На пазар в Одрин, Лозенград и Чорлу - 44

  • 104 247
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • у нас
  • Мнения: 5 741
Viki_1974, затова писах на пунктовете. В статията пише и за другите. А ето и инфо за спряната дезинфекция на 3-те пункта. Ако ще има след време, ще бъде държавно вече. Да залагаме колко време ще бъде без гьола.
https://www.flagman.bg/article/289001

Последна редакция: вт, 14 мар 2023, 17:17 от Sinara

# 76
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 423
mama iasi , kъде се намира този нов магазин Аsya Gross?!
Пиша ти на лични.

# 77
  • Димитровград
  • Мнения: 813
mama iasi , kъде се намира този нов магазин Аsya Gross?!
На мястото на тази поляна срещу съдебната палата Simple Smile

Дано и турците да махнат тяхната дезинфекция.

Последна редакция: ср, 15 мар 2023, 17:27 от papaone

# 78
  • Русе
  • Мнения: 7 091
.....
Дано и турците да махнат тяхната дезинфекция.
Крайно време е. Те уж за ковида я въведоха, пък ковид официално няма почти година вече. Че и 8 лв я направиха...

# 79
  • Казанлък
  • Мнения: 907
Здравейте! 🙂
Някой беше споменал за много хубав ресторант в Одрин до/на реката. Не знам как се казва и къде се намира, така че, ако някой може да се включи с местонахождение и наименование на ресторанта, ще съм много благодарна! 🌞🌸
Предполагам, става въпрос за ресторант Hanedan.
В събота бяхме там и много ни хареса. Точно след моста над Тунджа вдясно.
Hanedan Restaurant
+90 284 214 21 22
https://maps.app.goo.gl/8E9vgqJ1z5GAr2GV9?g_st=ic
Това е менюто
https://qr.dijimenu.net/Hanedan
Интересното е, че в събота някои неща там бяха по-евтини, отколкото сега ги виждам в менюто 😁
И гледката там е чудна
Скрит текст:
Аз за първи път бях в Одрин. Но ние наблегнахме повече на забележителности 😊
Със сигурност ще повторим, а шопинг направихме покрай другото…в неделен ден на борсата.

# 80
  • Мнения: 471
Прочетох и аз, че вече няма да има дезинфекция на влизане в България от Турция( демек 5лв ще спестим:)
Остава за влизане в Турция, и който не е забелязал, вече струва 80тл, което излиза 8лв, ако плащате в лири, и 3 евро, което е 6лв. Аз последния път в евро платих. Не че с 2 лева ще забогятея, но пък прекаляват за малко вода с белина,  аааа.
Миналата седмица мъжът ми ползва лична карта, че му изтече паспорта, и никъде не са му давали листчета. Няма проблем да се минава с лична карта.
За Ебебек  аз ходя в този в Кипа и е доста зареден и по-спокоен, сравнен с този в Ераста.

# 81
  • Мнения: 6 929
Ние сме минавали вече поне 7-8 пъти с лична карта и никога не са ни давали листчета с печат. Явно зависи през кое ГКПП се минава. На Капитан Андреево даже по-бързо се минава с ЛК, отколкото с паспорта.

# 82
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 423
.................
За Ебебек  аз ходя в този в Кипа и е доста зареден и по-спокоен, сравнен с този в Ераста.


Да, за същия писах. Има-няма 5 човека бяхме вътре. Но това което търсих/комплект за изписване/ - нямаше. Касова бележка, както на много места - не. Сега като си сумирах дрешките, разликата която ми остана за памперсите...нещо не ми се връзва.
В МОЛ-овете не съм ходила.


Да, но не точно срещу нея. Снимката е доста стара, защото има доста сгради построени от двете страни вече.

Последна редакция: ср, 15 мар 2023, 08:49 от mama iasi

# 83
  • Мнения: 471
Като купувам повече неща от Ебебек си искам бележка. Дават една разпечатка на А5 лист, в повечето случаи все нещо има отстъпка, която не съм видяла Wink

# 84
  • Мнения: 793
Моля да ми кажете магазин за официални рокли на по нормални цени Grinning и на по лесно място 😊😊😊

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 6 246
Моля за помощ ползващите Револют. С физическа карта ли пазарувате? Първо купувате валута в приложението, или зареждате само с левове и оставяте на автоматично превалутиране? Има ли специфика при ползване на физическата карта за първи път - никога не съм я ползвала.

# 86
  • Мнения: 6 929
Плащам с телефона - виртуалната карта на Револют.
Зареждам левове и ги обръщам в лири.
Можете само с левове да пазарувате и приложението автоматично да превалутира в лири, но събота и неделя има такса 1%, затова не предпочитам този вариант.
С телефона плащам навсякъде само в Мигрос не става. Вече 4 или 5 път, просто в Мигрос Ераста терминалите са по-различни и явно не ми засича телефона както трябва.
Иначе не съм имала проблем никъде. В аптеките си плащам с телефона, в Марги Аутлет, в центъра, по заведенията. В Мадо също плащах с телефон.
Нооо този Мигрос все не ще да ми приеме картата.

# 87
  • Димитровград
  • Мнения: 813
Ползвате си я като всяка друга карта. Когато лирата се променяше често си купувах лири на нисък курс, но сега вече не го правя. Лирата напоследък се стабилизира, а курса по който се превалутира автоматично е добър, така че зареждам левове.

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 6 246
Благодаря. С телефона не ми е вариант, че там ми е водещо приложението на банката, което се бие с Google Pay. Нали през него работи виртуалната карта?
Понеже се ядосах на Пощенска банка, хем превалутират по курс купува, хем начисляват такса от 0.5% върху цялата сума, повече няма да ги ползвам.
Купих 1000 лири, преди да ви питам. Ще пробвам с физическата карта какво ще стане.

# 89
  • Димитровград
  • Мнения: 813
Докато имате лири ще ви взема от тях, когато свършат ще ви превалутира от левовете.

Общи условия

Активация на акаунт