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 066
Рори, БТв-Синема не е с допълнително заплащане за самия канал, но вероятно не е включен в основните пакети на доставчиците, а в разширените. Т.е. тези с по-високи месечни такси.
Изпуснала съм излъчването на V.I.P, но телевизиите често повтарят, така че все някога ще го нацеля.
Колкото до пускането на корейските сериали, то за да ги пуснат, трябва да са ги купили. Мисля, че все още нашите телевизии не са толкова ориентирани към този пазар. А да ги пуснат в основните си канали не вярвам. Твърде кратки са за да им запълват стабилно екранното време. Може би като ен-то повторение в следобедните часове и да се случи някога, но за повече няма защо да се надяваме. То всичко това е малко като параграф 22 - не ги пускат, защото няма чак толкова голям интерес, а няма чак толкова голям интерес, защото хората не са имали възможност да ги видят. Wink

# 727
  • Мнения: 6 266
Ето го албума с OST на сериала, за който научих от 2 в 1 - Луната и Слънцето. Както предположих не само споменатата песен е много хубава и затова ви го нося.
https://youtu.be/B6_NTCWHGow
И си го слагам в списъка със сериали за гледане.

# 728
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 508
Имаме Бтв Синема, но и аз не съм разбрала за филма, но да, вероятно скоро ще го пуснат пак.

Аз от историческите първо съм набелязала Империатрица Ки, много мащабно и скъпо ми се видя, а и по коментарите съдя че е хубав. За Слънцето и луната ушко го харесвам, ама не знам дали ще ми понесе глвната, че Крис беше казала че е 7-8 пъти по-заспала от изпълнението и в Хуаранг, там всички девойки бяха по-добре от нея. Пък и сериите на Империатрицата са като за 3 сериала, та да стигна първо до него. Но преди това смятам да видя Пако с каката  +14 .

# 729
  • Мнения: 6 266
Доколкото разбрах от англ. субт. героят на Пако е на 25г. - пълнолетен. Тогава защо тя се сдуха, че си се представи като подсъдима. Иначе Пако изглежда много "горещ" в сцената с каката. Белл, дай после резюме дали има нещо повече като история или сюжета се върти около разликата във възрастта и  терзанията на каката.

Отначало Императрицата ми беше в списъка за гледане, но като разбрах, че е около 50 серии се отказах. Откакто загледах корейско повече от 20 серии ми се струват прекалено много. А в някои сериали от по 20 серии даже ми се струва, че има излишни серии. Например Легендите и Стрелеца щяха да са много по-добри от моя гледна точка, ако бяха по 16, че и по-малко серии.
Между другото има ли сериали с по-малко от 16 серии?
Гледах един уж сериал от 2 серии, но според мен е филм, който е разделен на 2 части от по 1ч. и затова е възприет като мини сериал. Не мога да си представя от тук нататък да гледам сериал в който сериите са свързани в обща сюжетна линия повече от 20 серии. Ако всяка серия е сама за себе си и само героите са едни и същи мога да гледам и 200 серии, но цялостна история, разтеглена като в латино, турско, индийска сапунка с все интриги, протакане и нелепи обрати вече не мога да гледам. Корейските сериали ме промениха като зрител в това отношение.

Последна редакция: ср, 10 май 2023, 14:10 от Рори72

# 730
  • Мнения: 6 888
Рори, трябва да имате БТВ синема, щом имате другите. Те си вървят в пакет. Не се плаща отделно за синемата.

Мисля, че първият корейски сериал, който дадоха по БНТ беше Паста. Преди това по бтв даваха Ирис, а по Диема фемили Loving You a Thousand Times. По БНТ 2 даваха и Романтичният доктор преди 2-3 години.  Гоблина, Потомците, АС... вече тях ги знаете.

Бел, главната в Слънцето и Луната не е тази от Хуаранг.

Малко инструментали
Defendant
Cheongdamdong Alice
IRIS

И няколко музикални откъси от сериали
Heartstrings
Heartstrings
A Frozen Flower
Moonlight Drawn by clouds

# 731
  • Мнения: 3 324
Рори, от споменатите тук сериали се сещам за Shooting stars (Падащи звезди) и Целувката на Гоблина, че са по-малко от 16 епизода. Към момента и аз не мога да си представя нещо по-дълго да ми задържи вниманието.

# 732
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 066
На Гоблин му мятах по някой поглед докато вървеше по телевизията. За съжаление не съм го изгледала целия и не съм му се задълбочавала. Спомням си, че имаше свежи моменти. Особено между главния и ... другия главен. Joy

Рори, по въпроса с героя на Пако и каката - защото виждайки личната му карта каката осъзна, че е с 14-15 години по възрастна от него и се почувства като педофилка.

# 733
  • Мнения: 6 266
Прерових каналите на нашия доставчик и освен БТВ синема открих и БТВ екшън, но не са там където са БТВ комеди и БТВ лейди. Обаче открих и че, БНТ освен оригиналния канал има още 3 канала. Ще започна да наглеждам програмата на 4те канала БНТ и 5те канала на БТВто като потенциално възможни канали за излъчване на азиатски сериали и филми. Все пак някъде пишеше, че лейдито подготвя още изненади  (когато обявиха схемата 2 дни едисериал, 3 дни друг и през уикенда трети)

# 734
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 508
Рори, аз винаги разказвам  като загледам нещо. Не мисля че Империатрицата изобщ може да има сравнение с който и да е турски или латино сериал. Може да не съм изгледала много К-сериали, но от видяното знам че няма развлаване в латино или турски стил, неразбрали, невидяли, недочули и така 8 серии. Дори и да има нещо такова, обидните за интелекта похвати за завъртане на историята ще са сведени до минимум. Не съм разглждала подробности все още, вероятно става въпрос за два сезона... ще видим и мен ме разглезиха със схемата 16-20.
За Легендите, то половината си беше пълнеж, живнаха втората половина и то към края. Падам си по истории в които характерът на главния е разписан добре, с подробности, слабости, страхове ако щете и така.

Да ви напомня, днес вероятно ще пускаме тема, докато Марги не даде знак за новата че може да се пише в нея, продължаваме тук, знаете че там трима си делим заглавните постове и не бива да има друг между тях.

Общи условия

Активация на акаунт